Sayfa 397/930 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 3,169 - 3,176 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Kalvin borsada 1 lira altı işlem gören kağıtda bedelli olmaz.Olursa bedelliye katılmayan küçük yatırımcı karlı çıkar.O yüzden 1 lira altı bedelli imkansıza yakın bir olasılık.Ve olursa kötü değil iyi senaryo.Tasfiye ise bizim için en en iyi senaryo.
    bedelli senaryosu için atlas yatırım örneği incelenebilir. 2017 Ekim ayında 1.05 fiyattan bedelli verdi, bir daha beli doğrulmadı. yönetimsel olarak çok iyi yönetilen bir yatırım ortaklığı olmasına rağmen borsa zirve yapıp rekor kırarken .90 fiyata kadar indi. şimdilerde .85 kuruş civarlarında.
    işyat gibi kötü yönetilen bir fonun bedelli isteme hakkı olmamalı bence. Sen önce elindeki parayı enflasyon üzerinde reel olarak artır bakalım sonra bedelli iste demezler mi?
    son 5 yılda 1 defa enflasyon üzeri getirisi var 4 sefer enflasyon altında kalmış. parayı erit sonra para bitti ver bedelli.... yemezler....

Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    hakem , kimdi bilmiyorum hısım da olabilir eskilerden bu bedelli davasında 1 lira altı olmaz diyordu ama bunun örnekleri borsada mevcut daha öncede yazmıştım konusu olduğunda, birko felan diye birkaç tane şirket hatırlıyorum, bazılarıda eş zamanlı arttırım ve eksiltimle bu işi yapabiliyorlar diye biliyorum. spk buna müsaade ediyor, heleki 5 yıl üst üste bedelsiz veren şirketleriçin spk onayı olmadan bu işi yapabiliyorlar diye biz zamanlar okumuştum bir yerlerde.
    Kalvin o bdelliye katılmazsın olur biter,kesinlikle karlı çıkarsın.Artan sermayeden cebinden para çıkmadan yararlanmış olursun.Kesinlikle küçük yatırımcı için avantajlı bir durum olur.Malum olduğu üzere bizim borsada küçük yatırımcı lehine iş yapılmaz.O yüzden bedelli olasılığı bence sıfır.

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    bedelli senaryosu için atlas yatırım örneği incelenebilir. 2017 Ekim ayında 1.05 fiyattan bedelli verdi, bir daha beli doğrulmadı. yönetimsel olarak çok iyi yönetilen bir yatırım ortaklığı olmasına rağmen borsa zirve yapıp rekor kırarken .90 fiyata kadar indi. şimdilerde .85 kuruş civarlarında.
    işyat gibi kötü yönetilen bir fonun bedelli isteme hakkı olmamalı bence. Sen önce elindeki parayı enflasyon üzerinde reel olarak artır bakalım sonra bedelli iste demezler mi?
    son 5 yılda 1 defa enflasyon üzeri getirisi var 4 sefer enflasyon altında kalmış. parayı erit sonra para bitti ver bedelli.... yemezler....
    1 altı işlem gören şirkette bedelli olmaz.Olursa da katılmazsınız olur biter.Mantık kesinlikle budur arkadaşlar merak etmeyin.

Keşke bedelli yapsa işyatırım zorunlu katılsa 1 fiyatından elindeki lot kadar şirket içine para koysa.Biz 0.79 dan misal aldığımız lotlarla o paraya ortak olsak.

Hele tasfiye olsa oho hepinize benden yemek )))))))))

6.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    1 altı işlem gören şirkette bedelli olmaz.Olursa da katılmazsınız olur biter.Mantık kesinlikle budur arkadaşlar merak etmeyin.
    işler öyle yürümüyor. fiyatın 1 TL üzerine çıkmasını bekleyip veya suni olarak fiyatı yükseltip 1 TL üzerine çekebilirler. ondan sonra bedelli, açıklanabilir. ya da sermaye azaltımı yapıp tedavüldeki hisse sayısını azaltıp, fiyatı yukarı çekebilir. bunlar küçük yatırımcıyı kırpma taktikleri.
    Tabi işyatırım böyle kirli işlere girmez. ben ihtimal vermiyorum. bedelli filan olmaz.

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    işler öyle yürümüyor. fiyatın 1 TL üzerine çıkmasını bekleyip veya suni olarak fiyatı yükseltip 1 TL üzerine çekebilirler. ondan sonra bedelli, açıklanabilir. ya da sermaye azaltımı yapıp tedavüldeki hisse sayısını azaltıp, fiyatı yukarı çekebilir. bunlar küçük yatırımcıyı kırpma taktikleri.
    Tabi işyatırım böyle kirli işlere girmez. ben ihtimal vermiyorum. bedelli filan olmaz.
    E daha iyi ya çeksin 1 üstüne ordan çakarız.Bedelli sonrası gene gireriz.Bizim elimiz armut mu topluyor sn serkan.

Zaten siz de yazıyorsunuz önce 1 üstüne kağıt çekilmeli diyorsunuz.Hele 1 üstüne çeksinler de orda konuyu bir daha konuşuruz sn serkan))))) Anladınız siz onu.

Sayfa 397/930 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •