Onemli Gunler Banner
Sayfa 523/822 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573623 ... SonSon
Arama sonucu : 6574 madde; 4,177 - 4,184 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Domates ucuzlayında hisse fiyatında ucuzluğa gitti yatırım finansman galiba.
    Haftalardır tek satıcı yatırım finansman. Patronun malı ise neden satar!?

Patron yeni yatırım yaptım pamuk eller cebe mi diyecek acaba!?
    Ben de bir parça ortaklık düşünüyorum ama bir zamandır tahtada dediğiniz gibi Yatırım Finansmanı gördükçe elim gitmiyor. Ortaklığım yok ama son çeyrek bilanço ile bu fiyatlarda kalmaması gerekir düşüncesindeyim. Değindiğiniz bedelli ihtimalinin oluşması için finansal sebep te göremiyorum açıkçası.

2.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Ben de bir parça ortaklık düşünüyorum ama bir zamandır tahtada dediğiniz gibi Yatırım Finansmanı gördükçe elim gitmiyor. Ortaklığım yok ama son çeyrek bilanço ile bu fiyatlarda kalmaması gerekir düşüncesindeyim. Değindiğiniz bedelli ihtimalinin oluşması için finansal sebep te göremiyorum açıkçası.
    Araştırdım, yatırım finansman maalesef patronun kurumu. Haftalardır neden satıyor anlamak zor. Aklıma bir tek, yeni fabrika yaptık veya fabrikalarının çatılarına güneş enerjisi santrali (GES) kuracağız pamuk eller cebe sonucunu çıkarıyorum.

Benim için sorun değil, bu hisse patron çekincemden dolayı full değilim. Bedelli olursa bakarız duruma göre.

3. Yatırım finansman satışına neredeyse denk bir iş bankası alışı var bunu göz ardı etmeyinIMG_7678.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by TheTaurus Yazıyı Oku
    Sayın Maharaj,
    Şirketin poransiyeline bakıyorum, yakında devreye girecek Niğde Bor tesisine bakıyorum, şirketin ve markasının piyasadaki olumlu algısına bakıyorum, piyasa değerine bakıyorum hiç bir soru işareti yok. Şirket ihracat yoluyla pazar çeşitlendirmesine de gitmiş. Hepsi mis gibi. Geriye tek soru işareti patron kalıyor. Hayırlısı artık. YTD

SM-T720 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazdıklarınıza katılıyorum. Tek soru işareti patron demişsiniz ya en önemlisi aslında.
    O faktör dışında borsamızın en potansiyel hisselerinden birinde hissedarız bunu biliyoruz.

Sadece sabır gerekiyor, bu adamlarda sabır zorlamayı iyi biliyor.

Tat ın tv reklamında abd vurgusu var

Dondurulmuş gıda ve cold chain 3 4 yılda çok hızlı büyüyecektir...

Tukas da dondurulmuş gıdaya ağırlık vermeye başlıyor anladığım kadarıyla..

Bu arada kıtlık falan olmasın ürün bol olsun inşallah... içerde daha fazla tarım ürünleri yükselmesin tukas ın tüccar boyutu son yıllarda ağırlık kazanmış al işle satçı olmuşuz...

Bir dost

6. Halka açıklık oranı %34
    Bedelli olsa paranın üçte ikisini şirket karşılamak zorunda. Olmaz diyemem.

Normal şartlarda olması gereken bedelliden ziyade hisse geri alım programı açıklanması.
    Ben patron olsam fiyat da buralardayken alabildiğim kadar hisseyi geri almaya çalışırım.
    Bunu da dolanarak yapmam.
    Paraya doymuşsunuz zaten, paradan ziyade biraz da itibar kazanmaya çalışmalarını beklerim.

Benim şirketime, benim müsade ettiğimin kadarının dışında kimse dadanamaz rahatlığı,
    hisse değerinin burada kalmasına sebep diye düşünüyorum.
    Yazdığım yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

7. Diğer yandan geçmiş yıllarda da görüldüğü üzere, hisse seri yükseliş başlattığında
    kısa sürede %100, %200 yükseliş hareketi yapabiliyor.
    Ama çıktığı yerde kalmıyor.

Güven vermek, paylaşmayı da bilmek lazım.
    Yazdığım yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

8. TATGD

Güncel F/K 8,70
    Kar yıllıklandırıldığında F/K 5,20 Oluyor.

PENGD

Güncel F/K 14,10
    Kar yıllıklandırıldığında F/K 9,40 Oluyor.

TUKAS

Güncel F/K 6,44
    Kar yıllıklandırıldığında F/K 2,75 Oluyor.

Sayfa 523/822 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573623 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •