Sayfa 470/1004 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570970 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 3,753 - 3,760 arası.

Konu: Viop XXXIV

kapitalizm oncesi dunya nasildi ? daha mi demokratikti ?

ya da kapitalizm ile birlikte bir donem yasayan sosyalizm de daha mi fazla demokrasi vardi ? SSCB Gulaglarda ölen 25 milyon'un hesabini soran bile cikmadi.

kapitalizm oyle ve ya boyle bireysel hak ve ozgurluklerin en fazla yasandigi bir duzen. daha iyisi gelene kadar tabi ki ?

daha iyisi de ufukta gozukmuyor ? hatta ufukta gozuken daha fazla otokrasi !!!
     Alıntı Originally Posted by KAPICI Yazıyı Oku
    Kanada daki zihniyet ile Afganistan daki aynı sadece yöntem farklı.
    Kahrolsun kapitalizm.!
    "bir yatırım tavsiyesi değildir"

2.  Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    asi karsiti degilim asilandim .
    fakat asi beklenen performansi gostermedi mi bana mi oyle geldi.
    bu kadar asilanan bu kadar atlatan var bu vaka sayisi nasil hala yuksek.
    hani toplumun yuzde 60 70 i asilaninca suru bagisikligi olacakti.
    ben mi yanlis düşünüyorum
    bu virüs corona ailesinden yani insanlığın yıllardır uğraştığı gribe sebep olan ajan
    her sene grip aşısını niye değiştiriyorlardı aynı gerekçe bunda da mevcut, mutasyon hızlı gerçekleşiyor

3. Sn.KAPICI bu konuda size kısmen katılıyorum.Şöyleki bu Faşist dedikleriniz sahayı çok iyi tanımayan SALON SOLCULARI ki seslerinin cok çıktığı kadar sayılarının çok olduğunu sanmıyorum.Güney illerimizde arazide çalışacak işçi sıkıntısı var.Suriyeliler karaborsa.Yerli kardeşlerimiz iş beğenmiyor.Yada şehirde kolay iş peşinde.Yevmiye 150 tl .Suriyeli randevu ile çalışıyor,yakınen biliyorum.Türkiyede refandum yapılsa Çiftçi ve sanayiciler Suriyelilerin gitmesini istemez.

4.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    kapitalizm oncesi dunya nasildi ? daha mi demokratikti ?

ya da kapitalizm ile birlikte bir donem yasayan sosyalizm de daha mi fazla demokrasi vardi ? SSCB Gulaglarda ölen 25 milyon'un hesabini soran bile cikmadi.

kapitalizm oyle ve ya boyle bireysel hak ve ozgurluklerin en fazla yasandigi bir duzen. daha iyisi gelene kadar tabi ki ?

daha iyisi de ufukta gozukmuyor ? hatta ufukta gozuken daha fazla otokrasi !!!

"bir yatırım tavsiyesi değildir"
    Kapitalizm ABD ve AB için yani sömürgeci faşist ülkeler için iyi düzen.

5.  Alıntı Originally Posted by baymetin Yazıyı Oku
    Sn.KAPICI bu konuda size kısmen katılıyorum.Şöyleki bu Faşist dedikleriniz sahayı çok iyi tanımayan SALON SOLCULARI ki seslerinin cok çıktığı kadar sayılarının çok olduğunu sanmıyorum.Güney illerimizde arazide çalışacak işçi sıkıntısı var.Suriyeliler karaborsa.Yerli kardeşlerimiz iş beğenmiyor.Yada şehirde kolay iş peşinde.Yevmiye 150 tl .Suriyeli randevu ile çalışıyor,yakınen biliyorum.Türkiyede refandum yapılsa Çiftçi ve sanayiciler Suriyelilerin g itmesini istemez.
    Sn baymetin bu konuyu burada yazışarak çözmemiz mümkün değil.
    Ülkemize gelen bu insanlar çalışmak için seçilmiş kalifiye insanlar değil SIĞINMACI insanlar.
    Ekonomiye gerçek katkı sağladıklarını zannetmiyorum,hatta faydadan ziyade zarar veriyorlar.

satılık tiplerin başkalarını faşistlikle suçlaması ancak bu ülkede milli şuurdan uzak tiplerin yapacağı bir şey..

iktidar sıkıyorsa referandum yapsın..

akape haçlı işbirlikçisi resmen.. mültecileri ülkemizde tutmak için haçlılardan para alıp onların yükünü azaltıyor Türk halkına büyük kötülük yapıyor.. en hafif tabiriyle.. aslında kullanılması gerekn kelime çok başka..

karşı çıkmanın solculukla alakası yok.. vatan şuuru olan kişi ülkemize olan mülteci işgaline karşı çıkar..

akape istiyor.. haçlılar istiyor.. beraberler..

ama Türk halkı istemiyor..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

ayrıca.. chp yi solcu parti olarak gören bir sürü idraksiz var.. chp'ye oy verenlerin %70-80'i solcu filan değil..

Atatürk solcu değildi..

chp ortanın solu kavramıyla 70 lerde tanıştı..

chp dna sının solculukla alakası yoktur..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 470/1004 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570970 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •