Onemli Gunler Banner
Sayfa 456/1001 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556956 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 3,641 - 3,648 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    naktini ister dolar ister tl olarak bankada tutuyorsun faizdede olabilir. kredinin %10 faZlaSı olarak karşılık gösterip kredi çekebiliyorsun. her banka yapıyor mu bilmiyorum.
    Vakıfbank yapıyor Ayhan bey. Sıfır araba kredisi istedim. Emekli maaşı , diğer gelir ve giderleri hesapladılar '' size bu şartlarla kredi veremeyiz. 50 bin tl. Tüketici kredisi verelim '' dediler.

Ben de '' kardeşim benim şurada şu kadar varlığım var. Her şeyi de size beyan etmek durumunda değilim '' dediğimde işte sizin dediğiniz bu durumu teklif ettiler. '' Çekeceğin kredinin %10 fazlası bir değeri ( döviz, altın, TL) bizim şubeye yatır, ipotek koyalım ve size krediyi hemen verelim '' dediler. Ayrıca da arabaya da ipotek koyuyorlar. Yani aslında krediye karşılık iki kat teminat almış oluyorlar.

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    naktini ister dolar ister tl olarak bankada tutuyorsun faizdede olabilir. kredinin %10 faZlaSı olarak karşılık gösterip kredi çekebiliyorsun. her banka yapıyor mu bilmiyorum.
    Ben bu sistemi, tersten uyguladim.

50.000 kredi cekip dolar alacagima, 6.8845 den 10.000 dolar aldim, ciddi bir duzeltme geldiginde, aninda kredi secenegini kullanacagim, bu durumda faiz %17.80 gibi oluyor ama obur turlu, TL. oldugu icin, yillik % 12.84 ten bu fark onemli degil.

60 ay borclanma bence oldukca karli olacak, ne olacaksa ilk 36 ayda olacak zaten.

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Vakıfbank yapıyor Ayhan bey. Sıfır araba kredisi istedim. Emekli maaşı , diğer gelir ve giderleri hesapladılar '' size bu şartlarla kredi veremeyiz. 50 bin tl. Tüketici kredisi verelim '' dediler.

Ben de '' kardeşim benim şurada şu kadar varlığım var. Her şeyi de size beyan etmek durumunda değilim '' dediğimde işte sizin dediğiniz bu durumu teklif ettiler. '' Çekeceğin kredinin %10 fazlası bir değeri ( döviz, altın, TL) bizim şubeye yatır, ipotek koyalım ve size krediyi hemen verelim '' dediler. Ayrıca da arabaya da ipotek koyuyorlar. Yani aslında krediye karşılık iki kat teminat almış oluyorlar.
    ben arabayı öyle aldım doalr 5.72 iken dolar mevduatını faize yatırdım karşılığı 0.98 ile kredi aldım.daha sonra kredi 0.79 a düştü kapa aç yaptım. (personel kredisi) hem param durduğu yerde arttı hem arabayı uygun fiyata almış oldum ama arabaya ipotek koymadılar çünkü tüketici kredisi olarak çektim
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku

Bunu islemeyen hukuku baypas etmek icin yapiyorlar, vatandasin sahibi olmadigi icin.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Her sene akrabalar 3-4 şişe gold seri getirirdi .

Kotona dolayı sıfır çektik .

Gold da 400 ü geçti

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Merhaba sevgili derinlikler, Grafik ve diğer tüm veriler dolar / tl de bugün için 7,45 olması gerektiğini işaret ediyor. Ediyor amaaaa.... sistem bu durumu istemiyor. Şahsen ben de istemiyorum. Zira bir emekli olarak yapılan zamlar bana dokunuyor. Kur farkı diye en az 4 tur her şeye zam geldi. Kur gerileyince zamlar geri alınmadı.
    Sistem yakında çatlar, fazla zaman kalmadı. 7.45 çok iyimser bir rakam. Sonuç olarak her geçen yıl biraz daha fakirleşmeye devam.
    Hayaldi, gerçek oldu.

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. https://twitter.com/atugberk/status/1281165700191698944

Bloomberght sabahtan gece yarısına borsa çığırtkanlığı yapıyor ama ne zaman CDS sorulsa bir şekilde konuyu değiştiriyor.

8.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Sistem yakında çatlar, fazla zaman kalmadı. 7.45 çok iyimser bir rakam. Sonuç olarak her geçen yıl biraz daha fakirleşmeye devam.
    Hayaldi, gerçek oldu.

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Çatlar mı patlar mı bilemem. fakat gelmiş geçmiş tüm hükümetlere göre en efsunlu hükümet işbaşında ! her türlü işleri rast gidiyor. Global rüzgar, pandemi vb. şeyler sürekli imdatlarına yetişiyor.

çankırı da 2017 de temeli atılan bir baraj ( kızlaryolu sanıyorum ) buharlanmış. Ama anında gökten tekrar buhar damlalarını indirerek '' efendim biz o barajın ismini değiştirdik '' dediler ya... Çok güvendeyiz çok.

Sayfa 456/1001 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556956 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •