Sayfa 487/1002 İlkİlk ... 387437477485486487488489497537587987 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 3,889 - 3,896 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. daha önce burda çok yazdım ppf'de veya baf'ta bir ayı piyasası beklemek en mantıklı çözüm. bütün borsaların %30-50 aşağı geldiği bu dönemler her 3-5 yılda bir olur. şu anda borsada durarak sadece sabit getiriden ve psikolojinizden olmuyorsunuz, aynı zamanda o 5 yılda bir gelecek fırsatı da elinizin tersiyle itmiş oluyorsunuz aslında.

2.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    daha önce burda çok yazdım ppf'de veya baf'ta bir ayı piyasası beklemek en mantıklı çözüm. bütün borsaların %30-50 aşağı geldiği bu dönemler her 3-5 yılda bir olur. şu anda borsada durarak sadece sabit getiriden ve psikolojinizden olmuyorsunuz, aynı zamanda o 5 yılda bir gelecek fırsatı da elinizin tersiyle itmiş oluyorsunuz aslında.
    Değişken fonlara yönelmekteki amaç zaten konjonktüre uygun hareket edip ayı döneminde de çok etkilenmeyeceğini düşünüyor olmak. Nihayetinde kısıtlamaları yok, portföyü istediği gibi şekillendirebilir. Ama bunu becerebilen pek yok gibi, haliyle bir yılgınlık oluşturuyor bu durum yatırımcıda.

3. MKK verilerine göre:
    OSD 2,438713 TL +0,058%
    RPD 1,113814 TL +0,338%

4.  Alıntı Originally Posted by w€d@t Yazıyı Oku
    MKK verilerine göre:
    OSD 2,438713 TL +0,058%
    RPD 1,113814 TL +0,338%
    ufak bir deneme rakamı ile geçen hafta RPD almıştım. Bugünkü artış beni bile şaşırttı. Neden oldu acaba?

Alıntı Originally Posted by heyula Yazıyı Oku
    Değişken fonlara yönelmekteki amaç zaten konjonktüre uygun hareket edip ayı döneminde de çok etkilenmeyeceğini düşünüyor olmak. Nihayetinde kısıtlamaları yok, portföyü istediği gibi şekillendirebilir. Ama bunu becerebilen pek yok gibi, haliyle bir yılgınlık oluşturuyor bu durum yatırımcıda.
    Bir dönem çok kızmıştım ama bugün dikkatimi çekti eıb yine toparlanmış ve son 1 yıl getirisi yine %24 olmuş
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6. "KT Portföy Kıymetli Madenler Katılım Fonu" dünkü spk bülteninde onaylandığı belirtilmiş.

Emeklilik tarafında yakında Kjm-Kıymetli Madenler Katılım Fonu'nu açmışlardı, muhtemelen aynı şekilde bir fon olacaktır; gümüş ağırlıklı kıymetli madenler fiyatlarına paralel hareket eden bir fon.

Bende portföyde kıymetli madenlere ayırdığım(gram gümüş, gram platin, altın fonu) kısmını, basitleştirmek, tek elden takip etmeyi kolaylaştırmak ve özellikle gram gümüş ve gram platindeki yüksel alım satım makası sebebiyle bu fon çıktığında taşıyabilirim.

Yinede izahnameyi bir görmek lazım.

7. OPL şu anda %50 günlük getiri gösteriyor
    Düzeltme gelir herhalde ama doğruysa opl’ciler baya sevinirler

8.  Alıntı Originally Posted by heyula Yazıyı Oku
    ben de onu diyorum zaten hocam. sorun şu ki ağlayan kime dokunsak gözyaşını silip ben uzun vadeciyimki sorun yok deyiveriyor: ) stratejimi taktiğimi en başta düzgün planlamadım herşeyi yıkıp sıfırdan başlayacağım diyen allahın kulu yok. bekliycez artık..e bekleyerek tek gelişen bostan karpuzu: ) hisseyi patronu fon yöneticisini vs. suçla tamam ona itirazım yok peki senin planın varmı alternatif senaryo için? uzun vadeciysen paranın lazım olabileceği ve çekeceğin tarihi, kısa vadeciysen gireceğin, stoplayacağı, kar alacağın noktaları başta planlamadıysan vayki ne vay..hatta uzuncumuyum kısacımı onu bile bilmeyen çoktur kesin. işler batınca uzuncu olak bari diyor çocuk doğduktan sonra evlenmek zorunda kalan adam misali : ))

Sayfa 487/1002 İlkİlk ... 387437477485486487488489497537587987 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •