Sayfa 462/1312 İlkİlk ... 362412452460461462463464472512562962 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 3,689 - 3,696 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

savcı maaşı 28.000
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    savcı maaşı 28.000
    Google yalancısıyım. 2022 zammıyla öyle yazıyor.

O parayla bile ev alabilir mi bir savcı sizce?
    Borsa işini bıraktım. Foruma öylesine yazıyorum, sakın kaale almayın.

3. O paraya çok güzel evler alınır
     Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku

4.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Savcı bile olsanız 20bin TL maaşınız var, bunun 10binini yeseniz, kredi çekmediğinizi varsayalım, 10 yılda 1 milyonluk ev alırsınız.

Bu fiyatlara 10-20bin arası maaşla çalışan birinin alabilmesi zaten imkansız. Ki ülkenin %70 i asgari ücret, kalanlarda 10bini geçmez. Pilottur, savcıdır, bilmem nedir bunların sayısı da çok az.

Her şeyi geçtim 1 milyona ev bulabilirseniz, ne mutlu size.

Kredi çekseniz maaşın yarısından fazlasını verirsiniz.

oturulabilecek bir ev en az 100-200bin $ arası. Bu çok büyük bir rakam mı? Elbette hayır. Ancak ülkenin alım gücü dibin dibinde. Buradan sonrası açlık zaten.

Sektör kendi içinde büyük bir krizin içinde ancak bunu kimse kabullenmiyor.

Vatandaşın Milli Gelirden aldığı pay %40 ın altına düştü. Bakın bu çok vahim, birileri uber zengin olmuş. 1970 de bu rakam %80 lerde.

Artık birilerinin krizi kabul edip, ülkeyi silkelemesi şart. Yoksa böyle gider dururuz.

Ama kimse krizi kabul etmediği için gerek teşfik, gerek vergi paketi, gerek desteklerle batık şirketleri kurtarıyor, bataklıkta yüzdürüyor. Hal böyle olunca girdabın içinde dönüp duruyoruz.

Esasen kriz kabul edilip, batacak şirketler batırılsa ekonomi 6 ayda toparlanır, enflasyon %10 lara düşer. Ancak herkes kendi çıkarında.
    hocam güzel yazıyorsun da sanki herkes sıfırdan emlak alıyor gibi hesap yapmışsın.

tam rakamları bilmiyorum ama ülkenin 40% ı kiracı, bu ne demek ülkenin en az yarısının birden fazla konutu var (aile olarak bakarsak).

savcı dediğin adam hayatının tamamını İstanbul un elit semtlerinde geçirmiyor, bahsettiğiniz maaşı belki lojmanda kalıp alıyor belki x bir ilçede ayda 2000 tl kira veriyor.

sizin hesapta aileden veya bekarlıktan hiçbir şey kalmıyor , hayatı Kadıköy de ayda 7-8 bin kira vererek geçiyor gibi yazmışsınız.

ülkede hayat şartları her gün zorlaşıyor herşey kötüye gidiyor ama nihayetinde x birinin bir evi varsa o da değer kazanıyor.

şu an her manada kaybedenler emlak sahibi olmayanlar, olanların da iyi durumda değil ama olmayanların hayatı maalesef kirada geçecek gibi.

alıyorlar hemde 3-5 milyonluk
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    alıyorlar hemde 3-5 milyonluk
    Valla ben matematik bilimine inanıyorum nediyim. Alabilen varsa helal olsun. Çalmadan çırpmadan imkansız diyor matematik.

Biz bu konuda 2013 yılında da tartışıyorduk, defalarca balon olduğunu belirtiyorduk. çok kalmadan 2-3 sene sonra emlak sektörü çıkmaza girdi, büyüme durdu, dolar bazlı evler 300 dolarlardan 60bin $ lara düştü.

Ben hala bu sektörden beklentim yok. Çünkü alım gücü ortada.
    Yabancılara sabaha kadar ev sat. kira x 200 çarpanlarının çok çok üstüne çıkıldı. Sektör bugün olmasa yarın kendini resetleyecek, başka yolu yok. 30-40bin dolarlara kadar yolu var.

7. 30-40 bin dolara anadoluda çok güzel evler var.
    Valla ben matematik bilimine inanıyorum nediyim. Alabilen varsa helal olsun. Çalmadan çırpmadan imkansız diyor matematik.

Biz bu konuda 2013 yılında da tartışıyorduk, defalarca balon olduğunu belirtiyorduk. çok kalmadan 2-3 sene sonra emlak sektörü çıkmaza girdi, büyüme durdu, dolar bazlı evler 300 dolarlardan 60bin $ lara düştü.

Ben hala bu sektörden beklentim yok. Çünkü alım gücü ortada.
    Yabancılara sabaha kadar ev sat. kira x 200 çarpanlarının çok çok üstüne çıkıldı. Sektör bugün olmasa yarın kendini resetleyecek, başka yolu yok. 30-40bin dolarlara kadar yolu var.

8.  Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    30-40 bin dolara anadoluda çok güzel evler var.
    600bin liraya çok güzel ev mi? Hemde anadolu.
    peki bu istanbul anadolu mu? yoksa bildiğimiz anadolu bölgesi mi?

Sayfa 462/1312 İlkİlk ... 362412452460461462463464472512562962 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •