Sayfa 36/177 İlkİlk ... 2634353637384686136 ... SonSon
Arama sonucu : 1409 madde; 281 - 288 arası.

Konu: EUPWR - Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri San. Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Keko da battı sanırım , gesandan çıktıktan sonra oda belini doğrultamadı, bu pıyasada nasıl doğrultacaksınki !!!Ne alsan elınde kalır !!
    aynen öyle dostum...bu piyasada kim ne alırsa elinde kalıyor...normal şartlarda seçimlerin bu kadar çirkef geçeceğini tahmin etmemiz lazımdı...seçilseler de vermeyiz lafını söyleyebileceklerine hiç ama hiç tahmin etmemiştim..bu kadar da yüzsüzlük yapmazlar diye düşünmüştüm...milletin iradesine bu kadar açık saygısızlık yapmazlar diye düşünüyordum...zaten yaşlanmışlar kuzu kuzu gidecekler diye düşünüyordum...ama bu konuda yanıldım..bu yanılgı ile de cezamızı çekiyoruz...keşke iki ay önce borsadan fuul çıksaymışım...ciddi bir sermayemiz eridi...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. bu sıralarda çelikten yapılma bekaret kemerlerimizi sıkı sıkıya bağlamalıyız...artık kazanmayı değil kendimizi korumayı düşünmeliyiz...europower çok kaliteli bir şirket ama piyasa çok çok kötü...bu ortamda vur kaç yaparak kazanabileni ben kutlarım...ama çok zor bir iş...hisselerim ciddi bir şekilde eridi...

hükümet hazinedek altınları bile satmaya başladı..hükümet değişse bile tam takır bir hazine verecek onlara...bol keseden dağıtılan paralar var...bunlar bütçeye inanılmaz yük getirecek...adete biz gidersek de bizden sonra ülke batsın tavırları sergilenmiş...resmen bir enkaz devrediliyor....yeni geleceklere (gelebilirlerse ??? ) pimi çekilmiş bir bomba teslim ediliyor...hem ekonomik hemde siyasi...

ben muhalefetin yerinde olsam aha siz tekrar devam edin derim...çünkü seçimden sonrası bu ekonomi ile çarşı karışır..devülasyonlar olmak zorunda...ülke bu şartlarda ihracat yapamıyor ,döviz bulamıyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Keko üstadım nasil isek öyle yönetiliriz.
    Herkes kendini düşünüyor.
    Öyle olunca da hükümetler ayakta kalabilmek icin ölçüsüz harcamalarda bulunuyor.
    Herkesi tatmin etmeye calısıyor.
    Bu da haliyle bütçeyi zora sokuyor.
    Doların cıkışı aleyhimizedir.
    İhracatcı dısariya sattığı malın fiyatını dolar bazinda artırmak yerine, ihracattan elde ettigi dövizi icerde pahaliya bozdurmak istiyor.
    Olan yine millete oluyor.
    Nerden tutsanız elinizde kalıyor.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bendeki 25 lotu islem hacminin arttıği son tavanda elden çıkarmıstım.
    Bunu senden öğrendim keko üstadım.
    Fakat egekızı oldugu gibi duruyor.
    Projelerim vardi erteledim.
    2 yil sonra emekli olunca bakariz.
    Tabi bu bizim planımiz.
    Kader hakkımızda ne yazmış bilmiyorum.
    Kaderin planı hâkimdir.

5.  Alıntı Originally Posted by aslanselim Yazıyı Oku

İhracatcı dısariya sattığı malın fiyatını dolar bazinda artırmak yerine, ihracattan elde ettigi dövizi icerde pahaliya bozdurmak istiyor.
    Olan yine millete oluyor.
    Nerden tutsanız elinizde kalıyor.

Bu nasil bir mantik anlayamadim? İhracatci sattığı malin fiyatini artirsin oyle mi?

Hemen yaziyorum Froto'ya, Egeen'e, Toaso, Arcelige tum urunlerine dolar bazında %50 zam yapip satsinlar. Teşekkürler @aslanselim, bu nasil bu sirketlerin aklina gelmez hayret dogrusu yav. Yaziklar olsun

6.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Keza alfas, ahlatçı doğalgaz, teradaki serilerde de görüldüğü gibi
    Hiç alakasız şeyler yazıyorsunuz. Yeni halka arzlarda eski halka arzlara göre 2 kere değişmiş bir tebliğ var. Her halka arz da bir değil.

Bu hisselerde işlem yapanlar bunu anlayacak kavrayacak düzeyde de değil.

Misal tecrübeli olanlar AKFYE halka arzında 20 lerin üzerinde kıvranmaya başladığında verip ekrandan sildi. Çünkü hamdi akın kim eskiler bilir. Ama ASTOR da mesela 30 lardan verenler 25 lerden verdiklerinden daha yüklü alımlar yaptı.Çünkü ASTOR da hem şirket hem düzgün patron farkı vardı.

O yüzden genelleme ve kesin laflar ederken bu halka arz işlerine sadece inceleme yorumlama da yetmez
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Bu nasil bir mantik anlayamadim? İhracatci sattığı malin fiyatini artirsin oyle mi?

Hemen yaziyorum Froto'ya, Egeen'e, Toaso, Arcelige tum urunlerine dolar bazında %50 zam yapip satsinlar. Teşekkürler @aslanselim, bu nasil bu sirketlerin aklina gelmez hayret dogrusu yav. Yaziklar olsun
    Oralet bey; bir dahaki sefere senin mantığına sorar öyle yazarım.
    İcerdeki 100 bin liralık mal, 1 milyon oluyorsa, disariyada dolar bazinda artis yaparak icerde dolarin çıkmasına yardım etmezsin.
    Dolara altın muamelesi yapmayın.
    Amerika gavuru kagit basıp senin emegini satin alıyor.
    Tabi damarlarimiza işlemişler.
    Döviz de döviz.
    Butun hükumetler ve milletin kendisi bu iste payı var.
    Parayı bulan döviz bürolarına koşuyor.
    Kime yetecek bu dolar.

8. Sayın Keko geçmiş olsun ama bence sen bu seçimlere kadar bu işlere ara ver biraz dinlen. Yazılarından seni çok yordukları belli.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 36/177 İlkİlk ... 2634353637384686136 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •