Sayfa 543/999 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 4,337 - 4,344 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1.  Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Özellikle belirtmek isterim . Altın gibi değerli bir emtia dururken insanlar bir ülkenin para birimine neden yatırım yaparlar ki ? Para birimini aldığınız ülkede ciddi bir ekonomik kriz çıktı diyelim , parasal genişlemeye gittiler diyelim , orta veya uzun vadede ekonomik veriler ardı ardına kötü geldi diyelim . Bu krize AB ülkelerinin de eklendiğini hesap edin . Çin ' in elinde trilyon dolarlık ABD tahvilleri var . ABD ' ye gözdağı vermek için elimizdeki ABD tahvillerinin bir kısmını satmayı gözden geçirebiliriz diye bir açıklama yapması , dolar kuru üzerinde ciddi bir baskı yaratır . Özellikle dikkat edin , söylentisi bile yeter . Altını uçurur . Piyasalarda şok etkisi yaratır . Bakınız basit bir örnek .

2007 / 2008 küresel ekonomik krizinde altın fiyatlarına bir bakın aylarca yükseliş yaşadı . Dünya ekonomisini ve dünya gündemini yakindan takip ederek yatırımlarınıza ona göre yön verin .

Sonuç olarak tekrar tekrar söylüyorum , bir dahi seçimlere kadar dolardan hayır beklemeyin . Her yükselişi satış fırsatı olarak değerlendirecekler . Şu an ciddi anlamda psikolojik savaşın ( yıldırma politikası ) içindesiniz . Bu arada elinizdeki dolar / TL paritesinin taşıma maliyetini de hesaplamayı unutmayın ! Hemen sevinmeyin yani !
    Hımmm
    Şimdi sen diyor ki bizim Amerigalı dostlarımız var bu adamlar borsadan çıkacak zirveden millete hisselerei kakalıyacak eee bu adamlara ucuz dolar lazım hsftslsrdır uğraşıyoz doları düşürcez diye sizde yardım edin zararına satın dolarınızı yoksa amerigalı kardeşlerimiz napar ama degilmi .. altın alın mesela bak ne güzel zirvede alın zirveden ne güzell ..
    Hem bizim halk dolara bakar düşükse ehonomi çohh eyi der kandırması kolay Kuran al eline çık mitinğ yap hepsi inanır peygamber oldum de inanır hatta adına sünnet bile icat eder göt kılı bile olur .. La bi six..tirgit anten dolara yatırımmı olurmuşş lafa bak olur tabi ben paso alıyomm fiziki hemde .. gö..ünüzden ikiye ayrılın zamanınız daraldı hükümet degişikliği para musluklarının kesilmesi harbiden naapcanız siz sizin herif yedi sülalesini ameriga vatandaşı yaptı 10 kusur uçak var adamda bascak kaçıcak burdan siz burda kalcaksınız bizimle çok işiniz var yargılamalar mahkemeler ohohoooo

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    İnsan niye bir başlığa gelir de "sizin yatırımınız yanlış. maliyetli. zarar edeceksiniz" deme ihtiyacını duyar.

İşini gücünü bırakır.

Küfür yediği, hakarete uğradığı bir başlıkta yazma ısrarı neden?

İsa bu kadar ısrarcı olmadı hani...

Bir hisse başlığında, o hisseye yatırım yapmayan birinin gidip de, "bu hisseyi almayın. yanlış tercih. Maliyetiniz şu bu." diyeni gördünüz mü?

Peki neden bu başlık?

Neden Parsan'a, Ereğli'ye yatırım yapanları serbest bırakıyorlar da, dolar tercihi yapanlara takılıyorlar.

Bir düşünün isterseniz.

Yukarıda İsa demem tesadüfen seçilmiş bir ad değil...

Görevli derken kastettiğimiz bu.

Havariler de var tabi.

Daha düşük ücretli.

Düşkünleri doğru yola çağıran.

Dolar kurunun düşüklüğü, o dönemin ahlak düşüklüğüne tekabül ediyor bence.

Ne dersiniz?

Kur yükselince yok oluyorlar da...

100 dolar daha aldık heybeye

4. Bu mb nin dövizi baskılaması hakkında bir sorum olacak. Şimdi dolar düştüğünde aynı anda ve aynı grafik ile tl tüm dünya para birimlerine karşı aynı oranda değer kazanıyor
    Peki bunu mb nin yapması için aynı anda tüm para birimlerine karşı döviz satması gerekmez mi? Veya dolar sattığı anda diğer para birimleri “dur dolar düşmüşken bende bi düşeyim “ mi diyor?

5. Trump denen ahmak ve fed spekulatorunun parasına bende kurus yatirmam normalde ama burasi bitik ulke burda da en likit dolar dönüyor imkan olsa suriye parasi longlarim tl ye karsi

Arkadaşımın ihtiyacı için 500 dolar bozdurdum 5,50 den.

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    MB çıcıklar iş başında yine..
    Başladığı noktaya geri döndü dolar kuru..
    Biraz uğraştılar ama..

Ben perşembe sabahı 5.51 açarız demiştim ama..
    Borsalardaki düşüş bize de yansımak zorunda kaldı..
    Kartal tibetin kadir inanır la bi filmdeki repliği geldi aklıma. '' Benim param yılanın kemiği gibidir. Adamın gırtlağına takılır. "
    Tefecilere gelince oluk oluk, bize gelince zararına sat. Olmaz. Ortalama düşürmeye devamm

8. Sayın rxpu Türkiyenin geniş/dar para arzına dair veri var mı elinizde? Bir de Arjantine imf analistleri büyüme rakamlarını yanlış gösterdiği için neden sinirlendiler? Borç verenler için ülke büyümesinin nasıl bir değerlendirme kriteri var. Ülke büyümüyorsa borç ödenemez deyip geri mi isteyecek borcu?

Sayfa 543/999 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •