Sayfa 422/745 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522 ... SonSon
Arama sonucu : 5959 madde; 3,369 - 3,376 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. şirket net finansal borcunun neredeyse yarısı kadar yıllık net finansal gider yazıyor

yıllarca bir bedelli bile yapmamış

2.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    şirket net finansal borcunun neredeyse yarısı kadar yıllık net finansal gider yazıyor

yıllarca bir bedelli bile yapmamış
    Üstad, şirket faaliyet karlılığı açısından BİST’in en iyilerinden ve borç tarafı da zaten devletimiz sayesinde kontrol altında iken, ayrıca beklentili yan tahtalar da uçuşa geçmiş iken son üç gündeki Bofa ve İnfo satışını neye bağlıyorsunuz? Tahtacı biraz ayıp ediyor sanki.

Arkadaşlar Knfrt da da benzer hareketler görmüştüm. Knfrt 6-8 arasında iken defalarca aşağıya doğru devre kesmişti.
    Sonuçta bir kaç ayda 15 leri gördü. Özellikle endeks artıda ve çoğu tahta yeşilken Knfrt eksi yapardı
    Bunun sebebi hakkında benim görüşüm şöyle: Eğer bir hissenin uzun vadede yükseleceğini düşünüyor ve toplamak istiyorsanız endeksin yemyeşil olduğu günlerde tahtayı ekside tutarak küçük yatırımcıyı daha kolay dökersiniz
    Düşünsenize göz koyup izlediğiniz tüm hisseler peş peşe prim yaparken en çok güvenip aldığınız MNDRS eksi yapıyor.
    İnanın 30 yılı geçen borsa tecrübeme rağmen zaman zaman ben dahi acaba diyorum.
    Önümüzdeki 3-6 ayda en güvendiğim riski az garanti gördüğüm Tezol da bile zaman zaman şüpheye düşmüştüm. Neredeyse 10 liralarda iken satacaktım.
    Bu süreçte yakın izleyip almadığım hisseler KONKA TUKAS GESAN ve birçok hisse ise şov yaıyorlardı.

Mndrs ilk etapta çift rakamlara giderse artık biz de tahatlarız. Tahta da rahatlar.
    Finansallarda bozulma olmayıp bu trend devam eder ise, Bornova gayrimenkullerin satılabilir hale gelmesi ile hisse fiyatı dolar bazında yeni zirvelere yönelecektir.
    İnancımız bu olduğu için buradayız.
    Düçündüğümüz fiyatlar öyle uzak ki dile.getirmeye bile çekiniyorız.

4.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Üstad, şirket faaliyet karlılığı açısından BİST’in en iyilerinden ve borç tarafı da zaten devletimiz sayesinde kontrol altında iken, ayrıca beklentili yan tahtalar da uçuşa geçmiş iken son üç gündeki Bofa ve İnfo satışını neye bağlıyorsunuz? Tahtacı biraz ayıp ediyor sanki.
    ana oyuncu bist pozitifken endeksteki kağıdına gidiyor.. burda tahtayı yancılara emanet ediyor.. bu arada biraz daha lot çekiyor yancılar

bir de dikkat çekmemesi lazım.. ilk çeyrek bilançodan sonra sadece bir kez ceza yedi.. tavan yapmamaya ve devre kesmemeye özen gösteriyor.. bu ikisini yaparsa çer çöp ne varsa toplanır kağıda.. diyavol paşa fırtınada gemiyi idare ediyor

5.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Knfrt da da benzer hareketler görmüştüm. Knfrt 6-8 arasında iken defalarca aşağıya doğru devre kesmişti.
    Sonuçta bir kaç ayda 15 leri gördü. Özellikle endeks artıda ve çoğu tahta yeşilken Knfrt eksi yapardı
    Bunun sebebi hakkında benim görüşüm şöyle: Eğer bir hissenin uzun vadede yükseleceğini düşünüyor ve toplamak istiyorsanız endeksin yemyeşil olduğu günlerde tahtayı ekside tutarak küçük yatırımcıyı daha kolay dökersiniz
    Düşünsenize göz koyup izlediğiniz tüm hisseler peş peşe prim yaparken en çok güvenip aldığınız MNDRS eksi yapıyor.
    İnanın 30 yılı geçen borsa tecrübeme rağmen zaman zaman ben dahi acaba diyorum.
    Önümüzdeki 3-6 ayda en güvendiğim riski az garanti gördüğüm Tezol da bile zaman zaman şüpheye düşmüştüm. Neredeyse 10 liralarda iken satacaktım.
    Bu süreçte yakın izleyip almadığım hisseler KONKA TUKAS GESAN ve birçok hisse ise şov yaıyorlardı.

Mndrs ilk etapta çift rakamlara giderse artık biz de tahatlarız. Tahta da rahatlar.
    Finansallarda bozulma olmayıp bu trend devam eder ise, Bornova gayrimenkullerin satılabilir hale gelmesi ile hisse fiyatı dolar bazında yeni zirvelere yönelecektir.
    İnancımız bu olduğu için buradayız.
    Düçündüğümüz fiyatlar öyle uzak ki dile.getirmeye bile çekiniyorız.
    nerdeyse benim yaşım kadar borsada tecrübeniz var saygılar..

6. Kuşçubaşı Halifesi Kuyruklu Rıza Çelebi Kitabül İber başlıklı manzum eserinde anlattıkları doğruysa..

net kar xxx.xxx.xxx
    favök x.xxx.xxx.xxx

7.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    Kuşçubaşı Halifesi Kuyruklu Rıza Çelebi Kitabül İber başlıklı manzum eserinde anlattıkları doğruysa..

net kar xxx.xxx.xxx
    favök x.xxx.xxx.xxx

yani

xxx.xxx.xxx
    xxx.xxx.xxx

burada yazdığım bilgi ve yorumlar kendi görüşümdür. kesinlikle yatırımcı tavsiyesi değildir. Y.T.D

8.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Yeterince güldük eğlendik.

Zar atacaksak eğer Ehli dubara olmamak gerek. Cıvalı zarları bir kenara bırakalım.

3.çeyrek için Net yabancı para varlık/yükümlülük pozisyonunda 13.2 milyon euroluk bir azalış istiyorum.

Euro da olur USD de olur.

Kar beklentimde zaten bonkör davranmıştım
    bu gelirse 10 değil 20 tl bile kesmez..
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

Sayfa 422/745 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •