Sayfa 349/1013 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449849 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 2,785 - 2,792 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Cin devalue etmeyi birakti kac sene once simdi revalue yapiyor

hatta Trump da ayni seyi soyledi diye alay ettiler adamla, Bunlar eski bilgi
    Çin'de iflas kaçınılmaz batık krediler boylarını aşıyor.Merkez bankasının 1,5 trilyon doları buharlaştı.ve daha devamıda var.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Diyelim ki dediğiniz oldu..Trump doları devalüe etti.diğerlerinin eli armut toplamayacaktır..onlarda zarar görmemek için zaman içinde mecbur deval yapmak zorunda kalacaklardır..zaten ''kur savaşları'' kelimesinin bu kadar güncel olmasının sebebi bu..

Şu gelinen ortamda, orta ve uzun vadede, doların güçlü olmaktan başka çaresi yoktur..bence..
    Amerika sonsuza kadar para basacak ama hic enflasyon olmayacak diyenlerin bir IQ testi yaptirmasi gerekiyor

Boyle sacmaliklara nasil inaniyorsunuz ya?

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Amerika sonsuza kadar para basacak ama hic enflasyon olmayacak diyenlerin bir IQ testi yaptirmasi gerekiyor

Boyle sacmaliklara nasil inaniyorsunuz ya?
    Benim alıntıladığınız yazımda ABD sonsuza kadar para basacak, hiç enflasyon olmayacak gibi bir ibare var mı?

Cümleye nasıl başlamışım; ''Diyelim ki dediğiniz oldu''...yani ''deval olması'' anlamında..

Zaten belirtmeliyim ki, saçmalamanızı olasılık dahilinde gördüğümden, bazı konular bana ters gelsede bilerek yazınızdan alıntı bile yapmamıştım..bilginize..

Ha benim düşüncem; QE forever, evet olucak..oluyorda..ama mutlaka enflasyonda oluşacak..bu kadar borcun başka hal olur yanı yok çünki..

4.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Benim alıntıladığınız yazımda ABD sonsuza kadar para basacak, hiç enflasyon olmayacak gibi bir ibare var mı?

Cümleye nasıl başlamışım; ''Diyelim ki dediğiniz oldu''...yani ''deval olması'' anlamında..

Zaten belirtmeliyim ki, saçmalamanızı olasılık dahilinde gördüğümden, bazı konular bana ters gelsede bilerek yazınızdan alıntı bile yapmamıştım..bilginize..

Ha benim düşüncem; QE forever, evet olucak..oluyorda..ama mutlaka enflasyonda oluşacak..bu kadar borcun başka hal olur yanı yok çünki..
    Sn. Enki cevap yazarak laf anlatmaya çalıştığınız kişinin eski forum adı "Mandrake"

Tanıyamadıysanız özeti şöyle

Mandrake- TR çok iyi süper, Amerika çok kötü yurtdışı çok fena

Forumdan bir çok kişi- Dön o zaman TR ye ......

Mandrake- TR çok iyi, yurtdışı çok zor çok kötü....( arada TR de ki adam kayırmaları kayıtdışı ve karaparayı yazar ama hemen alt mesaja TR çok iyi yazar, 20 yıldan fazladırda yaban ellerde yaşar İstanbul emlak fiyatları çok uygun diye herkese öğüt verir kendi alıyor mu bu milyonluk kutu kadar evleri muamma çünkü bu paraya kötülediği ülkelerde daha ucuza süper evler var...)
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Sn. Enki cevap yazarak laf anlatmaya çalıştığınız kişinin eski forum adı "Mandrake"

Tanıyamadıysanız özeti şöyle

Mandrake- TR çok iyi süper, Amerika çok kötü yurtdışı çok fena

Forumdan bir çok kişi- Dön o zaman TR ye ......

Mandrake- TR çok iyi, yurtdışı çok zor çok kötü....( arada TR de ki adam kayırmaları kayıtdışı ve karaparayı yazar ama hemen alt mesaja TR çok iyi yazar, 20 yıldan fazladırda yaban ellerde yaşar İstanbul emlak fiyatları çok uygun diye herkese öğüt verir kendi alıyor mu bu milyonluk kutu kadar evleri muamma çünkü bu paraya kötülediği ülkelerde daha ucuza süper evler var...)
    Sağol Dostum..geçen gün emlak topiğinde bir tartışmada eski adının Mandreke olduğunu öğrenmiştim..fakat verdiğin bilgiler daha detaylı oldu..demek ki yazısından alıntı yapmamakla doğru yapmışım..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Anlamsız sorularından tanımam gerekirdi zaten muhteremi...

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Diyelim ki dediğiniz oldu..Trump doları devalüe etti.diğerlerinin eli armut toplamayacaktır..onlarda zarar görmemek için zaman içinde mecbur deval yapmak zorunda kalacaklardır..zaten ''kur savaşları'' kelimesinin bu kadar güncel olmasının sebebi bu..

Şu gelinen ortamda, orta ve uzun vadede, doların güçlü olmaktan başka çaresi yoktur..bence..
    Altın açısındanda aşağıdaki grafiği iyi okumak gerekiyor..Trump, yüksek basınçlı ekonomi, ticaret savaşları vb..ne götürecek ne getirecek iyi hesap etmek gerekebilir..

KUR savaşları OUT- TİCARET savaşları IN

‘We are in a trade war,’ Trump’s commerce secretary says after stern German warning

https://www.washingtonpost.com/news/...=.2af4d53deba8

8. Bu topiğe yazanların hemen hepsi pozisyonu belli kişiler.Dolarda olanlar doğal olarak çıkacak , TL. de kalanlar da düşecek muhabbeti yapıyorlar. Hisse topiklerinde olduğu gibi grafiklerle ve teknik - temel analizlerle bizlere objektif bakış sunacak yeni kalemler gerek. Okuyanlar '' acaba yeni hangi bilgiler var '' diye heyecanla takip etmeli. Benim gibi finansal fakirlerin beklentisidir..

Sayfa 349/1013 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449849 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •