Sayfa 478/1024 İlkİlk ... 378428468476477478479480488528578978 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 3,817 - 3,824 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Güncel oran yok galiba....

haftalık en yüksek Anadolu dan 14.85 oran varmış....Günlükte de ing ve oksijen seçenekleri var özellikle 100K mevduatcılar için güzel oranlar....

Mevduatcılar maraton koşucusu gibidir... Ama bu iktidarın 2008 sonrası para politikası nedeniyle bayağı yoruldular ve geride kaldılar....Son dönem dolarizasyon kısmen TL cilere yaradı gibi...!!!!
    anadolu sayfasında göremedim.nerden bilgi

2.  Alıntı Originally Posted by enfarktus Yazıyı Oku
    Dolarlarım %4'den faizde, ne al-sat yaparım ne de maliyet hesabı; kafamı yastığa koyduğumda huzur içinde uyuyorum. Yok ekonomi şöyle, yok enflasyon böyle, pinpon topunun fiyatı şu kadar arttı derdim yok. Tek kaygım elimdeki TL'leri ne zaman dönüştürsem.
     Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Heralde doların 2008 yılından bu yana enflasyonun yaklaşık 2 katı yükselmesidir. 100TL enflasyon bazında 200TL ye çıkarken Dolardaki 100TL 300TL civarına çıkmış. Birde dolar faizlerini eklerseniz 360TL eder.
     Alıntı Originally Posted by enfarktus Yazıyı Oku
    Hedefim yatırımdan ziyade elimdekini korumak, 100.000 dolarım varsa bunu 100.001 dolar yapsam benim için kafi. Beni rahat uyutan çocuksuz ve borçsuz bir çift olarak yaşamak. Ülkenin içinde bulunduğu koşulları da dikkate alınca Dolar'ın huzurlu kollarına bıraktık kendimizi.

hay ağzınıza sağlık

Alıntı Originally Posted by malkov Yazıyı Oku
    anadolu sayfasında göremedim.nerden bilgi
    Geçmiş sayfalarda bu oranı 750k için yazan arkadaşa bu soruyu sormanız daha iyi....şube ve şehir ismi de öğrenmiş olursunuz....

4.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Tl %15 faiz varken %4 dolar faizi Almanın neresi iyi anlamadım üstelik dolar zirveden %10 düşmüşken. dolarda olanın maliyeti her gün artıyor tlciyle dalga geçenler ortadan kayboldular.
    benim bildiğim %15 faiz temenni ve öngörüler dışında burada bir kere bile telaffuz edilmedi. düzdü swapti taşımalıydı.. son 1 ayın en en iyi oranlarının ortalaması 14 diyelim.. neti 11.9.

çakma enflasyon için bile 11.87 demiş adamlar, buna göre bile hesapta anca tapiyiz. o da yersen. bi de geçtiğimiz yılın değer kaybını bugünkü oranlarla karşılaştırma gafleti var ki, o da tuzu biberi.

bu kadar kaygan bir zeminde yaşarken %4 civarı faiz alan "uzun vade" dolarcıların TL cilere göre daha huzurlu olduğunu düşünmemek, dolar bazında reel faiz aldıklarını görmemek için taraftar körlüğü gerekiyor diye düşünüyorum.

yanılıyorsam cahilliğime verin.

yatırım tavsiyesi değildir.
    Son düzenleme : shorts; 06-05-2017 saat: 03:54.

5. En iyisi %50 dolar %50 TL gibi; şöyle ki;
    1: TL değerli kalır dolar yatay giderse develüasyon riskinden dolayı uykusuz kalmadım olsun dersiniz( yada uzun vadede dolar, TL faizinin o vadedeki getirisine denk gelene değin sabredip dolar faiziyle dolar artırıp beklersiniz.
    2: yarın birgün yada 3 vakte kadar develüasyon olursa da hıçkıra hıçkıra değil eldeki TLler için normal ağlarsınız .
    (%35 Dolardayım)
    Son 1 yıldan çıkan ders bu gibi , kısa vadeli bakınca önce full TLciler dayak yedi, şimdi de full Dolarcılar dayak yiyor, uzun vade %50-50 olmalı, bence tabi.
    (Karın ağrısı garantili %de 100 de takılınabilir diğerine göre 2 kat da kazanılabilir böylece tabi)
    Son düzenleme : YapraksızYonca; 06-05-2017 saat: 08:28.

6.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    benim bildiğim %15 faiz temenni ve öngörüler dışında burada bir kere bile telaffuz edilmedi. düzdü swapti taşımalıydı.. son 1 ayın en en iyi oranlarının ortalaması 14 diyelim.. neti 11.9.

çakma enflasyon için bile 11.87 demiş adamlar, buna göre bile hesapta anca tapiyiz. o da yersen. bi de geçtiğimiz yılın değer kaybını bugünkü oranlarla karşılaştırma gafleti var ki, o da tuzu biberi.

bu kadar kaygan bir zeminde yaşarken %4 civarı faiz alan "uzun vade" dolarcıların TL cilere göre daha huzurlu olduğunu düşünmemek, dolar bazında reel faiz aldıklarını görmemek için taraftar körlüğü gerekiyor diye düşünüyorum.

yanılıyorsam cahilliğime verin.

yatırım tavsiyesi değildir.
    Tabi sen doların en azından enflasyon kadar artacağını varsayiyorsun.ya yatay giderse

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

ızmır-aydın-mugla..

Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    konuyla ilgisi yok ama siz olsaydınız hangi şehirde yaşarsınız? Neden?(mevduat cii olarak)(hava kirliliği,yaşam kalitesi)
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

HIU degeri nedir TL ve USD icin...........
    (sitede net bilgi yok)- haftaya hesap actiracagim odea da...............

Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Boşta tutulan asgari 4.000 TL'ye çıktı.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 478/1024 İlkİlk ... 378428468476477478479480488528578978 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •