Sayfa 473/1011 İlkİlk ... 373423463471472473474475483523573973 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 3,777 - 3,784 arası.

Konu: Viop XLVI

1. Emlak sektörü Türkiye şartlarında elit kesimden karı koca çalışan memur olsa. Aldığı maaş ile bu faizle bile ödemesi mümkün değil. Tek maaşlı memur bu düşük faizle Kredi ile 10 yaşında arabayı alamaz. O zaman burada ya ev araba pahalı yada maaşlar düşük. Kendimden örnek vereyim aldığım maaş ile bir gremse altın alıyor üste artıyordu. Bugün gremse 18 bin benim maaş 6 bin. Üstelik altın dolar bir senedir aynı iken.

2. Ülkedeki 85 milyonun 75 milyonu maaşlı kesim. Bu insanların gelirleri ile hizmet sektörü (restoran cafe AVM) içinde harcaması asgariye inecek. Konut araba alması da hayal. O zaman bu sektörler nasıl büyüyecek. Gerçi ülkede o arabayı alacak adam da araba bulamıyor.

Vay abim
    Sen yazmasan gremse altından haberim olmayacaktı..
    18 bin lira
    Bize hep çeyrek düşmüş

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

4. Normal iyi şartlarda maaş alanlar için bile bu ülkede ev almak mümkün değil. 2 milyonluk ev alsa bugün faizler bedava gibi. 5 milyon on yıllık vadede karı koca çalışsa memur olsa hatta Dr olsa imkanı yok. O zaman inşaat sektörü sadece yabancı ile mi büyüyecek yerlilere sıra ne zaman gelecek.

yapay zekaya otodan örnek verilmiş ama karşılaştırma yanlış.

zaten film şurada kopuyor önüne tavşan çıktı. dur ..!

borsada şöför kamyondan atladı. sat.

senin yapay zeka atladıktan sonra satabiliyor.

senin oto da tavşan çıktıktan sonra duruyor.

ne otodaki algoritma nede borsadaki algoritman ikiside tavşanın ne zaman çıkacağını bilemiyor

mantık olarak aynı. sıkıntıda bu. geleceği görmek yani. o nedenle borsada yapay zeka imkansız. !

imkansız olan tam anlamı ile yapay zeka yapabilmek. diğer algoritmalar yani indikatöre göre para yönetimi ile kazandırır

o nedenle hiç hafa yormayın . ister günlük al sat ister 1 kere al 7 sene bekle.

ne dipten alabileceksin nede en tepede satabileceksin. ikisi arasında fark yok

6.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    cahil cahil knuşma, neyi uygulayamamış arjantin, program dediğin şey iki satır zaten -maaşları düşür, memurları işten çıkar, sosyal yardımları kes, alt sınıfları aç bırak.. herifler bi sonraki seçimde ahaliden oy isteyecek, o yüzden üç ayda dervişi yollamışlar geldiği yere

babacan uyguladığı imf programları 18. ve 19. standby programları idi, önceki 17 programın tamamı çökmüştü.. bu son 2 programın performans kriteri her sene yüzde 5 faiz dışı fazla- fdf- vermesiydi.. her sene bütçeden %5 of GDP fazla biriktireceksin, o fazlayla borç azaltacaksın, akp hükümetinin başardığı buydu, konunun programla imfnin porgram yazmasıyla bi alakası yok, onu sen bile yazarsın 2 dakkada.. akp bütçeyi iyi idare ediyor- bunu ben demiyorum, deniz hocan yazmış topiğinde git oku, bütçeyi iyi idare ediyorlar diye itiraf etmek zorunda kalmış
    He tamam...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

7. Grafikler geleceği göstermez, Dow teorisinin de böyle bir iddiası yok.
    Yapay zeka da göstermez.
    Geleceği ben de bilmiyorum, kimse bilmiyor, yapay zekanın da bilmesine gerek yok.
    Yapay zeka, ben ne yapabiliyorsam onu yapıyor, duygusuz, yorulmadan, daha yüksek kapasiteyle yapıyor.
    Google dokümanlarından çalışmış, sertifika almış biriyle uzun konuşmalarımdan bu sonucu çıkardım.
    Kulaktan dolma bilgiyle konuşmadığımı göstermek için formasyon örneğini verdim.

Haftaya Thy kapanış fiyatını bilecek bir makine yok, icat edilmedi.
    Yüzlerce değişkeni içeren bir fonksiyon yazmanız gerekir.
    İmamoğlu'na yasak kararı, savaşın seyri, MB kararları vs... gibi yüzlerce değişken.
    Öyle bir şey yok.

Ben ne yapıyorum da yapay zeka onu yapıyor, o konumuz değil.
    Ben geleceği bilmeden para kazanıyorum.
    Karışık bir konu, eksik bilgi verdiğimin farkındayım ama detaya girmiyorum.
    Yazmayla bitmez.
    Kimseye bir şey öğretmeye çalışmıyorum.

Sonuçta benim yaptığımı yapıyorsa, beni ileride gereksiz hale getirecek, piyasa dışında bırakacak.
    Al-sat işini manuel yapan belki de kalmayacak.
    Merrill in robotu, her tahtaya kurulmuş ve neredeyse hepsinden karlı çıkıyor.

Gençlere diyorum ki bataklığa yanlış yerden girmeyin diyorum.
    ............

Herkesin Al-Sat yaptığı bir ortamda Al-Sat işinin yanlışlığını anlatmaya çalıştım.
    Bu kısım bitti sayılır. Önemli bir tepki de almadım, iyi yani.

Toparlarsam,
    -Manipülasyon, insider, patron, tecrübeli ve bilgili kişileri geçmeniz gerekiyor.
    -Temettünün bileşik getirisine Al-Sat'la ulaşılamıyor.
    -Kısa vade kumar özellikleri taşıyor ve yarattığı sorunlar oluyor.
    -Dönemsel bir başarı sürdürülemeyebilir, etrafımızı makine ve robotlar sarmaya başladı.
    -Somut mal ticareti daha mantıklı.

İki tane daha ekliyorum,
    -Komisyona verilen paranın bileşik getirisiyle birkaç tane ev alınır.
    -Belli bir noktada psikolojiniz kaldırmayabilir, sorunlar yaratabilir.

İnsan doğasına ters bir iş.
    Batan kişilerin örneklerini birkaç kez yazmıştım, burada yazmadım artık.

Piyasayalar herkese açıktır, giriş çıkış serbesttir.
    Herkes ne istiyorsa onu yapsın, ben kimseye karışmam, akıl vermem.
    Normalde ilgili olanlar, kendine güvenenler gelir.
    Bugüne kadar böyle şeyler söylemedim, yazmadım.
    Şimdi herkes geldi.

Birkaç genç şu anlattıklarımı anlarsa, bir daha düşünürler.
    Örneğin 3 sene para, zaman ve enerji harcayıp piyasadan çekileceklerse, belki şimdi çekilirler.
    Piyasada kalacaklarsa da daha donanımlı olmak için çalışırlar.

Buradaki ortam, ''Aldım sattım, kazandım, ben bildim'' ortamı.
    Aracı kurumlar da benim söylediklerimi söylemezler, para kazanacaklar.
    Bunları kim söyleyecek?
    Ben söyledim işte...
    Gerekçeleriyle söyledim.

Kendi bilgi ve tecrübelerim, kendi düşüncelerim.
    Mutlak doğru olduklarını iddia etmiyorum, kendi süzgecinizden geçirin.

Daha kolay ve mantıklı olan yatırımla ilgili bir iki yazı yazıp bırakacam.
    Sonu yaklaştı gerçekten.

8. Senin dediğin zaman makinası evet o icat edilmedi ama 10 işlemin 4ü karlıysa karda durabilip 6sında ettiğin zararıda kısa kesebilecek bir sistemin varsa bence fazlasıyla yeterli gerisi teminat yönetimi viopda 100bintl ile 4 5 kontratı geçmiyorsan 1milyontlde 30 -35 kontrat ile kısmen güvenli sürüş yaparsın bence

YTD
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    yapay zekaya otodan örnek verilmiş ama karşılaştırma yanlış.

zaten film şurada kopuyor önüne tavşan çıktı. dur ..!

borsada şöför kamyondan atladı. sat.

senin yapay zeka atladıktan sonra satabiliyor.

senin oto da tavşan çıktıktan sonra duruyor.

ne otodaki algoritma nede borsadaki algoritman ikiside tavşanın ne zaman çıkacağını bilemiyor

mantık olarak aynı. sıkıntıda bu. geleceği görmek yani. o nedenle borsada yapay zeka imkansız. !

imkansız olan tam anlamı ile yapay zeka yapabilmek. diğer algoritmalar yani indikatöre göre para yönetimi ile kazandırır

o nedenle hiç hafa yormayın . ister günlük al sat ister 1 kere al 7 sene bekle.

ne dipten alabileceksin nede en tepede satabileceksin. ikisi arasında fark yok

Sayfa 473/1011 İlkİlk ... 373423463471472473474475483523573973 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •