Sayfa 397/1002 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 3,169 - 3,176 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Şu olabilirmi.En sağdaki sütun.
    Aylık olarak yayınlanmış.
    https://www.garantibbvaemeklilik.com...chmark_GHG.pdf
    Evet tam olarak budur hocam, teşekkürler. Fonların içinde, kıyıda köşede eski verilerini buluyorum böyle ama bana güncel, günlük takip için bu veri lazım. Bu da 28 ağustosta kesmiş maalesef. Yani bunun günlük bir yerlerde açıklanıyor olması lazım diye düşünüyorum.
    Borsa istanbul sitesinde bin yerde bahsediyor, şunun için hesaplıyoruz, bunun için yapıyoruz sürekli açıklama var, veri yok .
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Evet tam olarak budur hocam, teşekkürler. Fonların içinde, kıyıda köşede eski verilerini buluyorum böyle ama bana güncel, günlük takip için bu veri lazım. Bu da 28 ağustosta kesmiş maalesef. Yani bunun günlük bir yerlerde açıklanıyor olması lazım diye düşünüyorum.
    Borsa istanbul sitesinde bin yerde bahsediyor, şunun için hesaplıyoruz, bunun için yapıyoruz sürekli açıklama var, veri yok .
    Endeks değil ama getiri verisini 1-2 gün gecikmeli olarak Osmanlı'nın yatırımdirekt sitesi gösteriyor.
    https://www.yatirimdirekt.com/fon/fon_karsilastirma
    EIB, SUA gibi kıyas kriteri %100 BİST KYD mevduat endeksi olan bir fon seçip bakabilirsiniz.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    bu bist kyd 1 aylık gösterge mevduat endeksi tl verisine nereden ulaşabilirim acaba? bist100 sitesinde başka sitelerde , bin tane yerde ne olduğu, ne işe yaradığı, nasıl hesaplandığı gösterilip durmuş, günlük verilerini nereden bulabilirim ? Bilgisi olan var mı ?

Buna bir yanıt alamadım ama belki gözden kaçmıştır, var mı bu konuda yardımcı olabilecek biri acaba ? , şimdiden teşekkürler.
    Benim de merak ettiğim bir husus bu. Serbest fonlar performans ücretini keserken bu endeksi kullanıyorlar. Ama hesaplamasına bir türlü erişemedim.

4.  Alıntı Originally Posted by Dr. Boone Yazıyı Oku
    Endeks değil ama getiri verisini 1-2 gün gecikmeli olarak Osmanlı'nın yatırımdirekt sitesi gösteriyor.
    https://www.yatirimdirekt.com/fon/fon_karsilastirma
    EIB, SUA gibi kıyas kriteri %100 BİST KYD mevduat endeksi olan bir fon seçip bakabilirsiniz.
    O süper, bu işimi görür, eib seçince çıktı, çok sağolun, zahmet verdim.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by Camit Yazıyı Oku
    Benim de merak ettiğim bir husus bu. Serbest fonlar performans ücretini keserken bu endeksi kullanıyorlar. Ama hesaplamasına bir türlü erişemedim.
    Bir kurumla %100 hisse+türev serbest fon için görüştüm, bist endeksleri yerine bu bahsettiğim endeksi geçme üzerinden primli sözleşme önerdiler neden bilmiyorum. Ben de o yüzden anlamaya çalışıyorum aslında. Yaklaşık yıllık mevduata mı geliyor, altında mı kalıyor vs. diye.

6. Yapı Kredi Yatirim'a kira sertifikaları fonunda yaşanan olağanüstü fiyat düşüşü nedeniyle maul atmıştım. Gelen cevap böyle.
    Son dönemde piyasalarda yaşanan dalgalanma artmıştır. TL piyasalarında sert satışlar görülmüştür. Bu durum Kamu kira sertifikalarının fiyatlarının düşmesine, duruşlarının da yükselmesine neden olmuştur.

Eylül ayı başından beri incelediğimizde kamu kira sertifikalarının duruşlarının yaklaşık 400 baz puan yükseldiği, fiyatlarının da yaklaşık %4,00 civarında düştüğü görülmektedir.

Yapı Kredi Kira Sertifikaları fonumuz, %55 kamu kira sertifikaları ve %45 özel sektör kira sertifikalarından oluşmaktadır. Bu nedenle fonumuz, son bir haftalık dönemde değer kaybı yaşamıştır.

7. Katılım bankacılığı terminolojisinde duruş = faiz mi?

8.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Katılım bankacılığı terminolojisinde duruş = faiz mi?
    Kâr payı değil miydi o?

Sayfa 397/1002 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •