Sayfa 35/414 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon
Arama sonucu : 3306 madde; 273 - 280 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

İçi rahat etmeyen arada dolar bazlı bazlı grafiğe baksın,ucuzluğu ordan anlıyabilirsiniz.

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ha yok o anlamda yazmadım sn meteor.Twıtter daki o şirketin cevabını gördüm.Orda hoşuma giden 7 gemi 100 milyon dolar eder denmiş ,e şu anda 80 milyon dolar cash i boşverin sadece gemiler 1.7 milyar ediyor))))))) silopiden 30 milyon dolar garanti para ve 80 milyon dolar cash para var.Yahu daha ne oalbilir ki bir şirkette.
    Varlıkların çoğunun gemi olmasının şöyle bir avantajı var. İstediğin zaman satıp paraya çevirebilirsin. Mesela Türkiye’de çakılı yatırım yapsan o yatırımın değeri dolar bazlı erir mi diye endişe edecekken gemiler için böyle bir durum yok. Gelirin dolar bazlı olması, varlıkların dolar bazlı değerini koruması ve benim bildiğim kadarıyla piyasa değerine göre en yüksek kambiyo karını elde edecek şirket olması. Gsdho için üçlü saç ayağı. 🤑

3.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --kasada 180 milyon dolar yok...

--holding den başka diğer şirketlerin kambiyo karı yok...holding in kambiyo karı da biraz alengirli...konsolide bilançoda TL, silopideki gösterim TL mi? dolar mı?... belli değil...
    Ben sadece kambiyo karına etki eden 91 milyon doları baz alıyorum. Bu çeyrekte faaliyetlerden 10 milyon dolarlık net kar gelse belki 100 milyon doları deviririz.

7 gemi 100 milyon dolar bunlar ikinci el,iki de sıfır gemi gelecek 2023 de 50 milyon dolar da onlardı yanlış hatırlamıyorsam 150 milyon dolar her an nakte çevirebileceğin türkiyenin dinamiklerinden tamamen bağımsız dolar bazlı para kazanabilen yüzen fabrikaların var.Günlük kira 20 bin dolardı son hesapta,yahu günlük kemiksiz 20 bin doları bu zamanda hangi iş bırakır.

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    7 gemi 100 milyon dolar bunlar ikinci el,iki de sıfır gemi gelecek 2023 de 50 milyon dolar da onlardı yanlış hatırlamıyorsam 150 milyon dolar her an nakte çevirebileceğin türkiyenin dinamiklerinden tamamen bağımsız dolar bazlı para kazanabilen yüzen fabrikaların var.Günlük kira 20 bin dolardı son hesapta,yahu günlük kemiksiz 20 bin doları bu zamanda hangi iş bırakır.
    Gemicilik açısından 2022 yılı 2021 gibi geçmeyecek deniliyor. 2021 efsanevi bir yıl olduğu için zaten bunun sürmesi sürpriz olurdu. Ama 2022 için 2021 öncesinden çok daha iyi olacak deniyor. Eğer bu beklenti tutarsa, mevcut dolar kuru ile Gsdho’nun yelkenlerini şişirmesi lazım.

https://ihsmarkit.com/research-analy...dry-bulk-.html

6. Hisseye giriş yaptım. Ayağım uğurlu gelsin, kazancımız bol olsun inşallah.

7. Daldan dala geçişler yatırımcılığa uygun değil, cuma günü paniğe kapılmayalar bugün %10 yükselişe de çok sevinmemeli. Bugünlerde dövize geçenler olabilir ama ben para almayı yatırım olarak görmüyorum. Yanılırız yanılmayız zaman gösterecek.

8. Her hissenin bir ederi her yatırımcının bir hedefi vardır. Hedeflenen rakama gelindiğinde satmaktan doğal bir şey olamaz.

Sayfa 35/414 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •