Sayfa 396/985 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496896 ... SonSon
Arama sonucu : 7880 madde; 3,161 - 3,168 arası.

Konu: Viop - XVII

1.  Alıntı Originally Posted by G.explorer Yazıyı Oku
    Sn Nexus aylık MACD da negatif bölgeye geçince, aylık yükseliş trendinin başladığı nokta olan 2001 den itibaren düşüş trendine girip onun düeltmesini yapmazmı, işte ozaman d*****n kuyruğu kopar ki, temel analiz bence bu durumu destekliyor. Tabi çok fazla shorta abanmamak lazım, yoksa pala projede değişiklik yapar, longcu bulamadı mı, dans edip durur.
    Evet dediğiniz gibi negatif bölgeye geçerse herşey mümkün,
    zaten bu tür düşüşlerde tepkilerine bakılırsa kırmız veya yeşil ortalamaya
    kadar olmuş o da 102 ler civarına geliyor,mavi ortalama da yıllarca tutunmuş
    ancak macd da pozitif bölgedeymiş.halen poztif bölgede ama kırmız ortalama
    yeşilin altında.

[IMG][/IMG]
    Yatırım tavsiyesi değildir...

2.  Alıntı Originally Posted by G.explorer Yazıyı Oku
    Avrupa işsiz olan herkese 500 euro ödüyordu, bu sayede belirli bir talep yaratılmışoluyordu ve denk bütçe uygulandığından sıkıntı olmuyordu.
    Bu kadar bütçe açığı ile bu sistem ancak para basmayla olurki, bu da enflasyonları orta vadede 3 haneli rakamlara çeker diye düşünüyorum.
    Bu varsayımı dünyadaki turizm sektörünün eskisigibi olmayacağı varsayımı üzerinden yapıyorum.
    Ülkeler çok dikkatli yönetilmeli.

Ben devrimden değil evrimden yanayım, milletin huzurunu kaçırmaya kimsenin hakkı yok.

Toplumsal hedefler açık konuşulmalı ve adım adım gidilmeli.

Ekonomide sürekli şok tedbir uygulanmalı diye geçmişden bu yana bir metod var, çaresizlik göstergesi. Şok tedbir gerektirmeyen, ince ayrlar ile giden sistemler bence iyidir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Teşekkurler sn.nexus

4.  Alıntı Originally Posted by frappe Yazıyı Oku
    Aldous Huxley :Cesur Yeni Dünya okumadıysan tavsiye ederim Ariston
    Ben ona bakayım.
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Cesur_Yeni_D%C3%BCnya

Geçen yeğenim ile konuşuyorum, bir sürü şeyden korkuyor. Dedim ben de korkuyorum, bunları dert etme çocuklarına konsantre ol.

Cesur insanlar içi boş bir güven yok ise aslında korkarktır, korku ister istemez tedbir arayışı getirir, buldukları tedbirler yeter mi yetmez mi diye çekinirler ama genelde de işler korktukları gibi olmaz. Panik hali ise çaresizlik halidir kaçmak normal bir tavırdır, panik geçince korku kalır, işin aslı öğrenilince korku da yavaş yavaş kalkar, hatta korku kaynağını imkan var ise ortadan kaldırmak da alternatif olarak sonradan seçilir diye düşünüyorum.
    Son düzenleme : ariston; 20-04-2020 saat: 01:21.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5. 2019 2020 mart satış karşılaştırması tek artan türkiye

Karantina dağılınca rekor kırmaya devam eder, ötv matrah güncelleme gelmesi lazım ama.

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Dusuk segmentlere bir sey diyemem . 10 gun once bayideki test surusu yapilan araba icin sozu kestik . merkezin belirleyecegi fiyati bekliyorduk .. gecen hafta geldi teklif aracin satisini almadan once 3 kisi aradi . 2 kisi 2500$ 1 taneside 3000$ kar teklif etti . Bayinin soyledigi 8. aya kadar gelecek olan arabalarin hepsi satilmis .. Burasi Turkiye, suan iphone 12 ciksa ve turkiyeye gelse millet virusu birakir kuyruga girer .

6.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Ülkeler çok dikkatli yönetilmeli.

Ben devrimden değil evrimden yanayım, milletin huzurunu kaçırmaya kimsenin hakkı yok.

Toplumsal hedefler açık konuşulmalı ve adım adım gidilmeli.

Ekonomide sürekli şok tedbir uygulanmalı diye geçmişden bu yana bir metod var, çaresizlik göstergesi. Şok tedbir gerektirmeyen, ince ayrlar ile giden sistemler bence iyidir.
    Kaos ve kargaşa bu dünyada kimseye fayda getirmez. Fakat tüm dünyada gelir dağılımı o kadar büyüdü ki, talep yaratan insanların parası kalmadı. Piramidin üst zirvesi çoğu ülkede görüldü diye düşünüyorum.
    Pandemiden önce önce iskandinav ülkeleri avrupa birliğinin ortak asgariücet belirlemesine karşı çıkmışlardı, sebebi de asgari ücret belirlenirse, bütün şirkerler ücretleri oraya çekmeye çalışacaklarını ve ortalama 3500 EUro olan ücretlerin belkide orta vadve düşeceği için proje yattı.
    Akıllı bir kaç etkin lider gelse libarim ekonomisini dizginlese bence sistem böyle devam ederdi. Fakat ABD nin krize bakışını görünce sanırım olusuz senaryo gerçekleşecek gibime geliyor.
    Borsaların aylık grafikleri bunların habercisi gibi, inşallah olmaz ama bizim dememizle olmuyor.
    Anlayışınız ve örüşleriniz için teşekkür ediyorum.
    Yarın iş var artı dinleme zamanı ,
    Herkese iyi geceler,
    Buradaki yorum ve önerilerim sadece kendimi bağlar. Hiç bir kişi veya kurum için yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım araçlarında vahşi doğa kuralı geçerlidir. Yatırım tercihin acvı veya av olması sağlar.

7.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Teşekkurler sn.nexus
    Rica ederim, herkese bol kazançlar diyelim ya da en azından
    para kaybetmemelerini.Diğer türlü adamlar algılarla oynamasını
    iyi beceriyorlar.Önce bankalarla götütürüyorlar,millet elindekileri
    satıp bankalara geçiyor sonra bu kez küçüklerle götürüyorlar.
    82 lerden bugüne % 100 üzeri kazandıran hisseler olması cezbediyor
    en küçük gevşemede girmeyi bekleyen insan da çok.
    Endeks şuraya da gider buraya da ama hisse bazında da değerlendirmek
    gerekli olumlu görünen hisseler de var ya da beklentisi olan.
    Yatırım tavsiyesi değildir...

8. Merhaba. Altın onsda tepedeki mezar taşı sanirim 1500 lu seviyeleri gösteriyor. Bu durumda dünya borsalarında da paralel düşüş beklenmez mi? Bir de bist in saatlik grafiklerinde nu gördüğümü düşünüyorum. Sizler ne dersiniz?

Sayfa 396/985 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496896 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •