Sayfa 549/1001 İlkİlk ... 49449499539547548549550551559599649 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 4,385 - 4,392 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Nkolay bugün 282 gün veriyor varmı başka alan dün ufak miktara 577 gün vermişti buyuk paraya 282 verdi 9ay 12gün .
    Son düzenleme : paramanya; 09-07-2019 saat: 11:04.

2.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Örnek 5 yıl vadeli hesap, oran 24 aylık faiz getirisi ödemeli.
    Bunlarda ana parayı çekmek gerekirse nasıl oluyor zarar etme durumu var mı acaba? Sabit Kuponlu, Değişken Kuponlu, iskontolu çeşitleri var daha önce hiç almadım hangisi nedir? halka arzdan mı alınır yoksa işlem görenlerden alsak olur mu? bir sürü soru

Mesela Koç Fıat Kredi Finansman A.Ş. Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş. Çimsa Çimento Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Bolu Çimento Sanayi A.Ş bunların tahvilleri görünüyor hepsi güvenilir yerler mevduat eşlenikleri 28.5 civarı Değişken Kuponlu, nitelikli yatırımcıya ama vadeleri uzun 600 gün civarı, bunlar şimdi alınabilir mi? zamanından önce tamamını satmak gerekirse zarar olur mu? almak iyi bir tercih olur mu? nasıl oluyor bu işler anlayamadım.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=GPF

Gunluk % 0.3175 getirmis, net gelirin MK si % 122.71 wuuuuv denilebilir mi elbette hergun boyle olmayacak ama wuuuuv sanki
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

4.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Nkolay bugün 282 gün veriyor varmı başka alan dün ufak miktara 577 gün vermişti buyuk paraya 282 verdi 9ay 12gün .
    Tekrar deneyin 577 verir.

5.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Bunlarda ana parayı çekmek gerekirse nasıl oluyor zarar etme durumu var mı acaba? Sabit Kuponlu, Değişken Kuponlu, iskontolu çeşitleri var daha önce hiç almadım hangisi nedir? halka arzdan mı alınır yoksa işlem görenlerden alsak olur mu? bir sürü soru

Mesela Koç Fıat Kredi Finansman A.Ş. Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş. Çimsa Çimento Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Bolu Çimento Sanayi A.Ş bunların tahvilleri görünüyor hepsi güvenilir yerler mevduat eşlenikleri 28.5 civarı Değişken Kuponlu, nitelikli yatırımcıya ama vadeleri uzun 600 gün civarı, bunlar şimdi alınabilir mi? zamanından önce tamamını satmak gerekirse zarar olur mu? almak iyi bir tercih olur mu? nasıl oluyor bu işler anlayamadım.
    Benim söylediğim mevduat hesabı, tahvil diyorsanız onlar ayrı olay.

Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Tekrar deneyin 577 verir.
    Kaç defa al sat yaptım vermiyor yüksek miktarda otamatik bunu veriyor galiba

Ozel sektor tahvil sanirim uzun sure elinizde tutarsaniz daha iyi olur ikinci el pek piyasasi olmayabilir bunlar kisisel gorusum sadece bir net bir bilgim yok, devlet tahviline gore dusunmekteyim..

Ozel sektor tahvil de eger firma iyi degil ise bir kac sene once AYNES te oldugu gibi zarar cok fena oluyor, riskli yatirim biraz..

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku

yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

8.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Benim söylediğim mevduat hesabı, tahvil diyorsanız onlar ayrı olay.
    Anladım, mevduat hesabının da mı kuponlusu çıkmış haberim yoktu bundan, araştırayım o zaman hangi bankalarda varmış.

Sayfa 549/1001 İlkİlk ... 49449499539547548549550551559599649 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •