Sayfa 339/745 İlkİlk ... 239289329337338339340341349389439 ... SonSon
Arama sonucu : 5959 madde; 2,705 - 2,712 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Biraz tuz da ben ekliyim ;

Pamuktan yapılmış diğer baskılı çarşaf ihracatı (Ülkelere göre )

MART

Fransa 21,6 mlyn TL
    İtalya 43 mlyn TL
    Almanya 73,6 mlyn TL
    ABD 6,6 mlyn TL

NİSAN

Fransa 16,7 mlyn TL
    İtalya 28,6 mlyn TL
    Almanya 80,4 mlyn TL
    ABD 6,8 mlyn TL

MAYIS

Fransa 8 mlyn TL
    Almanya 54 mlyn TL
    İtalya 15,9 mlyn TL
    ABD 12,2 mlyn TL

HAZİRAN

Fransa 18 mlyn TL
    Almanya 168 mlyn TL
    İtalya 41,6 mlyn TL
    ABD 137,1 mlyn TL

TEMMUZ

Fransa 22,8 mlyn TL
    Almanya 132,3 mlyn TL
    İtalya 55,6 mlyn TL
    ABD 83,4 mlyn TL
    Yüksek ihracat yapılan başka ülkeler de var lakin yazmak yorucu. Avusturya, ispanya , UK etc,

Dikkat çektiğim noktayı minikyatırımcı açıklar

We are waiting for result of our predictions
    Son düzenleme : Uc_kirkbes; 18-09-2022 saat: 14:35.
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

2.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    SAbah yaptığım paylaşım, enerji tarafı üretimi ve genel bir özet.

https://twitter.com/LRDR_ekofut/stat...72372975910912
    enerji tarafı için sayın frqn21 in tablolarını yakından takip ediyoruz..

tekstil tarafından sayın 3:45 sağlıklı bilgiler sunuyor ciro ve faaliyet karlılığı tahmini bakımından hesaplamada dikkate alıyorum..

her ikisine de katkılarından dolayı teşekkür ederim..

bir teşekkür de 'kur artacak menderes zarar yazacak' diye 2lerden satış yapıp maliyetlenmemizi sağlayan yüksek döviz borçculara siz olmasanız 13 cente hisse alamazdım.. şimdi de bakıyorum yine şirketin yüksek döviz açık pozisyonu konuşuluyor satın da mallarınızı alalım

şirket 20 yıldır bedelli sermaye artırımı yapmamış, nakit akışı o kadar iyi ki.. borç borç diyenler azıcık araştırsınlar.. seneye 30-35m usd bornova projesinden girecek şirkete..

esas faaliyet karı kadar net kar göreceğimiz günler gelecek

3.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Yüksek ihracat yapılan başka ülkeler de var lakin yazmak yorucu. Avustralya, ispanya , UK etc,

Dikkat çektiğim noktayı minikyatırımcı açıklar

We are waiting for result of our predictions
    turquality programından bahsetmiştim daha önce.. abd ye ihracat bu programa dahil olunmayla ciddi düzeyde arttı..

menderes tekstil kendi enerjisini üretiyor.. geçen yıl kurulan 7.8m kurulu güçteki ges arazi maliyeti olmadan doğrudan çatıya kuruldu.. son aylarda yaşanan enerji krizi nedeniyle uzakdoğu tekstilde arkamızda kaldı.. hele navlun avantajıyla farkı açtık ab tarafında..

yeni pazarlar bulundukça tekstil segmentinde sıçramalar gelecek.. savas nedeniyle ciddi bir insan hareketliliği oldu avrupada.. bu noktada bu hareketlilik barınma ihtiyacıyla birlikte ev tekstiline olan talebi de pozitif olarak etkiledi.. turizm hareketliliği de fena değildi bu yıl.. o nedenle iç pazarda da otel ve pansiyonlardan güzel talep oluştu..

benim asıl beklentim abd kesinlikle.. önemli bir pazar ve pandemiden en az etkilenen ekonomilerden biri.. orada uzun vadeli ticari ilişkiler kurulabilirse menderes tekstili çok farklı yerlerde görebiliriz.. nitekim kapasitemiz uygun..

bebek ürünleri de geliyor yakında bebek ürünlerinin stok devir hızı yüksek olur.. bunlar için pazar körfez ve ortadoğu ülkeleri ile çin ve hindistan olacak..

neyse bakalım.. hala 100m usd piyasa değerimiz bile yok..

turcas kuyucak jes i kaça satmış bizim baklacı ne eder hesaplasınlar

ya da bornovadan gelecek bağımsız bölümler eee akturdaki diğer gayrimenkuller de var

hazır sıcak su var ısıtma maliyeti yok.. acaba serada yeni katma değeri yüksek tarım ürünleri gelir mi

resler modernize yapılınca verimleri nasıl olur akça fena değil aliağa da performans artabilir

jes sahamızda yanımıza bir yabanı ortak alıp 50mw bir jes de fena olmaz ama borç demek bu

bakalım vakit ne gösterecek.. mallar toplu.. mal sahiplerinin illaki bir projeksiyonu vardır

4.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    enerji tarafı için sayın frqn21 in tablolarını yakından takip ediyoruz..

tekstil tarafından sayın 3:45 sağlıklı bilgiler sunuyor ciro ve faaliyet karlılığı tahmini bakımından hesaplamada dikkate alıyorum..

her ikisine de katkılarından dolayı teşekkür ederim..

bir teşekkür de 'kur artacak menderes zarar yazacak' diye 2lerden satış yapıp maliyetlenmemizi sağlayan yüksek döviz borçculara siz olmasanız 13 cente hisse alamazdım.. şimdi de bakıyorum yine şirketin yüksek döviz açık pozisyonu konuşuluyor satın da mallarınızı alalım

şirket 20 yıldır bedelli sermaye artırımı yapmamış, nakit akışı o kadar iyi ki.. borç borç diyenler azıcık araştırsınlar.. seneye 30-35m usd bornova projesinden girecek şirkete..

esas faaliyet karı kadar net kar göreceğimiz günler gelecek
    Üstad ben kur artacak mndrs zarar yazacak demedim, Maharaj üstad da demedi. Bu şirket özelinde bence tek dikkat edilmesi gereken nokta kur. Faaliyet karlılığı zaten çok yüksek. Enerjide ve tarımda zaten sıkıntı yok da tekstildeki olası düşüş de bu durumu değiştirmez. Enflasyon muhasebesine geçsek döviz borcu da sıkıntı çıkarmaz ama ona geçilip geçilmeyeceği belli değil. Mesela Alarko geçen seneki kur şokundan sonra endeksten fena ayrışmıştı ama vergi ödeyerek yaptığı değerlemelerle son çeyreği kurtarmış ve bu durum hisse fiyatına bu sene yansımıştı. Trcas’ın dönüm noktası da Kuyucak’ın satışı ile döviz borcunu büyük oranda kapatması. Önceden artan kurla kambiyo zararı yazan ve bu nedenle baskılanan şirket şimdi artan kur ve petrol fiyatları ile stok karı yazıyor ve hisse fiyatı uçuşa geçiyor. Halbuki faaliyet karlılığı açısından Mndrs’ten çok geride bir şirket Trcas. Euroda çeyreksel bazda %5-10’luk kontrollü artışlar devam ederse elbette sıkıntı olmaz ama %25-30’luk artış görülse ve varlıklar için gönüllü veya zorunlu yeniden değerleme olmazsa orta vadede sıkıntı çıkabilir. Orta vade yatırımcısı olarak kendi açımdan Euro kurunu takip ediyorum. Uzun vadeli yatırımcının farklı bakış açısı olabilir.
    Son düzenleme : meteor78; 18-09-2022 saat: 15:40.

Kur olayı ile ilgili görüşlerimi yazmıştım.
    Çeyreklik bazda agresif artışlar olmadığı sürece, döviz bazlı gelirlerinin yüksekliğinden dolayı negatif değil pozitif etkilenir.
    Ancak yüzde 20-30 gibi ani kur artışları anlık olarak bir bilanço dönemi negatif etkiler.
    Çünkü döviz pozisyonuna göre bir kur farkı gideri oluşur. 1.6 milyar döviz pozisyonu açığı var. Düşünsenize kurlar çat diye yüzde 30 yükselse, 500 milyon kur farkı gideri oluşur. Bunun 150milyonunu kur gelirleri ile tolore etse bile 350 milyon dönemlik negatif etki olur.

Ancak Uzun vadede ise ihracat gelirleri de artacağı için ileriki bilanço dönemlerinde bunu rahatıkla tolore edebilir.

Yani ben özetle; istikrarlı kur artışının şirketin lehine olacağını düşünüyorum.
    Umarım kurlarda ani sert hareketler olmaz.

6. Paylaşımlar için herkese teşekkürler. Ben de bu çeyrekte genel tekstil verilerine oranla daha iyi performans göstereceği umudu taşıyorum. Denizli özelinde değil de, ben de ev tekstili ihracat arakamlarına baktığımda geçen yıla göre dramatik bir durum göremedim. Müsait olunca tekrar bakarım, sn 3:45'in verdiği verilere bakıncaysa ağzımın suyu aktı ABD sebebiyle

7. Bende trcas ın bu sene başında sattigi kuyucak jes santrali ile Menderes in res santrallerine baktim. (minikyatırımcı bakın dedi )

Trcas jes 18 mw ve 24.3 mln usd ye satildi.

Menderesin sahip oldugu jes kapasitesi ise 23.4 mw.

Buradan hesapla menderesin sahip olduğu 2 adet jes in ederi 31.56 mln usd görünüyor.

Yeni gelenler ve bilmeyenler için referans olsun.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Bende trcas ın bu sene başında sattigi kuyucak jes santrali ile Menderes in res santrallerine baktim. (minikyatırımcı bakın dedi )

Trcas jes 18 mw ve 24.3 mln usd ye satildi.

Menderesin sahip oldugu jes kapasitesi ise 23.4 mw.

Buradan hesapla menderesin sahip olduğu 2 adet jes in ederi 31.56 mln usd görünüyor.

Yeni gelenler ve bilmeyenler için referans olsun.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Aslında şirket değeri 63.7 milyon dolar olarak belirlenerek satılmış.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/985321

Sayfa 339/745 İlkİlk ... 239289329337338339340341349389439 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •