Sayfa 559/930 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 4,465 - 4,472 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,129
     Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    temettüden stopaj kesilmiyor ama alım satım karından 1 yıl içerisinde alıp sattıysanız ve kar elde ettiyseniz %10 stopaj var. Oluşan vergi belli bir tutarın altındaysa beyan edilmiyor. beyan edilmeyen vergi için vergi iadesi yok. beyan sınırı aşarsanız ve bazı şartlar gerçekleşirse vergi iadesi oluşabilir. Çok büyük meblağlar ile oynuyorsanız bu durum söz konusu olabilir.
    Stopaj olmadi ise vergi iadesi nasil olacak?
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2. Spk nın verileri gösteren lınki hata vermekte.son verimiz hatalı olabilir arkadaşlar .umarım hatalı değildir.

3. arkadaşlar güncelleme gelmiş. 1,488 NAD ve 239,102m ile yeni zirve hayırlı olsun.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

4. evet veriler geldi: 239,102,679.01 // 1.488815..geçen seneki kapanısı yakamamaıza 1,250 kaldı ama üzerine 5 milyondaha kar yapmamız gerekiyor portföy büyüklüğünü yakamamaız için nedeni ise geçen sene yedek akçeden 5 milyon kullanıldı.
    Son düzenleme : kalvin; 10-12-2018 saat: 10:49.

5. Selam tekrar

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Syg,
    Bunların temettüsü net yani ? Stopaj kesintisi olmuyor yani.
    Stopaj yoksa iadesi de olmaz Dudu haklı, alım satımda vergisi var ve temettü de vergi iade imkanı yok bunlar baya eksi yatirim ortaklıkları için.

6.  Alıntı Originally Posted by jackwalsh2 Yazıyı Oku
    Bunların temettüsü net yani ? Stopaj kesintisi olmuyor yani.
    Stopaj yoksa iadesi de olmaz Dudu haklı, alım satımda vergisi var ve temettü de vergi iade imkanı yok bunlar baya eksi yatirim ortaklıkları için.
    Bu arada ekteki tabloda YO içinde alınan temettü beyan edilir diyor .
    https://www.vergidegundem.com//docum...9-676db921d95f

Bu durumda vergi iadesi olabiliyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Syg,
    stopaj yok değil ki? temettü için stopaj yok, alım satım karına stopaj var.
    vergi iade hususunu çok iyi bilmiyorum. ilgilenmediğim için detaylara hakim değilim.

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    stopaj yok değil ki? temettü için stopaj yok, alım satım karına stopaj var.
    vergi iade hususunu çok iyi bilmiyorum. ilgilenmediğim için detaylara hakim değilim.
    Alım satımda stopaj kesiliyor iş bitiyor.Vergi iadesi sözkonusu değil o durumda .Faiz gibi düşünün.Temettüde ise stopaj yok o nedenle vergi iadesi de yok.Yani diğer hisseler gibi şirket temettü verirken stopajını devlete ödeyip net para ödemiyor.Burda temettü kemiksiz para.Siz o temettüden belli miktarı aşarsa geliriniz verginizi vergi dairesine beyan edip ödüyorsunuz.

Sayfa 559/930 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •