Sayfa 519/1002 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569619 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 4,145 - 4,152 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    uzun vadeli borçlanma araçları borsayla paralel hareket ediyor genelde. ama doğrudan tahvil bono almaktan iyidir yine.
    Yavaş yavaş düzenli faiz düşüşünde bu iki fon iyi iş görüyor.
    Faiz indirimi hem bunlara hem de bist'e yarayacak.
    Ama doları nasıl tutacaklar o kısmı şüpheli.
    Tabi faiz indirimi olmayabilir de o da ayrı konu.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yavaş yavaş düzenli faiz düşüşünde bu iki fon iyi iş görüyor.
    Faiz indirimi hem bunlara hem de bist'e yarayacak.
    Ama doları nasıl tutacaklar o kısmı şüpheli.
    Tabi faiz indirimi olmayabilir de o da ayrı konu.
    Faiz düşünde ben borsaya ugramam. Döviz alırım. Yabancıda borsadan çıkış yapacaktır

3.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Faiz düşünde ben borsaya ugramam. Döviz alırım. Yabancıda borsadan çıkış yapacaktır
    %20 nete varan faizi kaybeden yerli yatırımcı getiri için biste gelir.
    Tabi düşüş 0,25 puan falan olursa değmez.

4. Osd ve nzh bendede var 60 a 40 gibi yalniz osd de eurobond var %10 gibi buna dikkat edilmeli dolar yatay ve duduste sorun yok da dolarin dengesiz arttiginda osd getirisi haylice dusuyor
    Nzh de boyle bi durum yok.
     Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    bizim köyde ona yıllık mevduat yapıverin gari deyolar: ) sorun şu ki 1 yıllık vade dolmadan dünyada ayı piyasası gerçekleşir de bist 1000 nasd** 10000 puana düşerse parayı bozdurmaktan başka çarem kalmayacağı için bana uymaz. hem şu an verdikleri brüt %19, net getiriyi bulmak için yaklaşık 14'e böleceksin 1,35 aylık net getiri eder. nzh ve osd için doğru orantı kurarsak 1,78 yani neredeyse aylık %25 faiz alırken, tahvil bono riskine girmektense özel sektör tahvili riskine girmek çok daha mantıklı görünüyor. yap %50 osd %50 nzh öyle ciddi olaylar patlamadıkça dayak yeme ihtimalin yok.
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Osd ve nzh bendede var 60 a 40 gibi yalniz osd de eurobond var %10 gibi buna dikkat edilmeli dolar yatay ve duduste sorun yok da dolarin dengesiz arttiginda osd getirisi haylice dusuyor
    Nzh de boyle bi durum yok.

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ÖST fonlarına girerken yoğurdu üfleyerek yemekte fayda var. PPF'den az fazla getirisi için alınan riske değmez diye düşünüyorum.Bu devirde ne olur ne olmaz, minik bir fark için değmez bence.
    Son düzenleme : myfinans; 13-09-2021 saat: 21:21.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    HTT ve DZT iş görebilir.
    Hatta son dönemde çaktırmadan mevduat üstü getiri veriyorlar bile.
    Bu iki fonda ne getiriler alınmıştı geçen yıllarda. Dönemsel olarak alıp alıp satılıyordu.
    Ne günler geldi geçti...
    Faiz indirimi sürecine girilecekse çok doğru bir tavsiye.katılıyorum geçmiş faiz indiriminde yaralanmıştım.

7.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    Faiz indirimi sürecine girilecekse çok doğru bir tavsiye.katılıyorum geçmiş faiz indiriminde yaralanmıştım.
    Aslında faiz indirimine girdik bile, hissettirmeden yavaş yavaş düşüyor.
    https://www.bloomberght.com/tahvil/tr-10-yillik-tahvil
    https://www.bloomberght.com/tahvil/faiz

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    ÖST fonlarına girerken yoğurdu üfleyerek yemekte fayda var. PPF'den az fazla getirisi için alınan riske değmez diye düşünüyorum.Bu devirde ne olur ne olmaz, minik bir fark için değmez bence.
    küçük fark dediğiniz yılda %3,5 yani 100 bin lira birikimi olan orta gelirli bir vatandaş için bir ppz'ye kıyasla yılda 1 maaş fazladan ikramiye demek. o da naci ağbal olayından %1 lik bir darbe yediği halde. geçmiş 5 yıllık grafikte de öyle bir feci dönem gözükmüyor. geçen 5 yıldan daha feci bir gelecek bekliyorsanız borsada pozisyonunuzun olması çelişki değilmi?

Sayfa 519/1002 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •