Sayfa 407/746 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 3,249 - 3,256 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Sayın Boschish
    Düşünsenize 2 yıl önce KRDMD almışsınız 4 liradan 8-10 lira olma hayali ile . Yada Aselsanı 35-40 lardan . Thyo yu 18 lerden .. sodayı 7.5 lardan Tekfenii 20 lerden ... düşünün borsa 150 bine gitse bile maliyete belki gelmez bunlar belki tabi .. ama kozalar öyle değil 6.5 liranın üzerinde kalamazdı bunlar ... çok değil 1 yıl önce ...

Bu açıdan bakarsak -5 + 8 felan ilgilendirmemeli. Bu tahtalarda trade yapmak çok zordur duygusuz olmalı insan bu sebeple bu tahtalar yatırımlıktır . Sabretmek gerek İpek'e bir yılda dipten 3 kattan fazla gitti düşünün .. 4.19 lara kadar kimlerdöktü..
    Onların gitmemesinin sebebi finansal tablolarının çok çok kötü gelmesi. Mesela hektaşa, devaya, jantsa, egeene bir bakın. Adamlar her çeyrekte üzerine koya koya gittiği için kozadan çok daha güzel ilerledi. Kozada eğer rezervler için yeni maden sahaları vs açarsa, yayınlanacak son bilançoda 110 onsun üzerinde altın çıkarırsa bu hisse de gidecektir ama yönetim kayyumda olduğu için yeni işlere giriş yok gibi. Beni en çok korkutan o. Büyük fonlar sağlam hisselerde her zaman bilançoya bakar. Bizim bilanço iyi gelecektir ama altın ve doların artması nedeniyle mi yoksa rezerv artışı etkisiyle mi olacağı çok önemli. Rezerv artarsa bir kaç çeyrek daha taşınır ama kendi adıma rezervlerde azalış başlarsa o zaman uzun vadeli takip edilecek bir kağıt olmaz. Kriz zamanlarında nakit çok önemlidir ama uzun vadede yatırımlar ve bunların karlılığa etkisi çok çok önemlidir. Rahmetli Yaşar erdinç hocanın çok güzel videoları vardı. Onlara bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. İyi günler.

Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Tahtacı ters haraket ediyor bizim battık bittik dediğimiz yerde o kaldırıyor .uçacak dediğimiz yerde basıyor bunu yapmasa düşün piyasada ne kadar oyuncu var alır götürür fizana bunlar .. aslında küçük yatırımcıdan öte piyasadaki oyuncuların üzerine oynuyor .
    Gübre hissesi de 2.5 şardan 20 kere gitti olay kozaa İpek'e değil sadece ... bist 30 en sağlam al yat derlerdi yan tahtalar rekor üstüne rekor kırıyor . Şuan piyasa taban açtığımız günlerinde unuttu işte bu sebeple insanlar para kaybediyor .

Sabırlı olmayı trade yapmak istiyorsanız benim fikrim bu küçük parayla yapmanızı eksilerde desteklerde toplayıp dirençlerde satarak daha çok deneyim kazanmanız daha iyi olur ana maldan lot kaybetmezsiniz
    Sevgili feragat, bana trade falan deme buz gibi soğurum senden)))
    Ne kaybettiysem bu borsada hep trade yüzünden kaybettim..
    Trade yapabilmek için çok fazla malının olması lazım...bı de başkasının parasıyla oynaman lazım...(foncular falan)
    Sinirlerin sağlamsa iyi bilancolu bı kağıtta eğer çok pahalıya almadiysan illa bı ara az çok kazanıyorsun..
    Şu kozaa biraz daha hak ettiği yerlere gelsin,(bı de şu 3 aylık bilançoyu görelim) 6 aylık bilanço için ne var ne yok yuklenecem tabii sinirler sağlam durursa...)))

3.  Alıntı Originally Posted by himone Yazıyı Oku
    Onların gitmemesinin sebebi finansal tablolarının çok çok kötü gelmesi. Mesela hektaşa, devaya, jantsa, egeene bir bakın. Adamlar her çeyrekte üzerine koya koya gittiği için kozadan çok daha güzel ilerledi. Kozada eğer rezervler için yeni maden sahaları vs açarsa, yayınlanacak son bilançoda 110 onsun üzerinde altın çıkarırsa bu hisse de gidecektir ama yönetim kayyumda olduğu için yeni işlere giriş yok gibi. Beni en çok korkutan o. Büyük fonlar sağlam hisselerde her zaman bilançoya bakar. Bizim bilanço iyi gelecektir ama altın ve doların artması nedeniyle mi yoksa rezerv artışı etkisiyle mi olacağı çok önemli. Rezerv artarsa bir kaç çeyrek daha taşınır ama kendi adıma rezervlerde azalış başlarsa o zaman uzun vadeli takip edilecek bir kağıt olmaz. Kriz zamanlarında nakit çok önemlidir ama uzun vadede yatırımlar ve bunların karlılığa etkisi çok çok önemlidir. Rahmetli Yaşar erdinç hocanın çok güzel videoları vardı. Onlara bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. İyi günler.
    Üstad şimdi thyao nun değeri 10 lira mu sence ? Yada şişecamın 4.8 kuruş mu ? Finansalı da iyi mesela şişenin . Şimdi eğer finansal duruma bakacak olursanız sadece yanılırsınız . Kozalar geçen yıl 5 liradan idi o vakitte neden gitmiyor neden gitmiyor deniliyordu . Halkbank mesela değeri 5 lira mı ? Bir çok örnek verebilirim .
    İş yatırım rezervler ile paylaşım yapmıştı kozala 70-80 arası değer vermişti diye hatırlıyorum koxaa kozal İpek'e çok sert düştü ... üstad mesela İpek'e ne yaptı da 4 liradan 15 lirayı gördü ...
    Rezerv meselesi belkide kozaa 30-40 kozal 120-140 lira olduğunda belki etkileyecek ama kısada bence birşey etkilemez . O zamana kadar da parayı 3-5 kat yapar ise bu hisseler yeter artar zaten ..

4.  Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Üstad şimdi thyao nun değeri 10 lira mu sence ? Yada şişecamın 4.8 kuruş mu ? Finansalı da iyi mesela şişenin . Şimdi eğer finansal duruma bakacak olursanız sadece yanılırsınız . Kozalar geçen yıl 5 liradan idi o vakitte neden gitmiyor neden gitmiyor deniliyordu . Halkbank mesela değeri 5 lira mı ? Bir çok örnek verebilirim .
    İş yatırım rezervler ile paylaşım yapmıştı kozala 70-80 arası değer vermişti diye hatırlıyorum koxaa kozal İpek'e çok sert düştü ... üstad mesela İpek'e ne yaptı da 4 liradan 15 lirayı gördü ...
    Rezerv meselesi belkide kozaa 30-40 kozal 120-140 lira olduğunda belki etkileyecek ama kısada bence birşey etkilemez . O zamana kadar da parayı 3-5 kat yapar ise bu hisseler yeter artar zaten ..
    THY ederinde ederinin bile üstünde şimdi uçakları sat bakalım alım fiyatının yarısında gidiyormu ? Borsa geleceği satın alır THY defter değerinin %70 yabancı para çevrim farkından geliyor borsa fiyatı çoğunlukla doğru fiyatlardır sadece Kozalarda aşırı defansif fiyat var

5. Hiç bitmeyen döngü tekrar geri dönmüş gözüküyor... Sanki yine Kozaa zamanı...

Aslında son iki günde İpeke tabanlarken Kozaa'nın 11.40'larda direnmesinden belliydi...

6.  Alıntı Originally Posted by Muratttti Yazıyı Oku
    Hocam ipeke biraz tatsız duruyor, mal mı veriyorlar yoksa satışı sindirip güç mü topluyor ?

Değerli yorumunuzu rica ederim..
    Kuşta bakmayın yeni gördüm . Hisse 4 liralardan 15lere gitti düzeltme yaptı şimdi tahtacı onu aşağı çekip kozaayı bir nevi ateşleme çabasında . İçindeki trader veya gruplar dün 20 milyon tl çıkış yapmış ama mal yedirme olarak bakmamak laxım genel bir çıkış YÖK . Hep yukarı olmaz dinlenmesi şaxım

7. Gün boyu in çık larla son 2 gündür tahtayı gelen yüklü satışları konsolide ettiklerini düşünüyorum bugün.

Sayfa 407/746 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •