Sayfa 444/1000 İlkİlk ... 344394434442443444445446454494544944 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,545 - 3,552 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Nette arastirdim ama bulamadim. Ölüm durumunda eurobondlara ne oluyor ? Eşime odenmeye devam edecek mi ?

2. Özel sektör eurobond oranları nedir acaba,nominal fiyat kupon faizi vade gibi bilgileri gorebilecegim bi sayfa var mı

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Yıllık 70 - 80 dolar gelir elde edip, iş bankasına en az 11 dolar saklama ücreti ödemek bana hiç akla yatkın görünmüyor.
    Eurobond saklama ücreti almayan bir banka var mı acaba?
    Saygılar.
    Sn onurbey işbankasından öyle bir kesinti ne duydum ne gördüm.20 yıldır eurobond faiz geliri olan arkadaşım var.Hiç bahsetmedi öyle bir şeyden.Zaten diğer bankalar almazken işbank alsa işbank tek bir bono bile satamaz ki,ben anlıyamadım o konuyu.

4.  Alıntı Originally Posted by gsk1905 Yazıyı Oku
    Nette arastirdim ama bulamadim. Ölüm durumunda eurobondlara ne oluyor ? Eşime odenmeye devam edecek mi ?
    Varisler veraset vergisini öderler. Hakları kadarını alırlar. Çocuğunuz yoksa kardeşleriniz, eşinizle(eşit olmasa da) birlikte hak sahibidir. Çocuğunuz varsa çocuk(lar) ve eşiniz arasında pay edilir.

Saygılar.
    Saygılar.

5. Tesekkurler. Arastirayim iyice bu konuyu. Vasiyetname ile birakabilirim heralde hepsini eşime ( cocugumuz yok)

6. Rica ederim. Vasiyetname çözüm olabilir. Yalnız, emin olmamakla birlikte, vasiyetname ile hiç bir şey bırakmasanız bile çocuğunuz %20 alabiliyor diye bir bilgi kalmış aklımda ancak kardeşler için geçerli olmayabilir ya da farklı bir oran olabilir. Dediğiniz gibi araștırmak lazım.
     Alıntı Originally Posted by gsk1905 Yazıyı Oku
    Tesekkurler. Arastirayim iyice bu konuyu. Vasiyetname ile birakabilirim heralde hepsini eşime ( cocugumuz yok)
    Saygılar.
    Saygılar.

Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Rica ederim. Vasiyetname çözüm olabilir. Yalnız, emin olmamakla birlikte, vasiyetname ile hiç bir şey bırakmasanız bile çocuğunuz %20 alabiliyor diye bir bilgi kalmış aklımda ancak kardeşler için geçerli olmayabilir ya da farklı bir oran olabilir. Dediğiniz gibi araÈ™tırmak lazım.

Saygılar.
    Cocuk yoksa ve anne/babadan her hangi biri yasiyorsa sakli pay haklari var.
    Yok anne/baba yasamiyorsa ve vasiyet yoksa sakli pay kardese kaliyor.
    O yüzden cocuksiz biri tüm mirasin ese kalmasini istiyorsa, elden bile olsa, vasiyetname yazmasi gerek.

8.  Alıntı Originally Posted by SEYAK Yazıyı Oku
    Selamlar arkadaslar 2020 yili icin 49.000 tl istisna tutarı var diye biliyorum,diyelim ki 60.000 tl sadece eurobond geliri elde ettik, simdi vergi beyanı edecegimiz zaman 60.000 tl mi beyan etcez yoksa 60 binden 49 bini dusup kalan 11.000 binimi beyan etcez cevap verirseniz sevinirim

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

bilgi düzeltmesi yapayım; 49bin lira istisna değil, beyan sınırı o sebeple hepsi beyan edilecek...vergi istisnası, vergi ödemekle yükümlü kişilerin vergi dışında bırakılmasına denir...eğer vergi istisnası olsaydı dediğiniz gibi ilgili tutar vergi dışında kalırdı...ama o tutar sadece beyan sınırı olduğu için aşılması durumunda gelirin tamamı beyan edilecektir...

daha önce bir kaç defa copy-paste yaptığım metni tekrar yazayım;

• %0 oranında stopaj uygulanır.
    • Anapara kur farkı gelir sayılmaz.
    • Enflasyon indirimi uygulanmaz.
    • Elde edilen faiz gelirlerinin, stopaja tabi
    tutulmuş diğer menkul ve gayrimenkul
    sermaye iratlarıyla birlikte 40.000 TL’lik
    beyan sınırını (2019 yılı için) aşması
    durumunda, gelirin tamamı beyan edilir

Sayfa 444/1000 İlkİlk ... 344394434442443444445446454494544944 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri