Sayfa 360/992 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460860 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 2,873 - 2,880 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Devletin ipiynen kuyuya inilmez !!!!
    Bencamin'e selam...yola devam
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

2.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    O halde 1 secenekte stopaj 0 ise ..ki tahmin etmiyorum .bu sekilde yapacaklar icin 1.secenek en akillica yol olur

Eğer enflasyonun düşük çıkabilme ihtimali varsa dediğiniz doğru.

Ancak ben enflasyon konusunda kötümser düşündüğümden bana 2. seçenek mantıklı geliyor.

Şuan bağladığımıazı düşünürsek enflasyonun 21,25 - 5 = 16,25 den düşük gelme ihtimalini ben çok küçük görüyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bence bu aradaki fark fakirleşmedir. Ve bu fakirleşme eninde sonunda nihai olarak bankalara ve devlete de bedel ödettirir. Bu çevrim sonucunda bankaların ve devletin ödediği bedel çok daha fazla olabilir.
    Katılmıyorum.

Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Hocam, banka ve devlet şahıs değil ki bedel ödesin...
    Başındaki kişi yada kişilerin bedel ödediği görülmemiş bugüne kadar...

Keşke ödeseler....ödetseler !!!!!

Ödeyecek olan sen ben yine !!
    Katılıyorum.
    Olan genelde alttakilere olur..

4.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Hocam, banka ve devlet şahıs değil ki bedel ödesin...
    Başındaki kişi yada kişilerin bedel ödediği görülmemiş bugüne kadar...

Keşke ödeseler....ödetseler !!!!!

Ödeyecek olan sen ben yine !!
    Bankalar maddi anlamda zarar ederler ve hatta varlıklarına son verebilirler. (1994,2001 krizleri). Devlet ise siyasi anlamda taviz vermek zorunda kalabilir. (ABD,Rusya,Gümrük Birliği,Dış borç,S400 v.b.). Bu tür gerçekleşmeler bu kurumlar için şahısların maddi kayıplarından çok daha ciddi kayıplardır.

Evet bu kurumların yaşadığı kayıpların ötesinde kayıp yaşayan bir kesim vardır. Bu kesim toplumun dar gelirli kesimidir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bence bu aradaki fark fakirleşmedir. Ve bu fakirleşme eninde sonunda nihai olarak bankalara ve devlete de bedel ödettirir. Bu çevrim sonucunda bankaların ve devletin ödediği bedel çok daha fazla olabilir.
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bankalar maddi anlamda zarar ederler ve hatta varlıklarına son verebilirler. (1994,2001 krizleri). Devlet ise siyasi anlamda taviz vermek zorunda kalabilir. (ABD,Rusya,Gümrük Birliği,Dış borç,S400 v.b.). Bu tür gerçekleşmeler bu kurumlar için şahısların maddi kayıplarından çok daha ciddi kayıplardır.
    Bankalar kurtarılabilir.
    2008-2009 krizinde olduğu gibi.
    Devletler kurtarılabilir.
    Yunanistan'da olduğu gibi.
    Ne kadar kurtarıldığı elbette tartışmaya açıktır.

Ancak ailesini, çocuğunu eşini kaybeden, yuvası yıkılan, aç kalan kimseyi, hele bu devirde kurtaracak babayiğitler zor.
    Olan her zaman alttakilere olur.

6.  Alıntı Originally Posted by naturalborn Yazıyı Oku
    Sn Ozzy
    Ben de zaten Vakıf Arıdayım ama seçim zamanı % 3,25 ile girmiştim ,100 gün böyle gidebilir.
    Sonra 3,60 a yükselttiler ama kümesteki tavuklar için yükseltmediler tabi ,oradan takılı kaldım
    Bu oranlar piyasaya göre iyi gibi.

Arada çok ufak bir fark olmakla beraber hesabı kapatıp yeniden açarsanız 50.000 USD altı 3,30 ile devam edersiniz.

Tabi 3,25'niz garanti, ama devam faizini 3 e falan düşürürlerse zararlı da çıkabilirsiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by ozzy Yazıyı Oku
    Vakıfbank'tan Enflasyona endeksli mevduat ile ilgili bilgi aldım.

İlk Seçenek:92-370 gün vadeli

92-200 gün arası sabit faiz %22
    210-370 %21,25

92-181 enflasyon +2 puan
    182-364 +3 puan
    365-370 +4 puan

Vade sonunda hangisi daha yüksekse o oran alınıyor.

İkinci Seçenek:366-370 gün vadeli

Enflasyon +5 puan

1 yıl üzeri stopaj %0
    Bu önerilerde sakat olan bir durum oluşabilir.
    Yüzde 20 + 5 = 25 puan oldukça çekici iken
    enflasyon yüzde 50 + 5= 55 puan başabaş gibidir.

Yüzde 75+5 ise krizi bastırmak için arada verilecek çok yüksek faizden ve doların ani artışlarından yararlanılmayacağından zarar ettirebilir.

TR nin dış konjüktürdeki yanlızlaşması, ABD ile olabilecek olası kriz, Hükümetin YSK ve İstanbul seçim sonuçları gibi demokratik olmayan tutumları (örn. seçimin tekrarı) Muhalif belediyelere karşı bir takım KHK ile hamleleri gibi

bir sürü nedenlerle kriz eksik olmayabilir.

Ekonomik kriz altında ezilen hükümetin bir filin züccaciye dükkanına girer gibi karar ve ekonomi alanında olan atamaları kimseye güven vermiyor. O nedenle dolar tutanlar TL de oran ne olursa olsun tutmaya devam ederler diye düşünüyorum.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,298
    Bugun QNB sube muduru ile biraz sohbet ettim.
    Dedigine gore bundan once bankalari sozlu olarak tehdit etmis BDDK su orandan fazla mevduat faizi vermeyeceksiniz demis.
    Simdi bakmislar yerlesikler dolara yuklendiler, faizlerin uzerindeki baskiyi kaldiralim faizler biraz artsin da bu sekilde millet dolarini bozdursun ve TCMB rezerv artirsin diye dusunmusler ve faizler bazi bankalarda %24 e ulasmis.
    Yalniz dedigine gore bu hesap tutmamis, doviz bozdurma isi istedikleri kadar olmamis.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 360/992 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460860 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •