Sayfa 533/1195 İlkİlk ... 334334835235315325335345355435836331033 ... SonSon
Arama sonucu : 9554 madde; 4,257 - 4,264 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VII

1.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    Bilançoyu biraz hızlı daraltsalar DXY direk 120, çok çok yavaş daralttıkları halde 109 u gördü, çünkü karşı bacak EUR ve YEN daha da gevşek takılıyor.

Enflasyon artıyor, ama umurlarında değil, sadece varyete yapıyorlar bu öncelikli sorun filan, yalan dolan, 2008 deki hataya düşmeyecekler, herşey işsizlik oranı ve borsalardan ibaret ABD de. Kontrollü yüksek enflasyon yaratacaklar, görünen tamamen kontrollerinde herşey zaten, çünkü kayıtlı, çünkü en ince detaya kadar veri var, çünkü her aşamasında simulasyonunu yapıyorlar, çünkü bu modern para teorisi denen kumarhane fonksiyonunu keşfeden kitabını yazan bunlar.

Borsalar dolar bazında yatay bir görünümde olacak her şey bittiğinde ABD de, ama enflasyon bazında bakıldığında 5-10 yıllık derin bir düzeltme yapmış olacak...Eş zamanlı tahvilleri kaldıracaklar yavaş yavaş, yüksek enflasyonla paralel, yüksek enflasyonu kullanarak, reel faizleri sürekli düşük veya negatif tutarak, en sonunda tüm dünyaya çakacaklar yüksek faizli tahvilleri, hop 1980 döngüsüne geri dönüş...

Petrolleri var mı var, Suudları istedikleri gibi yönlendirebiliyorlar mı, evet olmadı kraliyet ailesini bir otelde toplayıp sıra sopası çektirip hizaya da sokabiliyorlar, malum oldu bu işler, veliahtın boynuna da halatı geçirdiler Kaşıkçı olayından, doğalgazı var mı var Rusyayı AB ye düşman edip onun yerine yüksek fiyattan AB ye çakacak mı sıvılaştırılmış LNG yi ona da evet, bütün dünyada google, android, windows, mac, ios, twitter, instagram, amazon, v.s. tekel mi, tekel, bu sene herkese fahiş fiyattan F-35 leri de çakacak mı, çakacak, Almanya 100 milyar dolar halkın refahından kaynak ayırıp bunlardan silah alacak mı alacak, Suudlar 5 sene önce 70 milyar dolarlık tek kalemde silah aldı mı aldı...Yani bu kumarhane onun mu, onun, isterse kumarhane fişi dışında fiş kullananları sistem dışına itebiliyor mu evet....Yaw kimin umrunda esteğin kösteğe oranından, bunlar hepsi kağıt üstünde bir sayı, yok bilançoymuş, yok rekor cari açıkmış, Fransa açlıktan kırılırken sarayda her gün ziyafet üstüne ziyafet çekiliyordu, ya ne olacaktı ki. Sonra işin şeyi çıkınca tabi, devrim mevrim kafasını kestiler ablamızın...

2. o tarafta olur.. kendi iç piyasaları..
    enflasyonla soyarlar
    bizim gibileri de hem dolardan soyarlar hem tl den..

yılları böyle tın tın geçirirlerse gene iyi..
    en fazla orta sınıf tamamen yok olur..

ajanda meselesi tabi.. dedğiniz gibi onlar için sayıdan ibaret..
    plebler içinse hayatta kalma sorunu..

savaşımsı dertleri varsa pencere/iklim çok uygun..
    ön yüklemeyi yaparlar, yapmazlarsa.. debelenmeye devam.
    Memento mori

3. heh.. ukrayna 2.0 olur mu ?
    peloş un uçağı vursunlar yeter..

Memento mori

4. rastıktır o..
    abd lilerden de az düzgün şeyler kapın.. ak demokratlar..

Memento mori

18-24 Temmuz arası covid tablosu ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    heh.. ukrayna 2.0 olur mu ?
    peloş un uçağı vursunlar yeter..
    Yeni virus cikmis, seni soracaktim gecende sn. Zaf. Noldu yoksun coktandir, korona mi isirdi yoksa???

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Yeni virus cikmis, seni soracaktim gecende sn. Zaf. Noldu yoksun coktandir, korona mi isirdi yoksa???
    tatildeydim emekliliğe hazırlanıyorum.. şafak 27
    Memento mori

8. ah yeliz.

Memento mori

Sayfa 533/1195 İlkİlk ... 334334835235315325335345355435836331033 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz