Sayfa 327/853 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427827 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 2,609 - 2,616 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün epey gezdim, insanların tamamına yakını maskeli idi ve yüzlerine tam olarak takmışlardı.

1 ay önce virus daha aktifken yarısı takmıyordu, diğer yarısıda göstermelik takıyordu. Tam takanlar azdı.

Peki ne olduda millet bilinçlendi.?

Bilinçlenmedi, işte size insan yapısı ile ilgili örnek. Gözünüzün önünde gerçekleşti.

İnsanlara ne kadar anlatırsan anlat, söylediğin şeyler ne kadar doğu olursa olsun, yaptıkları şey ne kadar yanlış olursa olsun, yinede seni dinlemezler, içgüdüleri ile hareket etmeye devam ederler.

Bu İnsanların %80 inde böyledir. Avrupa'sındada böyledir, Asya'sındada, Afrika'sındada.

Bu %80 nasıl yöneiliyor demiştim.

Havuç sopa sistemi ile.

Heryerde maska takmayı zorunlu bırakıp 750 - 3150 arası ceza vereceğim deyince yani sopayı gösterince, herkes maskelendi.

Avrupa bugün kurallara uyuyorsa, sopa yiyi yiye bu şekilde beyinlerine yerleştirildiği için.

Muzlu maymun deneyinde olduğu gibi yada pavlovun şartlandırmasında.

Maymunu sürekli elektrik vererek şartlandırıyorsun, hiç bir maymun muz almıyor elektrik yememek için.
    Elektriği kesiyorsun, yine almıyorlar. Sonradan kafese girenleride engelliyorlar sakın muz alma.

Bayıldığınız Avrupa elektrik yiyerek şartlandırıldı. 500 yüz yıl önce Amerika, Afrika ve güney asyayı katledip, altınlarını ve madenlerini avrupaya taşıyınca dünyanın en zengin kıtası oldular. O katliam altınlarından faydalanan kaymak tabaka ise, kendi huzur ve rahatları için, kendi zenginlikleri ile sorunsuz yaşayabilmek için, halkı eğittiler. Şunları şunları yapma diye.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ege hoca bu sabah çok dolu konuştu. Bu sefer "çalışanların maaşını azaltın" demedi, vampir sömürgeci şirketler için milletin vergisinide istemedi.

Yine söyledikleri çok değerliydi.

Onun söylediklerinin bir kısmını aylar önce burada yazmıştım. Tabi benden görüp öğrenmemiştir. Aklın yolu bir.

Şirketlere kredi veriyorsun "yatırım yap" diye ama adam mevcut malını satamıyorki, kredi alıp işini büyütsün.? Böyle bir saçmalıkmı var. Bunu detaylıca anlatmıştım. Olayı çalışanların tamamının gelirinin artırılması gerektiğine bağlamışımdır, şimdi hatırlamıyorum.

İnsanların geliri artacakki alış veriş yapmak aklına gelsin, güven ortamıda varsa alış verişinide yapar.

Tabi yahudi kafalı ege hoca bu kısma girmedi. Girdi ama hemen kaçtı, ayağını soktu çıktı. Halkın gelirinin artırılması onun açısından kabus olmalı.

Hani kimse çalışana haketmediği parayı verinde demiyor. Hakettiği parayı verin yeterli. Ben onu anlatmaya çalışıyorum.

Her neyse, bu sabah çok dolu dolu anlattı.
    Son düzenleme : alicemal; 23-06-2020 saat: 09:22.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Benim aracı kurumdan her sabah günlük analiz geliyor. 5 para etmez. Lise öğrencisine hazırlatıyorlar herhalde.

Şu saat tayyip konuşacak, bu saat bayraktar konuşacak, abd de şu açıklanacak.

Dalga geçer gibi rapor gönderiyorlar.

2 haftadır yabancı alışa geçti, bu konu ile ilgili tek cümle yok. Yabancıların BIST de ne kadar çok etkili olduğunu biliyoruz.

USD alan neden alıyor.?
    Devlet bankaları nasıl oluyorda bu faizlerle kârlarını artırıyorlar. Özel bankalara etkisi ne olur.
    Tek cümle yok.

Son 2 gündür bankaları alan kim.? Bilmiyorsan sebep ne olabilir.? Tek cümle yok.

Aracı kurum değil pos makinesi. Yada komisyoncu. Sadece alış satış ortamı sunup para alıyorlar.

O zaman neden sınavlardan geçip yatırım danışmanı belgesi alıyorsunuz.

Alış satış ortamı sunmayı parası olan herkes, her şirket yapar.

---

Nasıl giydirdim.?
    Pek etkili yazamadım değilmi.? Kafa başka yerde o sebeple.
    Her sabah aracı kurumdan rapor geliyor, görünce sinir oluyorum. Dalga geçer gibi.
    Gereksiz yere benim mail alanımı dolduruyorlar. Bu aracı kurumda bankanın kurumu, BIST de çok işlem yapanlardan biri.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada esraCan'a ne oldu yaw. viop'a yeni girmişti.? Umarım herşey yolundadır.
    Birilerinden etkilenip short a filan geçtiyse üzülürüm. Yada ben fazla korkutup viop dan çıkmasına sebep olduysam onada üzülürüm.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yahudi bluumbergin marabası gökhan şen ki artık kızdırdı beni, normalde diğerlerinden daha az boş yazardı.
    KY yi düşünüyormuş gibi beş para etmez bir yazı daha yazmış.

Zaten bilinenleri tekrarlamış, sonrada "kimse sizi zarara karşı korumaz" demiş, milleti siz karar almayın profesyonellere gidin demiş.

Sağolsun sayesinde BIST düzeldi sayılır. Gerisi kolay. Adamın KY problemleri ile ilgili zerre bilgisi yok. Bunlara bide ballı maaş ödüyorlar iyimi.? Şaşırdınız tabi. Ben şaşırmadım, maymun dünyasındayız. Bi ara size teneke çalmayı öğrenen maymunun, kabileyi nasıl ele geçirdiğini anlatayım.

Neyse aynı şeyleri tekrar yazmayayım. Ağa marabaları ancak kendi çevresini korurlar. Bankaları, yahudi kazıkçı araba firmalarını teşvik edin diye sabah akşam ağlarlar. O zaman "kimse bankaları, araba firmalarını zarara karşı korumaz" diye cümle kurmak akıllarına gelmez.

Ama iş sığır sürüsüne gelince ki böyle yazınca kendimide o sürü içine koymuş oldum, birden bire para için yalvaran değil, "hadi başka kapıya" diye akıl veren pozisyonuna geçiyorlar.

Saf yahudi mahfi eğilmezde, akp ile kolkola yürüdükleri dönemde, akp uygulamaları eleştirilerini dansöz kıvraklığı ile geçiştirirdi.

Has adamlarına laf söyleyemezdi.

"Abi devletin enflasyon verisi yalan" derdik. "Yalan değil, herkesin enflasyonu kendini bağlar" diye süper kıvrak bir cevap verirdi. mahfi den öğrenmişler, aynı nakaratı diğer akademisyenlerde tekrarlarlardı.

2015 de akp ile yahudiler sığır sürüsünü paylaşamayınca, yahudiler akp nin her açığını ortaya sermeye başladılar.
    @NeAcaipDunya

6. gökhan şenin yazısı size niye o kadar rahatsız etti anlamadım doğrusu. küçük yatırımcıları bu işe yeni girenleri koruyan bir yazı yazdı. yahudi ermeni filan ne alaka.

rtlab gibi hisselerde batan bir çok insan var. tavan tavan giden hisselerin peşine koşan insanları uyarıcı bir yazı neden bu eleştirilir anlamadım doğrusu. eğer bu işi bilmiyorsanız yatırım fonlarından destek alın dedi. ne var bunda

7.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Birilerinden etkilenip short a filan geçtiyse üzülürüm.
    Tüyo veren kişilik mi, yoksa herkes aynısını yaparsa kaybeden tarafta olacağını düşünüp yanıltan kişilik mi??

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    gökhan şenin yazısı size niye o kadar rahatsız etti anlamadım doğrusu. küçük yatırımcıları bu işe yeni girenleri koruyan bir yazı yazdı. yahudi ermeni filan ne alaka.

rtlab gibi hisselerde batan bir çok insan var. tavan tavan giden hisselerin peşine koşan insanları uyarıcı bir yazı neden bu eleştirilir anlamadım doğrusu. eğer bu işi bilmiyorsanız yatırım fonlarından destek alın dedi. ne var bunda
    Hamsinin köpekbalığı nı yediği nerde görülmüş.

Sayfa 327/853 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427827 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •