Sayfa 40/211 İlkİlk ... 3038394041425090140 ... SonSon
Arama sonucu : 1681 madde; 313 - 320 arası.

Konu: Varant 24

1.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    az çok bir şeyler daha anlaşılır hale geliyor. fakat daha çok bilinmesi gereken var diye düşünüyorum. yinede teşekkürler ufak ufak oynamak belki biraz daha anlamamıza yardımcı olur. saygılar
    Aynen bu işe bulasmaya karar verdiysen anlamanin en kolay yolu ufak alimlar yapmandir. Bana tavsiye ediyomusun diye sorarsan kesinlikle ama kesinlikle etmiyorum ocaklar sondurur resmen. Sonucta elindekin görülüyor bi sekilde ya terste birakiliyorsun yada cikacaksa zigzaglar yapiyorki elindekini alabilsin. Kar bana yeter deyip ciktigin anda cok yukseklere gidiyor. Kismetine bagli anliycaan. Kardayken israr edicen zarardayken etmiyceksin. Benim kendime düştüğüm notlardan. Cezbetmesi icin anlatmiyorum ama son iki aylik yasadiklarimi anlatayim. Nisan 25 filandi sanirim eriiev aldim 6.20 kullanim fiyatli 22 kurustan o sira eregli 5.90 iki gune kullanim fiyatini gecti 6.25 lerden cok çıktı diye sattim sattigim fiyat 33 du. Kar iyiydi sonra 50 yi gordu tabi 50 den satip thy varanti alsam 10 kurustan tam 5 kati alabiliyodum (ki ben thihi aldim 22 kurustan 46 dan sattim haziran sonuydu vade bitimi 1.05 kapatti ayi) sayili zenginlerden olabilirdim yani cuvalla kazanabilirsin dedigim gibi bi bakmissin paranin altinda kalmissin bi bakmissin batmissin. Bu arada ilk aldigim eregl ve thy deki karlari naaptim diye sorarsaniz garanla halkin varantlarinda hic ettim zarara bile gectim. Egrisi dogrusuna denk geldi diyelim. Ne zaman eregl ve thy girsem kazandim ne zaman bankalara bulassam hic ettim parayi. Banka almayi da kendime yasakladim anliycagin. Bin dusun bir karar ver. Hakkinda hayirlisi.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    selamlar bir kaç sorum olacak bilenler cevaplarsa sevinirim.
    şimdiden cevaplayanlara teşekkür ederim.
    tam olmasa da anlamış gibiyim kafamda bir kaç soru var bunlara cevap bulursam belki tam olarak anlamış olacağım. izninizle soruyorum.

metin68 der ki; varantlara bulaşmayın tam bir bataklık
    doğrudur ama umut dünyası loto piyango her şey şansa kalmış.
    bb79 DOSTUM öncelikle Bu işi yapacaksan dahi forumlar ve sosyal medya da vaktini seans içinde tamamen bitireceksin yoksa patinaj yapar yada geri gidersin

3. DAX ta 12.700 civarında satım tarafı mantıklı imiş şu an DİRENÇ zorluyor ...
    BRENT te 45.70 alım varant ı mantıklı ama şu an gözü yukarıda hala ...
    XU030 da ise Ben de sistem harici düşüş varantına meyilli olsam da malesef hala yukarıya gitme peşin de ...

Alıntı Originally Posted by Sehzade Yazıyı Oku
    Aynen bu işe bulasmaya karar verdiysen anlamanin en kolay yolu ufak alimlar yapmandir. Bana tavsiye ediyomusun diye sorarsan kesinlikle ama kesinlikle etmiyorum ocaklar sondurur resmen. Sonucta elindekin görülüyor bi sekilde ya terste birakiliyorsun yada cikacaksa zigzaglar yapiyorki elindekini alabilsin. Kar bana yeter deyip ciktigin anda cok yukseklere gidiyor. Kismetine bagli anliycaan. Kardayken israr edicen zarardayken etmiyceksin. Benim kendime düştüğüm notlardan. Cezbetmesi icin anlatmiyorum ama son iki aylik yasadiklarimi anlatayim. Nisan 25 filandi sanirim eriiev aldim 6.20 kullanim fiyatli 22 kurustan o sira eregli 5.90 iki gune kullanim fiyatini gecti 6.25 lerden cok çıktı diye sattim sattigim fiyat 33 du. Kar iyiydi sonra 50 yi gordu tabi 50 den satip thy varanti alsam 10 kurustan tam 5 kati alabiliyodum (ki ben thihi aldim 22 kurustan 46 dan sattim haziran sonuydu vade bitimi 1.05 kapatti ayi) sayili zenginlerden olabilirdim yani cuvalla kazanabilirsin dedigim gibi bi bakmissin paranin altinda kalmissin bi bakmissin batmissin. Bu arada ilk aldigim eregl ve thy deki karlari naaptim diye sorarsaniz garanla halkin varantlarinda hic ettim zarara bile gectim. Egrisi dogrusuna denk geldi diyelim. Ne zaman eregl ve thy girsem kazandim ne zaman bankalara bulassam hic ettim parayi. Banka almayi da kendime yasakladim anliycagin. Bin dusun bir karar ver. Hakkinda hayirlisi.

ilginiz için teşekkürler ben şöyle yaklaşıyorum varant'a 100 tl koy ya 1.000 tl alırsın yada 100 tl çöpe gider. tabi bunlar işin dibi ve zirvesi ortasına gelincede totalde yatırdığın paranın 2 katını ay sonu alabiliyor isen ne mutlu sana x/y=z yani yatırılan para / 22 gün = %4,54 hesap ortada sevgiler saygılar

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    bb79 DOSTUM öncelikle Bu işi yapacaksan dahi forumlar ve sosyal medya da vaktini seans içinde tamamen bitireceksin yoksa patinaj yapar yada geri gidersin
    eyvallah dostum küpeyi kulağıma taktım. teşekkürler

6.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    ilginiz için teşekkürler ben şöyle yaklaşıyorum varant'a 100 tl koy ya 1.000 tl alırsın yada 100 tl çöpe gider. tabi bunlar işin dibi ve zirvesi ortasına gelincede totalde yatırdığın paranın 2 katını ay sonu alabiliyor isen ne mutlu sana x/y=z yani yatırılan para / 22 gün = %4,54 hesap ortada sevgiler saygılar
    Heh işte mantik bu olmali.riske edebilcegin gitsede uzulmeyecgin az miktari gomebilursin ne gelirse artik. Bol sanslar bol kazanclar diliyorum. Yüksek miktar dersen kesinlikle yine bulasma derdim. Ama az diye baslayip hirsa donusturmemen de lazim iradene sahip cikma önemli.

Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    doğrudur ama umut dünyası loto piyango herşey şansa kalmış.
    varant şans oyunu veya kumar değildir. Teknik analiz, takas analizi vb yapıp hissenin yönünü tayin edebilenler için oluşturulmuş profesyonel bir yatırım aracıdır.
    Ancak hissenin yönünü yüksek doğruluk oranıyla tayin edebilecek bilgi birikiminiz yoksa bulaşmamak faydanızadır.
    Deneyerek çalışma prensibini öğrenmek istiyorsanız cüzi bir miktar kullanım fiyatı düşük ve vadesine süre olan varantlarda deneme yapabilirsiniz...Ama dediğim gibi sadece çalışma prensibini öğrenebilirsiniz. Yine hisse veya yatırım aracının yönünü tayin edebilecek bilgi birikimi şarttır.
    Ben kendi adıma birkaç hisse varantı dışında işlem yapmıyorum. Endeks, petrol, altın, döviz vs ye kesinlikle bulaşmıyorum...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Ben kendi adıma birkaç hisse varantı dışında işlem yapmıyorum.
    Endeks, petrol, altın, döviz vs ye kesinlikle bulaşmıyorum...
    varant piyasasındaki Endeks, petrol, altın, döviz vs ye bulaşmama sebebini öğrenebilirmiyim ?

Sayfa 40/211 İlkİlk ... 3038394041425090140 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •