Sayfa 395/1974 İlkİlk ... 2953453853933943953963974054454958951395 ... SonSon
Arama sonucu : 15788 madde; 3,153 - 3,160 arası.

Konu: Nuri ile Ayva Tatlısı: Dikkat çiğ yemeyiniz!

1. Sonra araba devrildikten sonra
    Yol gösteren çok olur

2. topik tamamen durdu yazı yazılmaz oldu ayva göbek adaşım nasılsın iyimin? en son hasta idin tez zamanda şifa bulasın inşaallah.

3.  Alıntı Originally Posted by yıkıkkentli54 Yazıyı Oku
    topik tamamen durdu yazı yazılmaz oldu ayva göbek adaşım nasılsın iyimin? en son hasta idin tez zamanda şifa bulasın inşaallah.
    Çok teşekkürler...

Herkeşe çok selamlar. Gündemi takip edemiyorum. Hoş takip etsem kafam basmıyor.

Keşke olumlu bir haber verebilsem. Petrol stoklarının piyasaya verilmesi, belki bir nebze rahatlama sağlar, belki kısa bir pastırma yazı yaşanabilir. Fakat kisa sürer.

Ukrayna-Rusya konusunda fikrim hiç değişmez. 6-7 yil once yaziyordum, Abd'nin hegemonluğu bitti, çoktan bitti. Dunyanin yeni hegemonu Almanya-Rusya ve Ingiltere ittifaki olacak. Cografya bunu dayatiyor. Rus Ordusu sorunu kendisi çözecek. Torpil, rüsvet, iltimas sonucu savas meydaninda goruyoruz. Putin'in hamlesi müthisti. En iyi egitim savaşın ta kendisidir. Rus ordusu; işe yaramaz subaylarından, atıl silahlarından, işe yaramaz her şeyinden kurtuluyor. Hem de bir daha geri gelmemek uzere. Bu oyunu 7 aralık 1941'de izlemiştik. Abd ise yaramaz subaylarini, gemilerini neyi varsa hepsini Pearl Harbor'da toplamisti. Bir kalemde hepsinden kurtuldu. Saldiri sebebiyle Abd halkina istedigi butun butce kisintilarini ve fazla calisma saatlerini, gonullu olarak kabul ettirdi.
    Yeni donanmayi kisa surede denize indirdi. Ama yeterli degildi.
    Herseyi bitmis Japon disiplini karsisinda yine de basarili olamadi. Japon direnisi muthisti, en onemsiz bir adayi, Japonlardan ele gecirebilmek icin ciddi asker kayiplari ve malzeme kayiplari vardi.
    Abd kurmaylari oturup hesap yaptilar, Japonlari yenmeleri mumkun degildi.
    Hirosima ve Nagazaki'de 2 atom bombasi patladi, Japonya teslim oldu. Binlerce Japon askeri hara kiri yaparak yasamina son verdi.

Abd, Ingiltere'den sonra yeni dunya hegemonuydu. Atom bombasini Almanlar verdi. Demek ki hegemonlugu da Almanlar verdi. Almanlar, atom bombasini Japonlara verselerdi ne olacakti?

Abd'nin 2.dünya savaşindaki Japonya karsisindaki durumu, Rusların Ukrayna karşısındaki durumundan
    daha kötüdür. Kaldi ki Ruslar şuan Nato'ya karşı savasiyorlar.

Rus Ordusunda emir komuta sikintisi var. Bu işin çözümü emir dinlemeyenin harcanmasıdir. Harcanmasi gerekenler harcandiginda, gerekli butce kisintilari ve Rus halkinin nasil yasayacagi, Rus halkina kabul ettirildiginde, Putin nukleer silah kullanacaktir.

Dinledigin en komik yorum, "Putin'in Rus Ordusunun durumundan haberdar olmadigiydi".

Turkiye, BM'de Ruslara karsi oy kullandi. Yanlistir. Cekimser kalinmali ya da katilmamaliydi. Ruslardan yana olunmali.

Bir de bizde erken seçim konusu var. Laik bir görüntü verecek bir hükümete ihtiyaç var.

Çünkü asıl kıyamet uzakdoguda kopacak. Çin ve Hindistan dışında Müslümanlar da hedefe konulacak.
    Müslümanların yogun yasadigi ulkeler Çin yaninda konumlanmaya basladi bile.

Akşener iyidir...
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

4. Yiğit ADAM ��
    @YgtKyn
    ·
    15s
    Alain Delon, ötanazi ile hayata veda etti. Bir süre önce ölüm öncesi hastalıklarla boğuşmak istemediğini açıklayan ünlü film yıldızı Alain Delon, ötenazi ile hayata veda ettiği yönünde haberler google da dönüyor.
    Bir de böyle bir haber var. Dogruysa Allah rahmet eylesin...

Hep aynı şeyleri yaziyorum. Yazacak baska bir seyim yok. Kafa basmiyor, yeni bir sey kafama girmiyor.
    Hoşçakalın. Sagliginiza dikkat edin.

Ben yine dinlenecem.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

5. 15 gün önce ötenazi olacağını diyordu
    İsviçrede ötenazi serbest

Gerçi bende ötenazi taraftarıyım

95 yaşımdayım
    Vücudum da inanılmaz ağrı sancı ne ararsan var
    Mesela dedik

Geriye tek o yol kalıyo

İntihar etsen gene canın yanıyo

İşi erbabına yaptırcan

6. yazını okumak güzeldi ayva adaşım dikkat et kendine selamlar...

7. Hep aynı şeyleri yaziyorum. Yazacak baska bir seyim yok. Kafa basmiyor, yeni bir sey kafama girmiyor.
    Hoşçakalın. Sagliginiza dikkat edin.

Ben yine dinlenecem.

Ayvagöbek Bey Abime…

İlk yemişini bu sene verdi,
    Kızılcık,
    Üç tane;
    Bir daha seneye beş tane verir;
    Ömür çok,
    Bekleriz;
    Ne çıkar? ( Orhan Veli )

Not : Vucüdumuzdaki hücreler düşüncelerimizin tümüne tepki verir , öyle ise bağışıklık sistemimizle pozitif düşünce arasında da doğrudan bir ilişki vardır.
    Düşüncelerine katılıyorum abi…

8. Ayva abi boşver be ya
    Dünya işlerini
    Umarım sıhhat iyidir
    Bence de hegemonluk değişiyo
    Köylü Ruslar bu hegemonluğa harbi müdahiller bak ha
    Gülünecek bişey aslen
    Diğer köşede e tabisi İngiliz olacak
    Diğer üçüncü aday kim tam bilemesemde
    Bence kesinlikli Almanya bu aday değil
    Diğer ikisi hegemon belli Rus İngiliz
    Bunu nasıl çıkarımladığımı yazmam