Sayfa 540/721 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon
Arama sonucu : 5765 madde; 4,313 - 4,320 arası.

Konu: Madam Despina

1.  Alıntı Originally Posted by StranGe_PassenGer Yazıyı Oku
    Sayın obblomovv ben sizden EREGL ve ARCLK isteyeceğim ama yarın haftalık ve aylık kapanış yapacakları için yarın sorsam daha mı doğru olur diye düşünüyorum.
    Aynen. Çok daha verimli olur. Çünkü Aylık değerlerin tümü değişmiş olacak...
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

2.  Alıntı Originally Posted by çaylakyatırımcı Yazıyı Oku
    Üstad selamlar
    Az önce mesaj yazdım ama yanlışlıkla sildim sanırım.
    2 tane haftalık ortalama ve bunların kesişimi üzerine basit bi strateji kurmaya çalışıyorum.
    8-21 ema kullanarak grafikleri inceliyordum. Bu hafta da 8 in üzerine atan veya atıp 2. Hafta üzerinde kapatan hisselere bakmıştım. Anhyt tcell odas doas ttrak çıkmıştı.(hiçbirini alıp satmadım)Kimi gitti kimi gitmedi tabi. Sizce bu filtrelemeye ne eklenmelidir veya daha başka nelere bakmak gerekir?
    Başlığın takipçisiyim bu arada boş zamanlarımda okuyorum katkı veren herkesin eline sağlık.

Part II: Sadece ortalamalar değil, her türlü göstergede kurguladığımız stratejiler, neden bazı senetlerde çalışıyor, bazıların da çalışmıyor.

Cevap bu sayfada her hisse için ayrı ayrı paylaştığım grafik ekranında. Daha önce de açıklamıştım.
    Ama bir daha deneyeyim:
    Örneğin Garan:

1- Aylık Pivotu kırdı.
    2- Günlük IM Kijunseni kırdı.
    3- 9 ve 20 günlük EMA ortalamarın da üzerinde... 50 ve üstü ortalamalara da daha çok var.

Eee gitmesi lazım. Hatta daha önce bu kriterleri yerine getiren senetler gitmişti... Ama bu gitmedi....
    Niye?
    Çünkü grafiğimiz eksik.
    Bir de böyle bakalım:

Çünkü... Bakmadığım yerde...
    Haftalık ve Aylık IM göstergelerinde, görmediğimiz dirençler varmış...

Peki mevzuuu bitti mi?
    PART III birazdan....

3.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Dostum. Soru silinmeden önce uzun, uzun yazdıydım ama... Soru gidince..
    Neyse özetle naçizane cevabım şu:
    "Şu ortalamalar iyidir..." denecek sihirli bir formül malûmundur ki yok.
    "Optimizasyon" denen şey bu gibi durumlar için var.
    Atıyorum X enstrümanda çalışan ortalama Y enstrümanda batırır.

Aslında ben tek başına ortalamalara bel bağlamaya da karşıyım.
    Ortalamalar da(özellikle 50G,100G,200G,500G, 20H, 50H) birer destek ve direnç olarak çalışır(çalışabilir).
    Ama Golden Cross, Death Cross vb uzuuun vade işidir. Ve her durumda da iş yapmaz.

Haftalık 8 EMA 21 EMA yı kesene kadar atı alan Üsküdar' ı geçer.(Tabi vade algımıza göre değişir bu durum)
    Fiyatın ortalamalarla ilişkisi(destek-direnç olarak) daha pratik.
    Elbet de o arada da ortalamaların kendi aralarındaki ilişkiyi de göz önünde bulundurmakta yarar var.

Ben "Mother Of MOV"(MAM) diye bir gösterge kullanıyorum. Grafiklerde görmüüşsündür.
    Herkes, her şey var. Amaç tek bakışta her şeyi görmek.
    (Kırmızı okla işaretliler günlük, yeşiller Haftalık ortalamalar.)

Part 1 i de burada bitirelim. Yoksa çok uzun ve okunamaz olacak.
    Part 2 de "peki ne yapalım?" a değiniriz.

Öncelikle teşekkürler
    Ben biraz da elimde tuttuğum hisseleri satıp sonra geri almak için bu ortalamaları kullanmayı düşünmüştüm.(8-21 dediğiniz gibi kesişmesi uzun sürüyor heleki böyle zig zaglı piyasada yanıltıcı da olabiliyor.)
    Ben günlük stop takip etmeyeyim belirli bir marj olsun hisseyi taşıyayım diye düşünüyorum zaten günlük saatlik grafiklerden anlayacak bilgim yok malesef
    Ben biraz da giriş olsun diye başlamıştım. Dediğiniz indikatöre de bakayım sonuçta belirli bir sistem olsun yeter kafasındayım denemeden bilemeyiz
    Özetle ben biraz çalışıp geleyim Hem rakamlara hem de ortalamalar nasıl çalışmış onun etkilerine hazır yarın da haftalık kapanış var yine
    Tekrardan teşekkürler yormuş olduk sizi fakat mobilde böyle bir şey olduğunu bilmiyordum

4. PART III... Eeee onu da kırdı, bunu da kırdı. Her şeyi kırdı... Döndü aşağıya!

Örneğin Trakyacam...

Sadece soldakine bakarsak, nedeninin yine anlayamayacağız...
    Oysa sağdaki grafiğe de baksak...
    Aylık Pivot Direnci ve geçen Ayın Yükseği' nin dibine geldiğimizi...
    Bunların da birer direnç görevi göreceğini görebilirdik...:

5.  Alıntı Originally Posted by çaylakyatırımcı Yazıyı Oku
    Öncelikle teşekkürler
    Ben biraz da elimde tuttuğum hisseleri satıp sonra geri almak için bu ortalamaları kullanmayı düşünmüştüm.(8-21 dediğiniz gibi kesişmesi uzun sürüyor heleki böyle zig zaglı piyasada yanıltıcı da olabiliyor.)
    Ben günlük stop takip etmeyeyim belirli bir marj olsun hisseyi taşıyayım diye düşünüyorum zaten günlük saatlik grafiklerden anlayacak bilgim yok malesef
    Ben biraz da giriş olsun diye başlamıştım. Dediğiniz indikatöre de bakayım sonuçta belirli bir sistem olsun yeter kafasındayım denemeden bilemeyiz
    Özetle ben biraz çalışıp geleyim Hem rakamlara hem de ortalamalar nasıl çalışmış onun etkilerine hazır yarın da haftalık kapanış var yine
    Tekrardan teşekkürler yormuş olduk sizi fakat mobilde böyle bir şey olduğunu bilmiyordum

Estağfurullah. Daha önce de tecrübe ettiğim için alıngan davrandım belki. Meseleyi çözdüysek sorun yok.
    Ez cümle... Sorulan hisselere çarşaf gibi grafikleri bundan atıyorum. X ortalamayı kırdı ama...
    Bakalım yakında başka direnç var mı? Yani x göstergenin tek başına "al" vermesi, y ortalamayı kırması...
    Bunlar tek başına belirleyici olamaz. Olursa... Aslında şansa bırakmışızdır işimizi...
    Eski "tarama listelerimi" bilenler hatırlayacaktır... "En yakın direnç", "en yakın destek" sütunları,
    Günlük, Haftalık, Aylık periyotta kullandığımız tüm gösterge, ortalama vb ye aitti.
    Gün altı periyot başka dünya zaten.
    Kolay gelsin. Başarılar.

6.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Estağfurullah. Daha önce de tecrübe ettiğim için alıngan davrandım belki. Meseleyi çözdüysek sorun yok.
    Ez cümle... Sorulan hisselere çarşaf gibi grafikleri bundan atıyorum. X ortalamayı kırdı ama...
    Bakalım yakında başka direnç var mı? Yani x göstergenin tek başına "al" vermesi, y ortalamayı kırması...
    Bunlar tek başına belirleyici olamaz. Olursa... Aslında şansa bırakmışızdır işimizi...
    Eski "tarama listelerimi" bilenler hatırlayacaktır... "En yakın direnç", "en yakın destek" sütunları,
    Günlük, Haftalık, Aylık periyotta kullandığımız tüm gösterge, ortalama vb ye aitti.
    Gün altı periyot başka dünya zaten.
    Kolay gelsin. Başarılar.
    Tamamdır usta. Aldım mesajı. Ben genede biraz çalışayım bunlar üzerine. Dediğiniz gibi uzun soluklu yükselişlerde işe yarıyor ama iş işten de biraz geçiyor. Tekrardan teşekkürler işiniz rast gelsin

Yarın bakalım dow coştu dolar düştü faiz yerlede borsa çıkıcam mi yoksa bunu fırsat mi bilecekler benim kağıtlar dusecek bugün belli etti acsel ismen bir önceki tepeyi geçemedi kozaa lar yatayda algyo bilanco aciklsndi gercekten iyi bilanco duserse artiracam yarın çıkmasını bekledigim hisseler hedef odas aghol

Bu borsa dusecek 94500

Sayfa 540/721 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •