Sayfa 321/996 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421821 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 2,561 - 2,568 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Valla salgının başında, bir teyzemi dinledim cami avlusundaydı, burası cami camilerde kesinliklen bulaşmaz dedi, ben ikna oldum.
    Dogru soylemiş o teyze , her camidede tarihci vardır bu ülkeyi yeşil sarıklılar kurtarmıştır. Atatürk ve savaşlarda 15 yasında sehit olan askerlerimiz degil.

2.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    bizim Mason pirefesörlerden birisi (Prof. Dr. Bengi BAŞER) aşı olsak bile en az 2 yıl daha maske takacaksınız diyor. Maske takarken havasızlıktan mı öleceğiz? 2 yıl daha maske takarsam zaten bunalımdan ve yeterince hava alamamaktan ölürüm. Bu karı harbi kafayı mı yemiş yoksa diplomayı bakkaldan mı almış? Anlam veremedim ne dediğine.
    Daha bugun sordum doktor arkadasima,

Karantina'dan cikan kisi, cinsellik dahil hic bir sekilde bulastirmiyor dedi.

Dusunsene dedi, bu asi ile ya oldurulmus ya da cok zayif dusurulmus virusu enjekte ediyorlar ki, seni canli virusten korusun, iyilesen birinin vucudundaki antikor gucunu bir dusunsene.

2021 yılı gelir vergisi tarife dilimleri belli oldu. Dünya’nın haberine göre düşük dilim olan yüzde 15’lik vergiye tabi olan tutar, yüzde 9.09 artırılarak 24 bin liraya çıkarıldı. Yüzde 20’lik dilime tabi gelirin sınırı 49 bin liradan 53 bin liraya yükseltildi. 650 bin liradan fazla gelirlerde ise 650 bin lira için 212 bin 190 lira, fazlası için ise yüzde 40 vergi uygulanacak.

2021 Gelir Vergisi dilimleri

24 bin liraya kadar 15

53 bin TL’nin 24 bini için 3600, fazlası 20

130 bin TL’nin 53 bini için 9400, fazlası 27

650 bin TL’nin 130 bini için 30.190 fazlası 35

650 binden fazlasının, 650 bini için 22.190, fazlası 40

https://t24.com.tr/haber/2021-gelir-...li-oldu,923479
    O egeli ben değilim

4. DOW da karar zamanı yaklaşıyor.

5.  Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku
    Önceden belirttiğim gibi
    Salgın dönemi
    Dünyada şişen Altın balonu

Ülkemizde şişen, 2. El oto balonu ve
    Dolar/tl balonu

Balonlar patlamasa da , inceden bu 3 balonlar sönmeye başlıyor

Dolar/tl de 7.10 bandı , daha da düşerse 6,70 bandı alıcı gelebilir..

Altın, dünya piyasaları iyice satışa geçerse balon sönmeye başlar

2.El otoda da balon inceden sönmeye başladı

Yatırım tavsiyesi değildir.

Bu temel kardeşimizi ciddiye alınız. Kaynağından bilgilerle yazdığına inanan ve O nu takip eden kazanır. Öyle ekonomist, yabancı üniversitelerde finans okumuş ama iktidara muhalif olanlardan böyle bilgileri alamazsınız.

6. Asgari ücret %21,5 artış

5,95*%21,5 =7.23 dip seviyesi olabilir mi?

Zaten Tam da o yerde fincan kulp formasyonunun devamı için minimum seviye. Olası Fincan-kulp hedefinin neresi olduğunu söylememe gerek yok herhalde...

Ayrıca 7,23 elliota göre olası running-flat dalgasının dip yeri..

Klasik teknik analizde ise 7,23 200 SMA' nın fake olarak %2lik kırılma yeri

her yol roma olabilir mi? aşağıları biraz zorlama olabilir mi?
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

7. Memur ve emeklilerine 2021 için 3+3 zam var. Ama daha şimdiden yeniden değerleme oranı 9,25 . Hiç hökümetimiz memurunu , emeklisini enflasyona ( TÜİK kaynaklı ) ezdirir mi ? Ezildiğini düşündüklerine vakıflarda, derneklerde , STK larda ballı maaşlı iş temin edilir. Diğerleri mi, boş verin onları. Zamanında '' tarafınızı seçin, taraf olmayan bertaraf olur '' demediler mi, seçen kazan - dı- . Seçmeyen de ağlamasın..... Çok şükür aç değiliz. Kuru ekmeğimiz her daim yanımızda.

8.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Asgari ücret %21,5 artış

5,95*%21,5 =7.23 bendeki dip seviye

Zaten Tam da o yerde fincan kulp formasyonunun devamı için minimum seviye. Olası Fincan-kulp hedefinin neresi olduğunu söylememe gerek yok herhalde...

Aşağısı bambaşka hikaye gerekir. Biraz zorlama olur

Keşke hesaplar öyle yapılsa... Herkesin bildiği hesap kazandırmaz. Bu nedenle sadece içerden bilgi alanların ( bu duruma bir iktisat terimi vardı ama ) hesaplarına uyanlar kazanacak. Eğer baskın erken seçim olacaksa ki bekliyorum ; dolar 6,75 e kadar bile çekilebilir. Bakmayın bıden ile kavgalı imiş gibi yapılmasına. ABD tam destek verecektir ve mevcut iktidar ile uyumlu olarak yürüyecektir. Göreceğiz hep beraber.

Sayfa 321/996 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421821 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •