Sayfa 442/501 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492 ... SonSon
Arama sonucu : 4008 madde; 3,529 - 3,536 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

1. SPK zaten kış uykusunda,KY ne halde umurunda değil.Patronlar her türlü numarayı çeviriyor,KY sürünüyor....Batsın bu dünya,bitsin bu rüya 😜

YTD

Alıntı Originally Posted by Adige65 Yazıyı Oku
    SPK zaten kış uykusunda,KY ne halde umurunda değil.Patronlar her türlü numarayı çeviriyor,KY sürünüyor....Batsın bu dünya,bitsin bu rüya ��

YTD
    Beklentili hisselerde uzun vade ve sabır yeterli, tabiiki bize göre bir beklenti de değil, ufukta gözüken piyasanın da sevebileceği bir beklenti olacak....Günlük ekrana bakmayıp, sadece orta ve uzun vade beklenecek...

3. zoren israil satışı oldukça olumlu satılan 3 firmada öz sermayeleri ekside yani zarar ediyordu
    bu satışla tahmini zoren 800 milyon civarı zarardan kurtulacak üstüne nakit gelecek biraz daha borç ödeyecek
    2. çeyrekte tamamlanırsa kar 800 milyon artacak
    satılan zarardaki firmalar iştiraklaerin değerini azaltıyordu
    2. çeyrekte güzel gelecek oldukça olumlu
    israilde tek iştiraki kaldı %25 ortak olduğu o karlı firma
    satarlarsa iyi nakit gelir satmazsada sıkıntı yok
    doğalgaz ve bu satışlar bilançodaki kötü varlıkların ayıklanmasına neden oldu
    verim ve karda artışa neden olucaktır
    iyi fiyattan halka arz gelirse borç /favök oranı oldukça iyileşecektir.

4.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    zoren israil satışı oldukça olumlu satılan 3 firmada öz sermayeleri ekside yani zarar ediyordu
    bu satışla tahmini zoren 800 milyon civarı zarardan kurtulacak üstüne nakit gelecek biraz daha borç ödeyecek
    2. çeyrekte tamamlanırsa kar 800 milyon artacak
    satılan zarardaki firmalar iştiraklaerin değerini azaltıyordu
    2. çeyrekte güzel gelecek oldukça olumlu
    israilde tek iştiraki kaldı %25 ortak olduğu o karlı firma
    satarlarsa iyi nakit gelir satmazsada sıkıntı yok
    doğalgaz ve bu satışlar bilançodaki kötü varlıkların ayıklanmasına neden oldu
    verim ve karda artışa neden olucaktır
    iyi fiyattan halka arz gelirse borç /favök oranı oldukça iyileşecektir.
    👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

Genel Kurul Yapıldı mı? Evet
    Genel Kurul Sonuçları Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ'nin 27 Mayıs 2024 Pazartesi günü saat 13:00'da Raffles İstanbul Zorlu Center Levazım Mahallesi Koru Sokak No:2 Zorlu Center 34340 Beşiktaş/İstanbul adresinde yapılan 2023 yılına ait Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda;
    ° 2023 yılı hesap dönemine ilişkin konsolide finansal tabloların onaylanmasına,

° Şirketin 2023 yılı hesap döneminde; Türk Ticaret Kanunu ve Vergi Usul Kanunu hükümleri çerçevesinde düzenlenmiş finansal tablolarına göre net dönem karı oluşması, Sermaye Piyasası Kurulu'nun ("SPK") II-14.1 sayılı "Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği" uyarınca Türkiye Muhasebe Standartları/Türkiye Finansal Raporlama Standartları ve SPK tarafından belirlenen formatlarla uyumlu olarak hazırlanan konsolide finansal tablolarına göre de net dönem karı oluşmasına rağmen, Vergi Usul Kanunu kapsamında tutulan yasal kayıtlarda geçmiş yıllar zararlarının bulunması nedeniyle, kâr dağıtımı yapılamayacağı hususunun 2023 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda pay sahiplerinin bilgisine sunulmasına ilişkin Yönetim Kurulu kararı pay sahiplerinin bilgisine sunulmuştur.

° Yönetim Kurulu üyelerinin 2023 yılı faaliyet ve işlemlerinden dolayı ibra edilmelerine,

° Yönetim Kurulu üye sayısının 7 kişi olarak saptanmasına ve 1 yıl süre ile görev yapmak üzere Sn. Ahmet Nazif Zorlu, Sn. Selen Zorlu Melik, Sn. Mümin Cengiz Ultav ve Sn. Bekir Cem Köksal'ın Yönetim Kurulu üyesi olarak, Sn. Yusuf Günay, Sn. Cem Mengi ve Sn. Betül Ebru Edin'in ise Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilmelerine,
    ° 2024 faaliyet yılı için Yönetim Kurulu üyelerine ödenecek ücretler görüşülüp karara bağlanmıştır.
    ° Yönetim Kurulu üyelerine Türk Ticaret Kanunu'nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı iş ve işlemleri yapabilmeleri için izin verilmesine,
    ° Şirketin 2024 yılı hesap ve işlemlerinin denetimi için KPMG Bağımsız Denetim ve SMMM AŞ'nin bağımsız denetçi olarak seçilmesine,

° 01.01.2024-31.12.2024 hesap döneminde yapılacak bağışların üst sınırının, Şirketin Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri uyarınca hazırlanarak kamuya açıklanan bir önceki faaliyet yılına ilişkin yıllık konsolide finansal tablolarında yer alan faiz, vergi ve amortisman öncesi kârının (FAVÖK) %1,5'i olarak belirlenmesine karar verilmiştir.
    Olağan Genel Kurul'a ilişkin toplantı tutanağı ve hazır bulunanlar listesi ekte sunulmaktadır.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

6. A dostlar,bu nasıl bir zortingenliktir?

Şirket alır kıpraşmaz,
    Şirket satar //
    Endeks çıkar //
    Endeks düşer //
    Kar açıklar //
    Zarar açıklar //
    Tahvil ihraç eder //
    Bono ihraç eder //
    Vs vs vs vs vs. //

Bu ne yaw,Viyatnam batağına mı saplandık.
    Enerji yok,sinerji yok,vizyon yok...
    Enerjisi olmayan bir enerji şirketine mi ortak olduk?

Zararda değilim ammaaa;
    Ortaklığı bozmamada az kaldı,neyse....

YTD

8.  Alıntı Originally Posted by loruhlano Yazıyı Oku
    Mümkündür, artık zaman küçük yatırımcı lehine işliyor...şu ana kadar biraz yavaş da olsa gitgide hızlanabilir...hatta önümüzdeki süreçte ekran takip eden küçük yatırımcıyı yıpratacak şekilde günlük marjlar oluşabilir, öyle tahmin ediyorum...
    Sayın loruhlano affınıza sığınıyorum 2024 ilk çeyrek blanço spk ya göre nedir.

Sayfa 442/501 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •