Sayfa 506/983 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon
Arama sonucu : 7862 madde; 4,041 - 4,048 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1.  Alıntı Originally Posted by Yavuzyahsi49 Yazıyı Oku
    Fk diye hesapladığın şey hisse başı kar.Pd/dd hesaplarken defter değerine ödenmiş sermayeyi alıyorsun özsermayeyi alman gerekiyor.

Sent from my LM-Q610.FG using Tapatalk
    hesapta hata yok,

2.  Alıntı Originally Posted by Yavuzyahsi49 Yazıyı Oku
    Fk diye hesapladığın şey hisse başı kar.Pd/dd hesaplarken defter değerine ödenmiş sermayeyi alıyorsun özsermayeyi alman gerekiyor.

Sent from my LM-Q610.FG using Tapatalk
    sn fatonun hesabı doğru bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorsunuz doğru olan şeyi yanlış diyorsunuz F / K oranını bulmak için 12 aylık karını sermaye ye bölerek birin kazancını buluruz yani 500 milyon kar 24 milyona bölünce 20 83 hisse başına kazancı buluruz .
    hissenin cari fiyatını yani 280 00 tl yi birim kazancı olan 20 83 bölünce F / K oranı olan 13,44 rakamını buluruz borsada yazılım şirketleri hariç en yüksek bürüt kar marjı yüzde 39 ile çalışıyor esas faaliyet kar marjı yüzde 21,38 ile çalışıyor net kar marjı 18 ,3 ile çalışıyor yüksek kar marjı ile çalışan otokar gelecekte daha iyi fiyatları hak eder 9 aylıkda 153 milyon finansman gideri var finansman giderleri azaldıkca ciroları arttıkca net kar marjı da ona göre yükselecektir

defter değeri şirketin toplam varlıklarında borçlar düştükden sonra geriye kalan şirketin öz sermayesidir özsermayeyi sermeyesine bölünce şirketin defter değerini buluruz

pd / dd demek / piyasa değeri defter değeri demektir yani piyasa değeri defter değerinden ucuz mu yoksa pahalımı onu anlarız
    defter değeri 1 rin altında ucuz dur ne kadar 1 rin üzerinde olunca kaç katı pahalı olduğunu anlarız borsada çok şirket yeniden değerleme yapmadıkları için şirketlerin pd / dd çok pahalı görünüyor
    yatırım tavsiyesi değildir

3.  Alıntı Originally Posted by kartopu Yazıyı Oku
    sn fatonun hesabı doğru bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorsunuz doğru olan şeyi yanlış diyorsunuz F / K oranını bulmak için 12 aylık karını sermaye ye bölerek birin kazancını buluruz yani 500 milyon kar 24 milyona bölünce 20 83 hisse başına kazancı buluruz .
    hissenin cari fiyatını yani 280 00 tl yi birim kazancı olan 20 83 bölünce F / K oranı olan 13,44 rakamını buluruz borsada yazılım şirketleri hariç en yüksek bürüt kar marjı yüzde 39 ile çalışıyor esas faaliyet kar marjı yüzde 21,38 ile çalışıyor net kar marjı 18 ,3 ile çalışıyor yüksek kar marjı ile çalışan otokar gelecekte daha iyi fiyatları hak eder 9 aylıkda 153 milyon finansman gideri var finansman giderleri azaldıkca ciroları arttıkca net kar marjı da ona göre yükselecektir

defter değeri şirketin toplam varlıklarında borçlar düştükden sonra geriye kalan şirketin öz sermayesidir özsermayeyi sermeyesine bölünce şirketin defter değerini buluruz

pd / dd demek / piyasa değeri defter değeri demektir yani piyasa değeri defter değerinden ucuz mu yoksa pahalımı onu anlarız
    defter değeri 1 rin altında ucuz dur ne kadar 1 rin üzerinde olunca kaç katı pahalı olduğunu anlarız borsada çok şirket yeniden değerleme yapmadıkları için şirketlerin pd / dd çok pahalı görünüyor
    ceddine rahmet, sn Kartopu, iyiki sen varsın.

Alıntı Originally Posted by kartopu Yazıyı Oku

Yukarıda yazılanların tümü doğru. F/K oranı için; her yıl aldığınız (dağıtılan ve dağıtılmayan) temettüler ile kaç yılda maliyetinize ulaşırsınız ifadesini kullanabilirsiniz. Finansal okuryazarlığı olmayan arkadaşlara genelde bu şekilde anlatırım. Otokar'da beklentim bu yıl karın en az yarısını dağıtması şeklindedir ki bu koşulda hisse başı en az 10 lira temettü alırız. Bizler gibi eski yatırımcılar (maliyeti düşük olanlar) için 10 lira üzeri temettü çok değerlidir. Maliyetinizin 80 lira olduğunu düşünün, sadece dağıtılabilir temettü ile 5-6 senede maliyetiniz sıfıra iner.

5. Borsada kimse kara bakmiyo giden kagida daliyolar.bazilari zengin bazıları batıyor.. Bu kagit saglam ama son işlemler kagidi sıkıntılı hale getirdi tahtayi yönetemiyorler biri alırken diğeri satma fırsatı yapıyor. Bunlar tahtadan çıkmadan bu tahta düzelmez.. bunlarin çıkmasını beklicem.bunlar çıkınca kac para olursa olsun alcam.eninde sonun da 300 kircak bu kaat..Bunlar varken bu iş zor..bol kazançlar..

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    al sat tavsiyesi değildir.

6. her yatırımcı istediği hisseyi alır karını bulunca satar kar her yatırımcı için değişiktir . satan sattığını veya aldığını niye yazar foruma alanlar veya satanları etkilemek için mi yazıyor foruma ben sattım sizde satın, ben aldım sizde alın birde şu kadar lot aldım şu kadar sattım demek de o yatırımcı için komples var demektir her yatırımcını elindeki lot kendisi için kıymetli ve özelidir çalıştığım aracı kurumdan başka kimse bilmez ne kadar hisse olduğunu . burada kimse kimseyi tanımıyor olsada olmasada sallıyorlar hisse sattım aldım şu kadar adet hissem var demek etik değildir aldığını sattığını duyurmaya forumdakilerin ihtiyacı yoktur foruma o kadar çok lüzumsuz şeyler yazılıyor ki görüntü kirliliğinden başka bir şey değil varsa temel ve teknik bilgi paylaşırsınız okuyan faydalanır lüzumsuz gibi şeyleri özelden yazışabilirsiniz tahta sahibi kendi kazancını düşünür seni beni düşünmez hiç kimse kimseyi düşünmez bir masa etrafında çok kalabalık olsak alım satım yaparken kavga bile çıkar onun için borsa demişler kim kime *****
    borsada birileri kaybetmeyince diğerleri kazanamaz ama herkes kazanmak için hisse alır tahtada yapılan işlemleri kimse bilemez ancak tahta sahibi bilir onlar ne kadar alım satım kademelerinde yatırımcı olduğunu bilirler

7. Kim kime..... ise eğer niye insanlar temel teknik analiz paylaşsınki. Paylaşıyorsa da yanıltıcı anlamda paylaşır düşünce buysa.

8. Yukardaki grafiği 2 / 3 defa gerilerde yapıştırdım açıp bakabilirler yatırımcının çoğu bandın dışına çıkmış hızlı yükselmiş hisseyi kaçacak diye alıyor büyük oyuncu , grafikden anlayan yatırımcılar tam zamanında demir tavında hisseye atlayana yıkıyor düzeltmesini yaparken geri gelirken bazı yatırımcılarda korkarak zararına veriyor aşağıdan alırım daha fazla zarar etmeyeyim diye . sonra alamadan yukarı dönüyor zarar edende kar edende kendini düşünüyor malı verirken altda kim var diye bakmaz düşünmez karının olduğu yerde satar malını isterse de aşağıdan hissesini alır onun için kim kime malı yıkarsa kendi karını düşünür .

Sayfa 506/983 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •