Sayfa 453/1002 İlkİlk ... 353403443451452453454455463503553953 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 3,617 - 3,624 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

Şahsen iki aydır doğru yatırım yapamadım.
    Sadece aldığım banka hissesi yüzümü güldürdü.
    Kimin ahı varsa helal etsin.
    Tümden ppf yapaydım iyiydi.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

2.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Ben paazartesi AFS alacağım.RPD Osmanlı yatirimda görünmüyor.

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    kardeş şahsi tecrübem orta riskli fon almadan önce fonun aşağı doğru yaptığı kırılımlardan birini yakalamak gerektiği yönünde. misal bu fonda son bir yılda düzenli aralıklarla %3-%5 arası çakılmalar yapmış. iki defa da -%8 yapmış. demekki ortalama %5 düştümü dalacaksın, sabrin varsa %8 daha garantili olur. şu an tam tepenin de tepesinde burdan girersen tamam 2 ay sonra illaki kar edersin de o zamana kadar moralin bozulur 2 aylık faizin gider. aft tcd gibi yüksek riskli fonlardaysa dünya ayı piyasası yaparak borsalar -%20 -%50 yapmadan girmenin zekice hiçbir yönü yok bence.

3.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    kardeş şahsi tecrübem orta riskli fon almadan önce fonun aşağı doğru yaptığı kırılımlardan birini yakalamak gerektiği yönünde. misal bu fonda son bir yılda düzenli aralıklarla %3-%5 arası çakılmalar yapmış. iki defa da -%8 yapmış. demekki ortalama %5 düştümü dalacaksın, sabrin varsa %8 daha garantili olur. şu an tam tepenin de tepesinde burdan girersen tamam 2 ay sonra illaki kar edersin de o zamana kadar moralin bozulur 2 aylık faizin gider. aft tcd gibi yüksek riskli fonlardaysa dünya ayı piyasası yaparak borsalar -%20 -%50 yapmadan girmenin zekice hiçbir yönü yok bence.
    Baba çok güzel açıklamışsında nasıl olacak? Ne zaman alacağız, nerden alacağız? Senin dediğini zaten ben yapabilsem, şimdi buralara bakmam, Dünya turuna çıkmış, geziyor olurdum. Nasıl olacak ? Misal şuan nakit var diyelim , Ne alıp bekleyelim?

4.  Alıntı Originally Posted by seref9 Yazıyı Oku
    Baba çok güzel açıklamışsında nasıl olacak? Ne zaman alacağız, nerden alacağız? Senin dediğini zaten ben yapabilsem, şimdi buralara bakmam, Dünya turuna çıkmış, geziyor olurdum. Nasıl olacak ? Misal şuan nakit var diyelim , Ne alıp bekleyelim?
    benim gibi ppf alıp gözü yaşlı izleyeceksin borsaların yükselişini: ) ha ben şansıma çok güveniyorum ben alınca düşmez hatta daha da katlanarak gider diye bir iddian varsa hiç durma pazartesi %50 rpd %50 afs yap parana para kat: ) sonuçta borsa bu üst sınırı yok 1 kat daha gidebilir bunu dünyada hiçkimse bilemez.

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    benim gibi ppf alıp gözü yaşlı izleyeceksin borsaların yükselişini: ) ha ben şansıma çok güveniyorum ben alınca düşmez hatta daha da katlanarak gider diye bir iddian varsa hiç durma pazartesi %50 rpd %50 afs yap parana para kat: ) sonuçta borsa bu üst sınırı yok 1 kat daha gidebilir bunu dünyada hiçkimse bilemez.
    Hayat kısaca KISMET'ten İBARET.

6.  Alıntı Originally Posted by seref9 Yazıyı Oku
    Hayat kısaca KISMET'ten İBARET.
    tedbir kuldan taktir allahtan.

7.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    arkadaşım neden gözü yaşlı izliyorsun? ya da neden pazartesi yüzde 50 50 şeklinde tüm paranı fona yatırıyorsun ki. borsa eğitimlerindeki tüm eğitimi özetleyecek tek cümleyi kaç defa yazdım. sizin ne düşündüğünüz değil, piyasaların ne düşündüğü önemlidir diye. sanırım Selçuk gönençler hocanın ekotürk ve foreks kanallarındaki analizlerini tsakip etmiyorsunuz. az önceki tezi destekliyor aslında. çarşamba akşamı xu100 sinyalleri ala dönmüş. burada tüm paranla olmasa da şayet ppf üstü para kazanacağım diyorsan hafiften riske girip kademeli alışa başlayacaksın.. hamama giren terler misali kolay para yok. yüz lirayla gireceksen 30'uyla ilk atışı yapacaksın. oldu ki endeks 1410'u da aştı, bir yüzde 30 daha alacaksın ya da aldıktan sonra geri 1350'ye mi yanaştı. ikinci alımı oradan deneyeceksin falan. bunlar sadece eğitimlerde duyduğum sıtrateji örnekleri. şimdi gözü yaşlı izlemedesin. peki sen almadıkça 1410'u da kırıp 1500'e doğru yükselse ne olacak? bu sefer de gözyaşlarım durmaz akkar dilara mı diyeceksin? yazdıklarım şahsınızı eleştirmek amaçlı asla değil yanlış anlamayın. aynı şeyleri ben de yaptırdım durdum. yok ekonomi kötü, yok rezervler eksi falan diye bekledikçe yükselişleri kaçırıp dövünmek te var, o yüzden göstergeler al verince hafiften oyuna dahil olup duruma göre pozisyon artırmak ve azaltmak şeklinde güzel bir sıtrateji kurmak lazım bu kurtlar sofrasında diye düşünüyorum acizane. yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir. sesli düşüncelerimdir.

8. geçen günlerde bahsettiğim ZJV - ZİRAAT PORTFÖY BIST 30 DIŞI YILDIZ PAZAR ŞİRKETLERİ HİSSE SENEDİ FONU VE ZJL - ZİRAAT PORTFÖY BIST 100 DIŞI ŞİRKETLER HİSSE SENEDİ FONları işleme açılmış.

Sayfa 453/1002 İlkİlk ... 353403443451452453454455463503553953 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •