Sayfa 546/1002 İlkİlk ... 46446496536544545546547548556596646 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 4,361 - 4,368 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. TTE fonda (hiç alıp satmadım), son günde, pay sayısı ve toplam değer (kabaca) aynıyken, yatırımcı sayısının 1 günde yaklaşık 6000 kişi artması ne anlama geliyor, yorumlayabilecek var mı? Saygılar..

2.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    arkadaşlar bu bes fonları hakkında tecrübesi olan varmı? befas'ta uzun vade en iyi getiriyi allianz karma emeklilik fonları yapmış gibi görünüyor. %400 getirmiş 5 yılda..tefasın sözde en iyisi tcd aynı sürede %600 yapmış ama malumunuz tcd'de %10 stopaj kesintisi olduğu gibi bes'te tam aksine aylık %25 devlet katkısı eklenme durumu var. şu halde 10 sene sonunda daha karlı çıkarmıyım? pandemide otelden çıkardıklarından beri vioptan şükür iyi kazandığım ve işe dönmeyi düşünmediğim için en düşük primden isteğe bağlı bağkur yatırıyorum, geçen sgk'ya sordum şu an emekli olabilseydim bağlanacak maaş 1900 lira(kabile reisine sorsan asgari ücretten düşük maaş alan emekli yok, ama memur öyle söylemiyor) sgk'dan emekli olacağım 17 yıl sonra 58 yaşımda bana doğru gelen birşeyler var anlıycağınız. 250 lira en düşük bes taksidi yatırsam allianza 10 sene sonunda bi bağkur maaşı daha çıkarmı dersiniz?
    Doviz altin hisse sepet yapip ustune yatacaksin cok uzun vade oldugundan dolayi cok fazla enerji sarf etmene gerek yok BES te benim 6-7 sene de bu sepetle iki katina cikti bile birikim

Besaf tam islevsel hale gelince daha aktif olunabilir hatta yatirim fonlari da befas ta alinabilirse daha guzel getiriler gelecektir uzun vadede

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    arkadaşlar bu bes fonları hakkında tecrübesi olan varmı? befas'ta uzun vade en iyi getiriyi allianz karma emeklilik fonları yapmış gibi görünüyor. %400 getirmiş 5 yılda..tefasın sözde en iyisi tcd aynı sürede %600 yapmış ama malumunuz tcd'de %10 stopaj kesintisi olduğu gibi bes'te tam aksine aylık %25 devlet katkısı eklenme durumu var. şu halde 10 sene sonunda daha karlı çıkarmıyım? pandemide otelden çıkardıklarından beri vioptan şükür iyi kazandığım ve işe dönmeyi düşünmediğim için en düşük primden isteğe bağlı bağkur yatırıyorum, geçen sgk'ya sordum şu an emekli olabilseydim bağlanacak maaş 1900 lira(kabile reisine sorsan asgari ücretten düşük maaş alan emekli yok, ama memur öyle söylemiyor) sgk'dan emekli olacağım 17 yıl sonra 58 yaşımda bana doğru gelen birşeyler var anlıycağınız. 250 lira en düşük bes taksidi yatırsam allianza 10 sene sonunda bi bağkur maaşı daha çıkarmı dersiniz?
    O konunun bilenleri şu başlıkta, oraya sorun bence.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...=9017&page=302

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    O konunun bilenleri şu başlıkta, oraya sorun bence.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...=9017&page=302
    hocam çok teşekkürler. orayı bilmiyordum makbule geçti. Corbaciyan haklısın zaten karma böyle birşey aşağı yukarı. benim için 5 yıllık getiri yeterli kriter, teşekkürler.

5.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    TTE fonda (hiç alıp satmadım), son günde, pay sayısı ve toplam değer (kabaca) aynıyken, yatırımcı sayısının 1 günde yaklaşık 6000 kişi artması ne anlama geliyor, yorumlayabilecek var mı? Saygılar..

tefaşta tarihsel veriler kısmında son gün verisi hatalı görünüyor, diğer fonlarda da böyle.
    pazartesi gerçek değer görünür

6. şu aesi kaçırdık brent 15leri gördüğünde 300 500 usdlerden bahsediyorlar
    yatırım tavsiyesi değildir

7.  Alıntı Originally Posted by breakeven Yazıyı Oku
    şu aesi kaçırdık brent 15leri gördüğünde 300 500 usdlerden bahsediyorlar
    ben bulaşmazdım yenilenebilir enerji furyası başladı yakıtlı araçlar yasaklanıyor petrolun papucu dama atılmak üzere.

8.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    tefaşta tarihsel veriler kısmında son gün verisi hatalı görünüyor, diğer fonlarda da böyle.
    pazartesi gerçek değer görünür
    Tefaşın sitesine el atılmalı, modüller Nuh Nebi zamanına ait, çok basit çok güzel düzenlemeler yapılabilir, bir charting modülü içine gömülebilir, sanki içinde millet kaybolsun diye yapılmış...

Sayfa 546/1002 İlkİlk ... 46446496536544545546547548556596646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •