Sayfa 496/1002 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596996 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 3,961 - 3,968 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    TCD harika is cikariyor,

NNF de dolu dizgin, katilimci sayisi acayip artiyor, 5 bine yaklasmis bir rekor olabilir, insanimiz yatirim yapmaya hasret ama ulke tasarruf dusmani olunca herkes altin dolar ne bulursa kenara cekiliyor.

NNF - Fon Toplam Değer (TL)

99.732.527,64

Yatırımcı Sayısı (Kişi)

4.990
    Kişi sayısı artıyor, başlarda kişi başına 10.000 TL civarında yatırım vardı Şuan 20.000 e gelmiş.
    Ama tkf de bu rakam yaklaşık kişi başı 120.000 TL

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2.  Alıntı Originally Posted by Dr. Boone Yazıyı Oku
    Twitter'da pazarlaması çok yapılıyor sanırım. Tek endişem, sonunun OPH OPI gibi olması.
    Ben pazarlama ile olacak iş olduğunu sanmıyorum. İnsanlar cebine bakar. nerdeyse -1 endekste aylık 11 yaptılar. Çok ciddi başarı, hakkını yemeyelim. Gayet iyi başladılar. Böyle olacağı belliydi, çünkü iyi ekip. Hatta ben burada, tefaşa açılmadan on beş gün önce bu fona dikkat diye yazmıştım. Ama beni tek üzen şey, o performansın benzerini 5 yıldır sürdüren mac , tkf gibi fonların kıymetinin o kadar bilinmemesi.

Ama yıllardır hisse fonları takip ederim şunu da söyleyim. Endeks %5 eksi yapsın o gün bunlar %2 eksi yapsın küfür kıyamet 1000 yatırımcı azalır bir günde. Hisse fonların endekse başarısına falan bakan yok pek. Portföyleri takip edince de görülüyor.
    Boğa piyasasında herkes mutlu, er geç her zaman olduğu gibi ayı piyasası gelecek. O zaman sen az düşmüşün öbürü çok düşmüş bakmadan yine yatırımcılar oluk oluk azalacak.

Çünkü Türk yatırımcısı hisse fonu endeks çıkarken alıyor, düşerken değil. Uzun vade yatırımcı da çok çok az. %10-15 karı alan hisse senedi gibi satıyor. Ya da zarar edince satıyor.

Bu arada opi ve oph hafif bozulmadan sonra toparladılar. ( Benim 4lü hisse fon sepetimin tartışmasız ilk yedekleri bunlar bir aksilikte)
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3. TKF diger fonlara gore bana daha cok guven veriyor ve uzun yillar surdurulebilir bir kazanc saglayacagina inaniyorum.(yönetim degismedigi surece)Bir sekilde halleder diye bakiyorum olaya.
    NNF icin kötu bir günde twitterda bakalim neler okuyacagiz simdiden merak ediyorum.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    yarın TDG ile vedalaşacağım..
    DXY nerelere düşmüş ve nerelere çıkabilir.
    1 yıllık grafik

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    DXY nerelere düşmüş ve nerelere çıkabilir.
    1 yıllık grafik

Fed in görevi dengeyi dağlamak.
    100 den ne aşagı ne çok yukari uzaklasmasina izin vermez.
    Saygilar.

6. Ben MAC in akibetini cok merak ediyorum,

Bankalari doldurdular icine, bankalar da esek gibi, herkes yillardir gidecek diye bekliyor ama alan zarar ediyor, bir sure once ben de aldim ben de katildim kervana. Ettim zararimi bekliyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by Dr. Boone Yazıyı Oku
    Twitter'da pazarlaması çok yapılıyor sanırım. Tek endişem, sonunun OPH OPI gibi olması.
    Benim korkum da gpg gibi olması.Gözümde canlanır koskoca mazi

8. FED tam istihdam icin ne gerekiyorsa onu yapar. Enflasyon üretebilmek için güçlü dolar onlarin isini daha da zorlaştırıyor. Ayrıca Sari tutku da guclu dolar istemiyor ticaret savaşı sebebiyle.

Dxy hareketi Avrupalı bankalarin skandaliyla başladı. Devami gelebilir mi merak konusu.
     Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Fed in görevi dengeyi dağlamak.
    100 den ne aşagı ne çok yukari uzaklasmasina izin vermez.
    Saygilar.

Sayfa 496/1002 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596996 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •