Sayfa 486/853 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536586 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 3,881 - 3,888 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Doviz bu hafta açılışta Asya piyasalarında direk 8.30 dan açmış. Şu an 8.03 civarı.

Cuma akşam Merkez Bankası Başkanı değiştirilince, asya piyasası dovizi anormal yükseltti.
    Asıl kararı verecek olan avrupa ve abd piyasası. Batı piyasaları açıldığında duruma bakmak lazım.

Kapasitesi çok düşük insan, ne kadar çabalarsa çabalasın, "ne kadar iyi niyetli olursa olsun", hiç bir şeyi başaramaz. Her şeyi daha berbat hale getirir.

Önceki merkez bankası başkanı enflasyonun altında faiz artırıyordu, değiştirdi.
    Şimdiki merkez bankası başkanı göreve getirilince, "demekki öncekinin tersini yapmam gerekiyor" diye düşündü çünki asıp kesen bir tayyip var ve altındakiler böyle bir adam altında çalışıyorken kendi özgür kararlarını veremezler. tayyip ne istiyor diye düşünürler. Yeni merkez bankası başkanıda bu sebeple olsa gerek enflasyon üzerinde faiz artırdı.

Görevden alındı.

tayyip kendi başarısızlıklarını hep başkalarına yüklüyor.

doviz ne yapacak.? Batı piyasaları açılınca belli olacak. Yanlız dovizden çıkmak istiyenler için piyango resmen. Çıkmayacaklarından da emin gibiyim.

BIST ne yapacak, normalde biraz daha düşmesini bekliyordum(1500 civarına), sonra döner diyordum. Ancak bu dövizle ortalık karıştı. Bugün, tahmin edilemez hale geldi.

Klavuzu karga olanın burnu boktan kurtulmazmış.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün işlem yapmayacağım kenarda bekleyeceğim. Yerliyi bugün tahmin edebilirim ama yabancıyı tahmin edemem. Yeni faiz oranı ile ne yapacaklar bilemem. O sebeple kenarda bekleyeceğim.

---

tayyip MB başganını neden görevden aldı.? Onuda anladım sanırım.

tayyip in içinde olduğu dinci denen grup "faiz haramdır, biz yok edeceğiz işallah" diyerek halktan oy toplamadılarmı.?

Topladılar. Konuştuğum insanlardan bunlara inananlar, "tayyip faiz artırmaz" diyorlardı.

Sanırım önceden planlı iş oldu. Ağbal'ı kullandı.

Ağbalı başa getirip faizi olması gereken yere kadar artırttı. Artık artışa ihtiyaç kalmayınca Ağbal ı görevden alarak suçlu olarak gösterdi.

tayyip seçmenlerine "bakın faizi o artırdı, attım görevden, ben faiz artsın istemiyordum ama dinlemedi, Buldu belasını." diyebilecek.

Anladığım kadarı ile adamı günah keçisi olarak kullandı. Yoksa ilk %5 artırdığında görevden alması gerekirdi. ağbal bu işi görev olarak görmüş de olabilir. Kendi isteği ile başrol oynamış olabilir.

tayyip'in seçmeni bu tiyatroyu çok güzel YER.

3. Alicemalbey bugun sik sik borsayla ilgili yorum yaparsaniz cok sevinirim,takipcinizim,guvendigim bir insansiniz.Tesekkur ederim degerli yorumlariniz icin.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Serapcım, öğle sonrası para piyasaları başında olmayacağım.

VİOP hisse ciler için Bugün için en önemlisi kenarda durmak. Çıkış gibi görünen anlarda atlamamak. Cuma günü yabancı okkalı sattı, bugünde satıyor. Bugün kumar oynamamak lazım. 3 Kuruş fazla kazanacağım diye atlarsak 10 kuruş kaybedebiliriz. Dip çalışmasını beklemek lazım.

İkinci devre kesintisi amatörde ilave panik yaptı, dovize yine alış geldi. Devre kesici faydalı değil, faydalı olanı daha önce yazmıştım.
    BIST yönetimi dev bir fon kuracak. Bu FON la aşırı satım günlerinde alacak, aşırı alım günlerinde satacak. Tek çözüm bu.

Bugün BIST 50 içinden 4 - 5 tane senedi tutup yeşile çekselerdi, en azından yerli panik yapmazdı, aşırı volatilite olmazdı. Ama yapmıyorlar. MB nasıl olsa karşılıksız para basıyor, bassın 10 milyar daha versin BIST yönetimine. Bu para her zaman kâr yazar, para kaybolmaz. MB nasıl zarar etmiyorsa bu FON da zarar yazmaz.

UZUN vade ve ORTA vade senet alanlar için bugün fırsat. Bankaları alabilirler yada ucuz görünen temeli sağlam senetleri. Ben senet takip etmediğim için isim vermem. BIST 30 senetlerini yüzeysel takip ediyorum hepsi o.

Dovizi olanlar için çıkış fırsatı olduğunu yazmıştım. Sattıktan sonra dahada yükselirse üzülmesinler, oluyor böyle şeyler. Şu anki fiyatlamalar abartılı ve büyük oyuncularda çanak tutuyorlar çünki bu tür ortamlarda Seviye belirleyebildikleri için en büyükler çok kazanır.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    F/K sı 3,45 olan İŞCTR şu an taban. 100 yıllık köklü şirket ve zararda değil, zarar yazacak görüntüsüde yok, kârınıda pandemi çıkış döneminde diğer bankalar kadar artırıyor.

Bunu yazmamın sebebi bugünki olayda mantık yok. Panik var. Senetçi isen BU DÜŞÜŞÜ FIRSAT OLARAK GÖRECEKSİN.

Viop hisse ci isen benim yaptığım gibi tepe seviyelerde riskli pozisyon almayacaktık. Ben almadım. hata yaptım ancak batıracak kadar değil. Akıllı olursam bu iş banada fırsat olabilir.

Doviz short almadım çünki hisse viop döndüğünde dovizden fazla kazandıracak gibi görünüyor.

Du yaw, Serap gaza getirdi, gereğinden fazla yazmaya başladım.

alicemal iyiki doalr şortları çekmediydin altına
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    alicemal iyiki doalr şortları çekmediydin altına
    Cuma doviz short çekseydim bugün call margine düşmüştüm. Kafayı duvara vuruyordum.

İstanbul depremi olsa bu kadar olur.

Söylediğim FON şart. Tabi bu anlarda uygun pozisyonda olanlar bana kızacak ama onlarında bu tür anormal günlerde kötü yakalandığı olmuştur. Bugünki kazancı cebe koy ama her zamanda, o anki pozisyonuna uymasada doğruyu savun.

tayyip 6 ay rahat duramadı, 5. ayda yine yaptı yapacağını.

Sayfa 486/853 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536586 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •