Sayfa 419/899 İlkİlk ... 319369409417418419420421429469519 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 3,345 - 3,352 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. Sodaya kötü algı oluşturup malınızı alacaklar kanmayın iş yatırımın yorumu buyrun.
    Şişe Grup Şirketleri Şişe’nin altında birleşiyor
    Buna göre TRKCM, Paşabahçe, ANACM, SODA ve DENCM, SISE’nin altında birleşecek. Birleşme işlemi daha yüksek piyasa değerine ve likiditeye sahip bir şirket ortaya çıkartırken, aynı zamanda verimliliği artıracağını ve maliyet tarafında da sinerjiler yaratacağını düşünüyoruz. Bu nedenle birleşme işlemini olumlu karşılıyoruz. Yönetim şuan halen devam eden telekonferansta kombine
    FAVÖK marjının 250-300 baz puan iyileşeceğini öngördüğün söyledi.
    Henüz birleşme rasyosu açıklanmadı ancak bütün grup şirketleri için birleşmeden kaynaklı ayrılma hakkı ortaya çıkacaktır. Ayrılma hakkı fiyatlarını SISE için 5.28TL, DENCM için 8.72TL, Soda için 6.32TL,
    ANACM için 4.37TL ve TRKCM için 3.48TL hesaplıyoruz. Birleşme rasyosunun hesaplanmasında henüz değerleme yöntemi belli olmamasına rağmen sadece piyasa değerinden hareketle Şişe’nin güncel piyasa değeri, 31/12/2019 tarihinden geriye doğru 30 günlük ortalama piyasa değerinin %2 üzerindeyken, bu oran DENCM için %22, ANACM için %16,
    SODA için %8 ve TRKCM için %1 daha düşük değere işaret etmektedir.
    Bununla birlikte özellikle Soda’nın Amerika’da yapmayı planladığı yatırımın değerlemeye dahil edilmesi Soda için önemli bir getiri potansiyeli yaratabileceğini düşünüyoruz.

2. Arkadaşlar belki yazmışımdır temel analiz sistemimle trade ediyorum. Hepinizin belirttiği gibi bu şirketlerin içinde alınabilecek olan tek şirket soda, resmen götün götün yanladılar sodaya, sodanın düşmesi diğerlerinin de yükselmesi normaldir. Benim üzüldüğüm nokta bundan sonar bu grubun hiçbirisinde muhtemelen pozisyon açamayacak olmam. Çorba oldu neyin ne olduğu belli olmayacak nasıl KCHOL almıyorsam bunu da almayacağım artık.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Yine ortalık karışmış. Kimse bir şey anlamamış, ben de anladığım kadarından memnun olmadım.
    Her hissenin kendine göre beklentisi vardır ve insanlar ikna olup o hisseyi almıştır. Derdim diğer hisseler b.k atmak değil ama ben sodaya inanıp aldım. Geçen yıl dev bir yatırım hamlesi yaptı ve 1 yıldır onun diyetini ödüyorum. Uzun vadeci olarak da gözümü 2023 'e dikmiş durumdayım. Soda zaten alanında dünya firması, yeni holdingin ne olacağı umrumda değil. Kar oranı 200 -300 baz puan artacakmış, maden üretime geçince Soda 'nın zaten artacak , bana ne yeni holdingten.
    Son 30 günlük ortalama ile alınacakmış. Her kim borsadaki fiyatlamalarin adil olduğuna inanıyor; her kim hissesinin tahtasında çakalların dolanmadığını düşünüyor.
    Sözde dürüst şirketimiz olan İş bankası, kendi işine gelince sistemin açıklarını kendi lehine kullanmaktan çekinmiyor.

Aslanla tavuğu aynı ahıra koyup birer tane koyun verecekmiş. Bu birleşme hiçbir şekilde Soda 'nın faydasına olamaz. Fiyattan bağımsız söylüyorum. Fiyat iner çıkar ama karlı olacaksak bile biz soda olarak devam etsek çok daha karlı çıkacağımıza inanıyorum.

Bağımsız kurum fiyatlayacakmis, 30 günlük ortalama olacakmis, iş bankası çoğunluk kaybetmeyecekmis, karlılık 200 -300 baz artacakmış. Bunların hiçbiri objektif değil, hiçbiri güvenilir değil.

Bir zihniyetin zorbalığını yaşıyoruz. Bir yatırımci olarak, bir vatandaş olarak , bir insan olarak hiçbir değerimiz yok bunların gözünde.

Söylediklerim uzun vade için arkadaşlar. Siz yanlış olduğunu ispat edemezsiniz ben de doğru olduğunu ispat edemem. Söylediklerim beni bağlar.

4.  Alıntı Originally Posted by sabo48 Yazıyı Oku
    SODA yatırımcısı grubun en karlı şirketi olan SODA'nın kendisinden daha az karlı şirketlere kurban edildiğini düşünüyor..
     Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    bunda anlaşılmayacak bişey yok dün de yazdım. en fazla temettüyü soda veriyordu. 30 kr. şişe 15 kr vermişti. diğerleri 11kr. bundan dolayı düşüyor.
     Alıntı Originally Posted by BARBA Yazıyı Oku
    olaya şöyle bakabiliriz euroya geçişde yunanı, italyanı ispanyolu, fransızı göbek atarken dünyada 2. rezerv para olan alaman markı pek hoşlanmamıştı.
     Alıntı Originally Posted by sabo48 Yazıyı Oku
    Ömrünü zarar etmekle geçirmiş DENCM ile her yıl düzenli kar eden SODA'yı birleştirmeye kalkarsan işte böyle DENCM +%13 ile devre keser , SODA -%2 lerde dolaşır
     Alıntı Originally Posted by cancan5001 Yazıyı Oku
    Sodaya kötü algı oluşturup malınızı alacaklar kanmayın iş yatırımın yorumu buyrun.
    Şişe Grup Şirketleri Şişe’nin altında birleşiyor
    Buna göre TRKCM, Paşabahçe, ANACM, SODA ve DENCM, SISE’nin altında birleşecek. Birleşme işlemi daha yüksek piyasa değerine ve likiditeye sahip bir şirket ortaya çıkartırken, aynı zamanda verimliliği artıracağını ve maliyet tarafında da sinerjiler yaratacağını düşünüyoruz. Bu nedenle birleşme işlemini olumlu karşılıyoruz. Yönetim şuan halen devam eden telekonferansta kombine
    FAVÖK marjının 250-300 baz puan iyileşeceğini öngördüğün söyledi.
    Henüz birleşme rasyosu açıklanmadı ancak bütün grup şirketleri için birleşmeden kaynaklı ayrılma hakkı ortaya çıkacaktır. Ayrılma hakkı fiyatlarını SISE için 5.28TL, DENCM için 8.72TL, Soda için 6.32TL,
    ANACM için 4.37TL ve TRKCM için 3.48TL hesaplıyoruz. Birleşme rasyosunun hesaplanmasında henüz değerleme yöntemi belli olmamasına rağmen sadece piyasa değerinden hareketle Şişe’nin güncel piyasa değeri, 31/12/2019 tarihinden geriye doğru 30 günlük ortalama piyasa değerinin %2 üzerindeyken, bu oran DENCM için %22, ANACM için %16,
    SODA için %8 ve TRKCM için %1 daha düşük değere işaret etmektedir.
    Bununla birlikte özellikle Soda’nın Amerika’da yapmayı planladığı yatırımın değerlemeye dahil edilmesi Soda için önemli bir getiri potansiyeli yaratabileceğini düşünüyoruz.
    @Mustafa68

Bu arkadaslar cok guzel aciklamislar.olayi. Tebrikler.

@yucin ve @anadolulu alp ne dusunuyor acaba?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    666 haklıymış. Bu borsada uzun vadeci olunmaz . Birileri gelir zorla alır malını elinden. Senin ne yaptığının hiçbir önemi yok .

6. Yani ben böyle işin... En gelecek vadeden şişe grubu hissesindesiniz ama 1 günde hissenizi çöpe döndürüyorlar. Bu birleşme hesap edilirken neyi esas alacaklar? Pd/dd degeri ile olur mu öyle sey. İyi sirketin yüksek pd/dd si cezalandirilacak mi yani. O zaman biz de gidip ebediyen zarar eden dencm alsaydik?

iyiki trakya cam almışım.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

8. Soda devri kapanmistir...

Sent from my iPhone using hisse.net

Sayfa 419/899 İlkİlk ... 319369409417418419420421429469519 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •