Sayfa 379/606 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479 ... SonSon
Arama sonucu : 4843 madde; 3,025 - 3,032 arası.

Konu: CMBTN - Çimbeton

1.  Alıntı Originally Posted by Ufuk35 Yazıyı Oku
    tolga bey siz bile böyle algıladıysanız düzeltme ihtiyacı doguyor demekki. yarın tavan filan olmaz, arsa satışının bilançoda kar göstereceğini sağır sultan biliyor zaten.
    garip olan arkadaşın sanki yeni duymuş gibi yazması.

o zaman size belki bilmediğiniz bir bilgi vereyim.
    manisadaki arsa 17 milyona satıldı ve kap haberinde 13 milyon tl kar olarak gözüküyor ancak bana göre buranın defterdeki fiyatı 933 bin tl ve 1999 yılından bu güne 19 yıllık enflasyon değerlemesi yapılıp 4 milyonun üzerindeki rakam kar olarak görünüyor.ancak aradaki 3 milyon 77 bin tl özkaynaklarda ayrıca artış olarak gözükmesi gerekiyor.şirket ısrarla bilgi vermediği için bu bir tahmindir.
    yani 9 aylıktaki 6,837 m.tl zarar 9,24 milyon tl kara dönecek.
    ayrıca yıl sonunda yatırım amaçlı gayrimenkullere değerleme raporu hazırlatılması gerekiyor.2017 de yapılan son değerleme ile 2,5 milyon tl.den 5,355 milyon tl.ye yükselmiş.bunların nerede olduğunu bilseniz bu değerleme hakkında daha net bilginiz de olur...
    cmbtnun elinde 102 bin lot çimentaş hissesi bulunmakta .9 aylık ve 12 aylık çimentaş kapanış fiyatlarına göre buradan gelecek karı da hesabedin lütfen.
    şuandaki 31,8 milyon tl özkaynak ve 1770000 tl ödenmiş sermaye gözönüne alınınca gelecek kar daha da önem arzeder sanırım.
    ancak şirket danışmanlık gideri.
    marka kullanım vb. bu kazançtan ne kadar yontar o da çok daha önemli.
    gecenin bu saatında rakamlarda hata olabilir.herkez kendi hesabını yapsın.tüm bilgiler kap.gov.tr de mevcut

yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir
    Sayın UFUK 35 Bey,
    Ben Cmbtn hissesinin 2018 son çeyrekte kar açıklayacağını sanki ilk kez duymadım ve bunun için de kar açıklayacak diye yazmadım. Kar açıklayacağını sağır sultanın bile duyduğu Cmbtn hissesi, ne idüğü belirsiz bir spekülatör tarafından bilerek ve kasıtlı olarak aşağı yönde ve yukarıya gitmesin diye baskılanıyor demek istedim. Bu baskıya rağmen, bu hissenin yakın zamanda yukarı yönde bir hareket yapacağını da düşünüyorum demek istedim. Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Aşağı sürüyor yaaa Daha çoook dayak yer bu hisse...

3.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Aşağı sürüyor yaaa Daha çoook dayak yer bu hisse...
    Merhaba Arkadaşlar,
    Ben yakın bir zamanda, daha da aşağılara düşer diye korktuğum ve daha da fazla zarar etmemek amacıyla, 29,10 fiyat ortalaması ile zararına sattığım (bayağı zarar ettim ama başka hisselerde şu an ki tüm zararlarımı telafi ettim) Cmbtn hisselerini şu anki fiyatlarından, yavaş yavaş almayı düşünüyorum. İçimden bir ses, sanki Cmbtn hissesindeki düşük işlem hacimlerinin şu an bu hissede küçük yatırımcıdan başka kimsenin kalmadığını söylüyor. Eğer bu hissede bir spekülatör olsaydı (ancak ben hala bu hissede spek var diye düşünüyorum) sanki daha yüksek hacimli işlemler yapılırdı gibime geliyor. Neyse, sizce bu hissede neden bu kadar düşük hacimli işlemler olmakta. Günlük maksimum 10.000 lot civarı işlemler olmakta. Bunun mantıklı bir sebebini ben bulamıyorum. Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Senirkent Yazıyı Oku
    Merhaba Arkadaşlar,
    Ben yakın bir zamanda, daha da aşağılara düşer diye korktuğum ve daha da fazla zarar etmemek amacıyla, 29,10 fiyat ortalaması ile zararına sattığım (bayağı zarar ettim ama başka hisselerde şu an ki tüm zararlarımı telafi ettim) Cmbtn hisselerini şu anki fiyatlarından, yavaş yavaş almayı düşünüyorum. İçimden bir ses, sanki Cmbtn hissesindeki düşük işlem hacimlerinin şu an bu hissede küçük yatırımcıdan başka kimsenin kalmadığını söylüyor. Eğer bu hissede bir spekülatör olsaydı (ancak ben hala bu hissede spek var diye düşünüyorum) sanki daha yüksek hacimli işlemler yapılırdı gibime geliyor. Neyse, sizce bu hissede neden bu kadar düşük hacimli işlemler olmakta. Günlük maksimum 10.000 lot civarı işlemler olmakta. Bunun mantıklı bir sebebini ben bulamıyorum. Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Turkiyede benim bildiğim iki tane spekülatör var. Birsi Galip, Diğeri Rıza. Cmbtn denilen ******** kağıdı götürse götürse ancak ikisi götürür. Nibas denilen hisseyi, 60 gün içinde 0,50 TL den, 8,00 TL ye götürdüler. (Bende Nibas hissesinden para kazandım).Cmbtn hissesine bunlar gibi bir spekülatör lazım. İnşallah, bir gün bu hisseye de girer böyle bir spekülatör. O zaman bu kağıdın çıkabileceği rakamları telaffuz dahi edemiyorum. Aksi halde Cmbtn denilen kağıt parçası, 29,xx lu rakamlarda sürünmeye devam eder. Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Alıntı Originally Posted by Senirkent Yazıyı Oku
    Merhaba Arkadaşlar,
    28/12/2018. İşlem hacmi = 500.000 lot. Yani istediği zaman yapıyor.

Kapanışı Dikkate alan Bant Genişliği = % 3'ün altında, yani istediğimiz seviyede. %'lik dilimler içinde geçen bar sayıları çok yüksek olmasa da yine istenilen seviyede diyebiliriz. MACD pozitif bölgede ve TUT konumunda. Ve bugünü yükselişle tamamlamışız. Daha ne isteyelim, şimdilik yeter.

7.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku

Kapanışı Dikkate alan Bant Genişliği = % 3'ün altında, yani istediğimiz seviyede. %'lik dilimler içinde geçen bar sayıları çok yüksek olmasa da yine istenilen seviyede diyebiliriz. MACD pozitif bölgede ve TUT konumunda. Ve bugünü yükselişle tamamlamışız. Daha ne isteyelim, şimdilik yeter.
    Düşük işlem hacimli, 29,00 - 29,50 bant aralığındaki, açılışta yukarı yönlü yükseliş hareketi, daha sonra 29,xx lara doğru geri çekilme, anlamsız hareketlerin olduğu seanslar vs. yaşanan bu komik tiyatro gösterileri ne zaman bitecek? Spekülatör eğer bu hissede varsa, neyi bekliyor aşağı yönlü ya da yukarı yönlü bir hareket için acaba? Geçen sene bu dönemde 45,xx li seviyelerde olan bu hisse, bu sene neden 30,xx lu seviyelerde. Bizim gibi küçük yatırımcıların hiç bilmediği ne var bu hissede?. Bu arada, bende bu hisse şu an yok ama bu hafta içinde yavaş yavaş bu maliyetlerden almayı düşünüyorum. Cmbtn hissesi bu seviyeleri bence hiç ama hiç hak etmiyor. Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Alıntı Originally Posted by Senirkent Yazıyı Oku
    Düşük işlem hacimli, 29,00 - 29,50 bant aralığındaki, açılışta yukarı yönlü yükseliş hareketi, daha sonra 29,xx lara doğru geri çekilme, anlamsız hareketlerin olduğu seanslar vs. yaşanan bu komik tiyatro gösterileri ne zaman bitecek? Spekülatör eğer bu hissede varsa, neyi bekliyor aşağı yönlü ya da yukarı yönlü bir hareket için acaba? Geçen sene bu dönemde 45,xx li seviyelerde olan bu hisse, bu sene neden 30,xx lu seviyelerde. Bizim gibi küçük yatırımcıların hiç bilmediği ne var bu hissede?. Bu arada, bende bu hisse şu an yok ama bu hafta içinde yavaş yavaş bu maliyetlerden almayı düşünüyorum. Cmbtn hissesi bu seviyeleri bence hiç ama hiç hak etmiyor. Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Olacak hemşehrim olacak... Yalvaç (Yaleveç) doğumluyum, ondan hemşehrim diyorum.

MACD Konum = 3'ü vurduğunda
    herkes geç kalmış olacak. Belki sen bile !!!

Sayfa 379/606 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •