Sayfa 365/553 İlkİlk ... 265315355363364365366367375415465 ... SonSon
Arama sonucu : 4421 madde; 2,913 - 2,920 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Umarım rüyalar bir süre sonra kâbusa dönmez

2. Yönetim kurulundaki bu değişiklik beraberinde yeni bir hisse alım satımı ihtimalinide getirecekmi acaba. Y.T.D.

3.  Alıntı Originally Posted by Down54 Yazıyı Oku
    Yönetim kurulundaki bu değişiklik beraberinde yeni bir hisse alım satımı ihtimalinide getirecekmi acaba. Y.T.D.
    Genelde piyasa ayakta uyur. Çok uzun yılların deneyimi bunu gösteriyor. Zaten pozisyonlar bağlı. Bütün spekülatörler kendi yuvalandıkları yerlerde bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. İlaç hissesinin oyuncusu da sessiz ve derinden gitmeyi tercih ediyor.

Buradaki kilit konu, bu değişikliğin kamuyuna ne ölçüde duyurulacağıdır.

Eğer holdingi dünya şirketi yapma yolunda bir adım atılacaksa mutlaka yurtdışında halka açarlar görüşündeyim. Bunu bana düşündüren gelişme de CEO ve yeni nesil aile üylerinin yönetim kurulunda yer almayıp sadece icra kurulunda ( tahminen) görev yapacak olmalarıdır.

Basında haberler çıkmadan paçaları sıvamak anlamsızdır, çıktığı andan itibaren kalp atışları hızlanabilir.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

4. Bu halka açılma nasıl olacak dünya piyasasında? Zaten % 37.28 ilacın. Ve % 11.5 civarı yatırımın payı var. Gerisini ben bilmiyorum. Halka açılacaksa bence önce ilaç ve yatırımın elindeki hisselerle ilgili bir işlem yapılacak olmalı. Ya da tüm işletmeler holdingte tek çatıda toplanacak. Birleşme sağlanacak sonra dünya piyasası gelecek.

Ben bir şey mi kaçırıyorum gözden. Emin değilim.

5. Ben de öyle düşünüyorum. Yani öncelikle ilaç ve yatırım holding ( hatta intema) şirketleri bir çatıda birleştirilmeli ve çağrı fiyatı açıklanmalı. Çağrıdan sonra belki de halka açıklık %15 altına inecek. Belki sonra gidip Frankfurt borsasına kote ettirecekler. Eğer holdingin böyle majör planları varsa ilaç hissesi ancak çok uçuk fiyatlara giderse satilabilir. Sn Bezgin, bu kadar beklentinin alt alta yazıldığı başka bir yil olmuş muydu hiç? ( Zentiva'nin satıldığı dönem haric)

6. Evet sıkışık bir satranç partisinin muhtemel kırışma sonrasında yepyeni kombinasyonların gündeme gelmesi gibi bir şey olacak sanırım. Ama hala ketum olacaklar. Bu büyük gelişme sessiz sedasız oldu. Hep öyle olacak gibi.

7. Zaten gelirlerinin önemli bir bölümü yurtdisi satışlardan oluşan bir şirketin yurtdisi borsaya kote olması da makul karşılanır. Ancak bunlar zaman alacak süreçler ve henüz yapılmış bir resmi açıklamada yok. Umarım holding bir açıklama yapar da hersey netlik kazanır herkes önünü görür. Y.T.D

8. Elimizde henüz bir şey yok. Heyecana da gerek yok. Yabancılar yönetim kurulunda. Tek bildiğimiz bu. Diğer tahminler için henüz erken.
    Şu anda hiç bir beklentiye girmeden sağlam durarak önümüzdeki dönemi bekleyelim görelim derim. SAKİN.

Sayfa 365/553 İlkİlk ... 265315355363364365366367375415465 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •