Onemli Gunler Banner
Sayfa 420/628 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520 ... SonSon
Arama sonucu : 5020 madde; 3,353 - 3,360 arası.

Konu: EMKEL - Emek Elektirk

1. Sayın yatırımcı-x
    Bakış açınızı, yaklaşımlarınızı ve değerlendirmelerinizi tutarlı ve şahsım adına yol gösterici buluyorum.
    Bu kağıdı alırken yabancıdan önce farkedip aldım.Arada realizede etmiş olsamda kot sayımı arttırdığımdan bence patron yada tahta sahipleri yüzünden zarardayım.
    Sonuçta kısa vadeci değilim bekleyeceğim ama sizin bu anlattığınız oyunlara ıbir daha nasıl düşmeyeceğim bilemiyorum.

2. Bıyıklı basmamış bugun ilgiyle dansını izlemeye divam

3. Artık yorum yapmaya gerek yok. Nakit param olursa yapılacak belli. Mokoko..Tüm borsa ve Kağıtlar nereye geldi.. Emkel banka vadeliye devam..

4.  Alıntı Originally Posted by knox Yazıyı Oku
    Sayın yatırımcı-x
    Bakış açınızı, yaklaşımlarınızı ve değerlendirmelerinizi tutarlı ve şahsım adına yol gösterici buluyorum.
    Bu kağıdı alırken yabancıdan önce farkedip aldım.Arada realizede etmiş olsamda kot sayımı arttırdığımdan bence patron yada tahta sahipleri yüzünden zarardayım.
    Sonuçta kısa vadeci değilim bekleyeceğim ama sizin bu anlattığınız oyunlara ıbir daha nasıl düşmeyeceğim bilemiyorum.
    Sayın Knok,Ben bu hisseyi ilk defa 22 mart 2017 de 1350 tl den aldım..Şu ana kadar bulaştığım en can sıkıcı hisselerden biri..Aldığım tarihte alma sebeplerini de yazdım...Birincisi 2006/12 aylık bilanaçosunda 3.1 milyon kar etmişti..İkincisi 17 yıl boyunca sürünmüş bu sürede 5 bin üstü,4 bin üstü,3 bin üstü fiyatları görmüş ve en önemlisi de düzelen bir bilanço ve gelecek vaad eden stokları vb....Ben hisseyi uzun vadede güzel iş yapar düşünerek aldığımdan defalarca 1570-1300 aralığında dalgalandı satmadım..Son hareketinde de 1570 direncini aşarak 2010 a kadar çıktı yine satmadım...Adamlar 9 aylığa yakın bu harekette sanki yüksek kar gelir havasını yarattılar ve kendileri de yabancı alış havası vererek 16 ekime kadar yabancı payını %12 ye kadar çıkardılar...17 ekimden bu yana yabancı payı her gün azaldı bunu herkes izledi...hisse bugün 1350 den başlayan yükseliş trendinin alçalan desteği olan 1570 e dek düştü ve ilk defa 1600 den bugün ek alım yaptım ve sabah seansında topicte yaptığım yorumda 1490 a dek düşüş riskini de göze alarak alış yaptım..Sağı solu beli olmayan bu hissede umarım 1570 desteği çalışır ve bu destek üzerinde tekrar toparlanır aksi durumda düşüş riski kesin bitti demek daha erken...Yarın ki işlemler bu desteğin gücü daha da netleşir ve dönüş sinyalleri belirginleşir...Daha önce de yazdığım gibi yabancı kıllıklı alımların %10 a yakını 1600 üzerinde gerçekleşti %2,6 sı gibi 1600 altında gerçekleşmişti..Yarın ki yabancı takasında ellerinde ne miktar kaldı netleşir...Bana göre bu hissede kendileri oyunu planladı ve uyguladı...Tabi şirketin kar rakamını bir ay önceden biliyorlar..Şayet gelecek bilançoda zarar varsa hissede tekrar 1450-1600 aralıgında kendileri mal toplamaya başlar 12 aylık beklentisinde yine 2000 in üstüne çekme dalgalanmaları devam eder..Şayet kar 1.5 milyon üstünde ise hisseye talep artar ve hızla tekrar yukarı yönlü hareketler gelişir...Şayet kar 2 milyon üstünde ise hisse gap oluşturarak açılır ve 2000 üstüne çıkış başlar..Tabi her şey gelecek kara bağlı....Beni hisseye bağlayan ana etken bunca biriken stokları ne yaptıklarıdır..Şayet bu seferde stoklar yığılı duruyorsa asıl merak o zaman başlar bu stokların 12 aylıkta kara dönüşümü hesaplanır ve kar beklentisi öne çıkar..Yani beklenti devam eder...Borsada oyuna nasıl gelmem diye soruyorsunuz...Borsada oyuna gelmemek için borsayı bırakmanız lazım,aksi durumda borsada oyun hep vardır oyuna gelme riski de hep vardır..Örneğin Emkel de 2000 de satmadığımdan oyuna gelmiş bulunuyorum... ve Oyun devam ediyor.. bakalım oyunun sonunda akıbetimiz ne olacak....Ben bu 9 aylıklarda olmasa 12 aylıkta bu oyundan karlı çıkacağımızı düşünüyorum ve borsada kesin şu doğrudur demek yanlıştır..(YTD)

5. Dün bir babayiğit 1.71 den 258000 lot açığa satmış,bugün yerine koydumu acaba.

Alıntı Originally Posted by YATIRIMCI-X Yazıyı Oku
    Yabancı mı kendisi mi artık neyse galiba hepsini satacak gibi ..Ben de Ege seramiği dün karlı satmıştım..Onunla 1600 den aldım...1350 den geçen yükselen trendin alçalan desteği 1560-1570 den geçiyor...burdan da tuutunmazsa en sağlam desteği Haftalık 21 ho ve günlük ho destekleri 1490 dan geçiyor buu riski de alarak 1600 den girdim..Hayırlısı bu artık iyice ortalık malı oldu...Endeks 110 bin bu hala 1600...
    Bu 1350 ..1560...1490 ne oluyor usta ..İlk defa görüyorum bunu , işi bilenler fiyatı böyle mi yazıyor.Biz 1 tl 56 kuruş diye söylüyoruz ama yanlış yapıyoruz galiba.

7.  Alıntı Originally Posted by tuncay59 Yazıyı Oku
    Bu 1350 ..1560...1490 ne oluyor usta ..İlk defa görüyorum bunu , işi bilenler fiyatı böyle mi yazıyor.Biz 1 tl 56 kuruş diye söylüyoruz ama yanlış yapıyoruz galiba.
    Tuncay59,doğru olan senin yazma biçimindir benim ki hala liradan sıfır atılmadan önceki alışkanlığımdan kaynaklanıyor..İşi bilmekle hiç bir ilgisi yoktur...

Sayfa 420/628 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •