Sayfa 369/1024 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469869 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 2,945 - 2,952 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Aramco nun degeri 2 trilyon usd dir..........
    iyide Suudi Arabistan in aylik butce acigi 15 milyar (milyon degil) dolar

Yani Aramco nun kafadan sallama fiyati diyelim 2 trilyon dolar ki hayatta etmez ama neyse bunu satsalar baska hicbir seyleri yok

adamlara 133 ay yetiyor yani 11 yil falan eger hic nufuslari artmaz ve Yemen ile savasirken ekstra yani normalden fazla silah gerekmezse

Dunyadaki 196 ulke arasinda nufusu en hizli artan 3. ulkemidir nedir. Butce acigi Allahin emri 15 milyar dolardan 20-30 milyar dolara cikacak bakin bu aylik

yani 11 yil degil ben sana soyleyim butun sirketleri satsalar 6-7 yil omurleri kaldi

Petrol fiyatlarinin dusecegini mesela 30 dolara dusecegini ongorursek iflas etmeleri 3 yil surer

2. Ahme'nin olayından anladığım şu: ister elden götürün ister eft yapın parayı çektiğiniz bankadan dekont alıp isterlerse ilgili bankaya verin. Konu bu. Herhangi bir yerden aldıysanız dahi belgesini elinizde bulundurun.

3. Aramco'nun piyasa değeri 1-1.5 trilyon dolar.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Demekki suudiler göz bebekleri olan saudi aramco şirketini. (suudi arabistanın ileriye dönük tüm petrol rezervi ile birlikte) , türkiyeye para bulabilmek için yaklaşık 400 milyar dolar muammen bedelle satışa çıkarıyor. Ben arapları işte bu yüzden takdir ediyorum. Çok cansiperhane ve fedakar insanlar. Ülkemizin refahı ve huzuru için kendi geleceklerini feda ediyorlar.

4.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Bakin yuzde 15-16-17-18,xx gibi verimli sirket bono/tahvil leri de var, aylik, 3-6-12 aylik odeme yapanlar var ama nitelikli yatirimciya satiliyor, banka bunu bize satabilir ise.. neden ISYAT in da fiyatinin inebilme riskini alalim.

tamam 80 kurus a aldik ama seneye temettu zamani 65 kurus oldu 15 kurus ta kar payi versin, 70 kurus olur
    10 kurus buhar.............
    Servet Bey,

ISYAT fonunda olan kagitlarla, vatandasin bizzat kendi aldigi tahvil ve bonolar arasinda bir fark varmi sizce ?

Hicbir kurus buhar filan olmuyor, yeterki 1.seneyi tamamlayin.

5. Kaynağı belirsiz para denilerek EFT'nin kabul edilmediğini ilk kez duyuyorum.
    Nerden buldun yasası mı çıktı veya Vakıf neden kaynağı belirsiz parayı hesapta tutuyormuş.
    Çok saçma geldi bana.
    Kesin bir işlem hatası falan olmuştur.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Son 10 yıllık gelir vergisi beyannameni vermelisin.
    İkincil olarak bildiğim kadarıyla 5 yıl önceki finansal durumun (örneğin toplam nakit varlığın) ile bugünkü arasındaki farkı bildirmen gerekiyor. Örneğin bu farkı son 5 yıldaki:
    -Verdiğin gelir vergisi beyannameleri (kira gelirleri dahil)
    -Edindiğin faiz gelirleri
    -Miras ile varlık transferleri
    -Gayrimenkul satışları

ile doğrulayabilirsin.

Ama bütün bunlardan evvel hangi bankanın bu tespitte bulunduğunu ve bu tespitin dayanağını sorgulatmalısın. Örneğin bu tespit gönderen bankadan mı alıcı bankadan mı kaynaklanıyor, bunu çok iyi tespit etmelisin. sabit fikirli olup bir bankaya konsantre olma, her iki bankayı da iyi sorgula.

Burada kritik nokta 5 yıl önceki nakit varlığındır. Herşey ona göre referans alır. Buna dikkat et.

6. )))
    Çok doları varsa belki ondan olmuştur

Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    dolar olsaydı derdim bir şey ama TL.

7. Bankayı akralamayalım ne demek?
    Saçmasapan bişey yapıyorsa tabi ki karalayalım, duyuralım, ilan edelim.
    Suç olan batacak demektir.
    Suçlamak veya eleştirmek değil.

Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    bankayı karalamayalım lütfen. eleştirecekseniz bile xxx bank diye eleştiriniz.

8. Guncel usd faiz orani alan bir arkadasimiz varmi? Abd 10 yilliklar 2,20 seviyelerine kadar cekildi. Acaba bizde bankalar usd faizini %3,00 un altina falan cektimi merak ettim.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 369/1024 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469869 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •