Sayfa 458/1002 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558958 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 3,657 - 3,664 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Madem böyle bir yol benimsediniz, o zaman siz borsa yatırım fonu (BYF) alıp satacaksınız.Normal hsyf'ların al sat gecikmelerini yaşamayacaksınız BYF alırsanız.
    Ziraatin endeks takip eden BYF'leri bu iş için idealler.

Çeşitleri de gayet yeterli.
    -BIST Likit Banka Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF ZPLIB
    -BIST Banka Dışı Likit 10 Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF ZPBDL
    -BIST 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF ZPX30
    -BIST 50-30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu
    -Yıldız Pazar Likit Temettü Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF ZTM15
    -Risk Eşit Banka Dışı 20 Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF ZRE20
    -Yıldız Pazar Teknoloji ve İletişim 10 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu
    -BIST 30 Eşit Ağırlıklı Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF Z30EA
    -Katılım 30 Eşit Ağırlıklı Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF Z30KE
    -Katılım 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF Z30KP

Çeşit bol.
    Hisse senedi alır gibi alın satın.
    Alın on dakika sonra satın, yarım saat sonra tekrar alın, hareket kabiliyeti süper.
    Sadece alım ve satımda komisyon ödeyeceksiniz o kadar.
    Eğer ziraatten al sat yaparsanız Borsa Yatırım Fonu işlemlerinde uygulanan komisyon oranı on binde 2,5'tur.
    merhaba bunların bahsettiğiniz sürede ettiği karı veya zararı nasıl takip edeceğiz?

2.  Alıntı Originally Posted by ogretmen Yazıyı Oku
    merhaba bunların bahsettiğiniz sürede ettiği karı veya zararı nasıl takip edeceğiz?
    Selamlar,

Piyasa açık olduğunda, canlı olarak aracı kurumdaki borsa hesabınızdan canlı olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca, piyasa saatlerinde aşağıdaki siteden ana sayfada "Borsa Yatırım Fonlarımız" kısmında veriler yayınlanmakta.

https://www.ziraatportfoy.com.tr/

Geçmiş veriler için de, aşağıdaki siteden "Fon Tipi:Borsa Yatırım Fonları" seçerek görebilirsiniz.

https://www.tefas.gov.tr/FonKarsilastirma.aspx

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Madem böyle bir yol benimsediniz, o zaman siz borsa yatırım fonu (BYF) alıp satacaksınız.Normal hsyf'ların al sat gecikmelerini yaşamayacaksınız BYF alırsanız.
    Ziraatin endeks takip eden BYF'leri bu iş için idealler.

Çeşitleri de gayet yeterli.
    -BIST Likit Banka Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF ZPLIB
    -BIST Banka Dışı Likit 10 Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF ZPBDL
    -BIST 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF ZPX30
    -BIST 50-30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu
    -Yıldız Pazar Likit Temettü Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF ZTM15
    -Risk Eşit Banka Dışı 20 Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF ZRE20
    -Yıldız Pazar Teknoloji ve İletişim 10 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu
    -BIST 30 Eşit Ağırlıklı Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF Z30EA
    -Katılım 30 Eşit Ağırlıklı Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF Z30KE
    -Katılım 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF Z30KP

Çeşit bol.
    Hisse senedi alır gibi alın satın.
    Alın on dakika sonra satın, yarım saat sonra tekrar alın, hareket kabiliyeti süper.
    Sadece alım ve satımda komisyon ödeyeceksiniz o kadar.
    Eğer ziraatten al sat yaparsanız Borsa Yatırım Fonu işlemlerinde uygulanan komisyon oranı on binde 2,5'tur.
    ziraat byf'leri bayağı çoğalttı haklısınız. ancak benim amacım gün içini bırakın günlük treyt dahi değil. treydırlık ne haddime. öyle bir yeteneğim olsa uygun bir kurumdan hesap açar avantajlı komüsyon oranlarıyla treyt yaparım. benim amacım, fon treydi değil, trentlere göre fon alıp satmak. turkishbulls sinyallerinin amacı da hisse veya fon treydi değil. kısa vadeli trentlerin sinyallerini mum çubuklarıyla tesbit edip boğa sinyallerinde alıp ayı sinyalleri onaylanınca da satarak olası zararlardan korunmak. yeri geliyor üç ay senette kal sinyali devam ediyor, yeri geliyor on gün sonra sat diyor, yeri geliyor 2 veya üç ay nakitte kal diyor site. ben de fonlarımı buradaki sinyalleri referans alarak azaltıp çoğaltıyorum o kadar. diğer yandan byf'lerdeki alım satım makasları bi aralar fazlaydı ve uzun zamandır bakmadım. ama bu gün açılışta en likit olacağını tahmin ettiğim zpx30'a sadece merakımdan bakacağım.

4. bist100 yüzde 0,65, tkf yüzde -0,49. önceki yıllarda destan yazan bir fonun getirisine bakın.

5.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    ziraat byf'leri bayağı çoğalttı haklısınız. ancak benim amacım gün içini bırakın günlük treyt dahi değil. treydırlık ne haddime. öyle bir yeteneğim olsa uygun bir kurumdan hesap açar avantajlı komüsyon oranlarıyla treyt yaparım. benim amacım, fon treydi değil, trentlere göre fon alıp satmak. turkishbulls sinyallerinin amacı da hisse veya fon treydi değil. kısa vadeli trentlerin sinyallerini mum çubuklarıyla tesbit edip boğa sinyallerinde alıp ayı sinyalleri onaylanınca da satarak olası zararlardan korunmak. yeri geliyor üç ay senette kal sinyali devam ediyor, yeri geliyor on gün sonra sat diyor, yeri geliyor 2 veya üç ay nakitte kal diyor site. ben de fonlarımı buradaki sinyalleri referans alarak azaltıp çoğaltıyorum o kadar. diğer yandan byf'lerdeki alım satım makasları bi aralar fazlaydı ve uzun zamandır bakmadım. ama bu gün açılışta en likit olacağını tahmin ettiğim zpx30'a sadece merakımdan bakacağım.
    evet şimdi baktım, alımsatım kademesi hisselerde 1, byf'de 5 kademe. öyle on dakkada bir alıp satmak falan kolay değil bu fonları. bildiğim yoldan devam edeceğim.

6.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    bist100 yüzde 0,65, tkf yüzde -0,49. önceki yıllarda destan yazan bir fonun getirisine bakın.
    Tacirler son zamanlarda fonlarını iyi yönetemiyor galiba, tkf ve tcd beni de hayal kırıklığına uğrattı, neyse ki bunlardan fazla almamıştım.

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Tacirler son zamanlarda fonlarını iyi yönetemiyor galiba, tkf ve tcd beni de hayal kırıklığına uğrattı, neyse ki bunlardan fazla almamıştım.
    işte bu yüzden bildik fonlarla vedalaşıp endeks getirisiyle paralel hareket eden fonlara döndüm. bist100 kapanışına bakıyorum ve acaba bu gün ne yaptılar endişesi taşımadan üç aşağı beş yukarı fon getirimi biliyorum. bu şekilde belki daha az kazanacağım ama fonların saçmalamasına da tahammül etmek zorunda kalmayacağım. ne zaman kendilerine gelirler, o zaman bakarım duruma.

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Bankacılık hissesi çok olan fonlar iyi getirmeye başladı.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Sayfa 458/1002 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558958 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •