Sayfa 331/820 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381431 ... SonSon
Arama sonucu : 6557 madde; 2,641 - 2,648 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,027
     Alıntı Originally Posted by dede_60 Yazıyı Oku
    İspanyol ihracat kredi şirketi sasa ya çok güvenmiş ki 589 milyon Euro kredi talebini onaylamış. Ülkemiz ve sasa için yatırımlar hayırlı olsun.
    Kavcıoğlu duymasın %80 inini ister valla.

2. Şu hisseye dönüştürülebilir tahviller kaçtan döndü hisseye? 31 TL diyorlar doğru mu?

3.  Alıntı Originally Posted by borsaci.broker Yazıyı Oku
    Çakır arkadaşın için komik dedim ama algın o kadar.. sende Çakır familyasındansın belli.. yükselişten rahatsız oluyorsan başka foruma gidebilirsin. köstek olmayın.
    Çakır ile hiç bir tanışıklığımız yok, sadece burada yazdığı yazıları görüyorum. Kişi kendinden bilir işi dedikleri bu olsa gerek. Sen kimin familyasındansın? Yükselişten rahatsız oluyorum açık açık yazarım. Bizim ülkemizdeki borsasında işlem gören şirket bizim vatandaşımıza kazandırmalı, yabancıya değil. Yabancı almadan evvel ederi bu diyip yabancı satacakken kap atan kime kazandırmak istediği belli değil mi? İster o foruma giderim ister bu foruma, Sasa daha da yükselsin sadece sen başka foruma git dedin diye buraya gelip tekrar yazacağım, rahatsız olursan senin problemin. Benim buraya yazdıklarımla Sasa'ya köstek olabileceğimi düşünüyorsan ya da borsadaki herhangi bir şirkete köstek olabileceğimi düşünüyorsan borsaya girmemeni öneririm. Çünkü olayı çok yanlış anlamışsın bugüne kadar. Şu ana kadar kazanmış olsan bile bir gün mutlaka ciddi kaybedersin.

4. İyi pazarlar sasa

Değerli onuncu köy ,

Hisseye dönüştürülebilir tahviller , borç alındığı / anlaşmanın yapıldığı tarihteki hisse fiyatı üzerindendir.

Borç veren firma , zamanı gelince ister parasını alır , isterse de o tarihteki hisse fiyatı üzerinden hisse alır.

Bu durum , sasa tarafından geçmiş aylarda da yapılmıştır , ileri ki aylarda da yapılacaktır.

Karşı tarafın borçlara karşılık hisse alması hissenin yurt dışında güvenilirliği ve yatırım yapılalabilirliliği ve kredibilitesi için önemlidir.

Elbetteki karşı yabancı firma bu hisseleri istediği zaman satabilir ve/veya eklemeler yapabilir ve/veya etc….
    Düşünün , siz 31tl den hisseyi nisan ayında aldınız ve istediğiniz zaman ekleme yapabilirsiniz ve/veya satabilirsiniz. Kimse size neden aldın neden sattın diyemez.

Lütfen yatırım yapacağınız hissenin geçmişini , şimdiki durumunu , gelecekteki yatırımlarını , inciğini cinciğini araştırınız.

Tam hatırlamıyorum ama 15:20 yıl önce de borsa İstanbul’da bir yerli akımı olmuştu çok fazla yatırımcı gelmesi sebebiyle ve bunların %90’ı tecrübesiz olması nedeniyle hızlı inişler çıkışlar olduğunu hatırlıyorum ve bu yüzden bir çok kişi borsa kumardır dedi

Genelde baktığımız zaman bizim Türk yatırımcımız araştırmaz okumaz birçoğu aldığı hisseyi tanımaz. Ve bizim Türk yatırımcımız benim gördüğüm kadarıyla yüksekten hisseyi almayı sever Nisan’da 30 TL olan bir hisse ekim sonu kasım ortası gibi 180 yukarılara geldiği zaman daha da yükselecek diye alır balinalar zaten kimin ne alıp sattığını görmektedir kimlerin giriş yaptığını kimlerin çıkış yaptığını an ve an görürler

Benim 10:15 yıl önce daldan dala atladığım , o uçacak kaçacak denilen hisseleri almışlığım vardır sonuç hissi üç hissede hissede kazansam bile %100 ile girdiğim için mutlaka herhangi bir düşüşte o X hissesinde mutlaka büyük kayıp olmaktadır

Düşüncem şudur ki borsa İstanbul’da fırsatlar hiçbir zaman bitmez önemli olan doğru güvenilir gerçek yatırım yapan kârlılığını arttıran borclarini yapılandıran patronu sağlam olan hisseleri seçmektir elbetteki her yatırım istediğiniz kar oranını istediğiniz kazanci geçirmeyebilir ama unutmayın ki sağlam şirketler mutlaka ederi ne gelir

Son olarak düşüncem şudur ki Türkiye’nin ekonomik durumu siyasi durumu ve dünyanın konjüktürel durumu doğrultusunda 2023 yılında da yatırım yapılacak ülkemize değer katacak kendini geliştirecek sektörlerimiz bulunmaktadır lütfen ve lütfen o bu şu dedi diye hisse almayın alırsanız da mutlaka almadan önce araştırın araştırın ve yine araştırın kendi kararınızı kendiniz verin

Mesela ben burada ara ara yazıyorum siz beni tanımıyorsunuz ben de sizi tanımıyorum gerisini siz getirin artık

Her zaman söyledigim gibi ve ileride de söyleyeceğin gibi Rabbim iyilerin doğruların dürüstlerin gönlüne göre versin

Sewgiler

5. İyi akşamlar sasa ,

Bu forumda istediğiniz kişiyi engelleyebilir ve mesajlarını görmeyebilirsiniz.

Aileme , ülkeme , Atatürk’e saygısızlık ve hakaret olmadığı sürece ne bir kişiyi engellerim ne de şikayet ederim.

Hafta sonu şehir dışında olduğum için takibimdeki hisseleri inceleme zamanım olmadı. Sadece kuşlu sitede takip ettiğim bir kişi ; 2022 yılında sasa dan çok daha fazla getiri getirisi olan şirketleri paylaşmış. Onlardan bir kaç tenesine baktığım zaman sasa kadar yüklenilmemiş hiç birine. Nedeni ni bilmiyorum.

Biraz yaşımızı aldık tabii , artık 20li 30lu yaşların heyecanı , hareketliliği , uçarılığı yok ben de.

Sasa 180 kerden 97,20 lere mi geldi , Y hissesi şuralardan buralara mı yükseldi. Güveniyorsan X hissene ve düştüyse , yükselen Y hissenden kademeli satıp , diğerinden alıp maliyetini düşürebilirsin diye düşünüyorum.

Yok , biz ille de herro/merro yapıcaz , ille de zar atıcaz , ille de tek yere yatırıp hemen zengin olucaz diye düşünüyoruz. Extreme bir durum olmazsa ve Allah yürü ya kulum demezse; benim düşüncem maalesef…..

Elbette temel öğrenmek , teknik öğrenmek , grafik okumak , bilgi sahibi olmak güzel.

Şimdi bir örnek , X hissesini 10 tl den 1000 adet aldınız. Maliyetiniz 10 TL. Bu hisse 20 TL ye çıkarsa ve siz hesaplayın lütfen ; Y kadarını satarsanız maliyetiniz sıfırlanır. İleri de hissenizi yavrulatabilirsiniz temettüler ile bedelsizler ile etc….
    Y kısmı ile de yeni , güwenilir , sizin kendi karar vereceğiniz hisseden alıp aynı şekilde bunu da yawrulatabilirsiniz.

Yatırımcı olun , Gazoz olmayın.

Geçenlerde bir büyüğünden bir söz duydum ve hafif gülümseyerek doğruladım. “ , arkana dönüp , boşandığın kadının topuğuna bile bakmayacaksın.”
    Güzel bir sözdü benim için , tüm hayat için de böyle zaten benim için.

Herkese bol kazançlar
    Sewgiler
    Beetlejuice

6. İyi akşamlar sasa ,
    sasa Ekonomist dergisinin her yıl paylaşmış olduğu Anadolu'nun ilk 500 şirketi arasında 2021 yılı verilerine göre 22 cilikten 2. Sıraya yükselmiştir. Nice daha güzel başarılara inşallah. ( alıntıdır. )

Teşekkürler.
    Beetlejuice.

Bu başlığı şu anda 12 kişi okumaktadır. (2 üye ve 10 ziyaretçi)

yaşlı_kurt, Ohac
    yatırım tavsıyesı degıldır

Cesur Çakır Kafamızı Karıştırdı Ben Faydasını gördüm
    Hisse sayımı yüzde 30 arttırdım
    Mutlumuyum Değilim Sasa ile Hayallerimi yıktı Aşkımı bitirdi ı ama kazançlıyım
    Bu Hafta ne Olur Bençe Cesur Çakır Söyleyecek
    sevgiler
    yatırım tavsıyesı degıldır

Sayfa 331/820 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381431 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •