Sayfa 563/930 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573613663 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 4,497 - 4,504 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    işte demek istediğim buydu 92 ye nasıl zıplattı : üstü boşalttı çünki .
    .92 iyi fiyat 0.62 PD/DD eder ki bu değer yüksek sayılır. fiyat .95'e gelirse temettü beklememe gerek kalmaz verip çıkarım.

2.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    .92 iyi fiyat 0.62 PD/DD eder ki bu değer yüksek sayılır. fiyat .95'e gelirse temettü beklememe gerek kalmaz verip çıkarım.
    pd/dd en sonki bilançoya göre uyarlanmıyor mu? yani yeni bilançodaki kar yansıyınca pd/dd düşecektir.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

3.  Alıntı Originally Posted by serkan74 Yazıyı Oku
    .92 iyi fiyat 0.62 pd/dd eder ki bu değer yüksek sayılır. Fiyat .95'e gelirse temettü beklememe gerek kalmaz verip çıkarım.
    tabi herkezin stratejisi ayrı para senin. Neyapacagına herkez kendi karar verecek.ama borsada ucuz yada pahalı diye bir kavram yok. Borsayı araştırsak pd/dd değerlerinin altında ve üstünde nekadar kağıt var şaşırırız.

4.  Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku
    pd/dd en sonki bilançoya göre uyarlanmıyor mu? yani yeni bilançodaki kar yansıyınca pd/dd düşecektir.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    bilançoya göre değil anlık güncel değerlere göre hesaplıyorum PD/DD değerini.
    Formül şöyle:
    PD = bir pay fiyatı x sermaye
    PD = 0.92 x 160.6 milyon
    PD= 147.752 milyon

DD = Birim pay değeri x sermaye
    DD= 1.48 x 160.6 milyon
    DD = 237.688 milyon

PD / DD = 0.6216

kestirmeden hesap etmek istersen fiyat/ pay değeri aynı sonucu verir.

5. Serkan hatırlıyormusun işyata ilk girdiğimdeki işyatla ilgili görüşlerimi aynı senin şuanki görüşlerindi ,benim şuanki görüşlerim ise senin OZAMANLARKİ görüşlerin gibi.rolleri değişmiş gibiyiz. İŞYATI SEN VE BİRKAÇ KİŞİ SAYESİNDE SEVDİM VE TANIDIM İYİKİ TANIMIS VE SEVDİRMİSSİNİZ DİYE DUA EDİYORUM AÇIKCASI.

6.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    tabi herkezin stratejisi ayrı para senin. Neyapacagına herkez kendi karar verecek.ama borsada ucuz yada pahalı diye bir kavram yok. Borsayı araştırsak pd/dd değerlerinin altında ve üstünde nekadar kağıt var şaşırırız.
    elbette rasyonel olmayan fiyatlamalar olabilir. mesela GRNYO dün ve bugün çok güzel prim yaptı. PD/DD 0.7477 oldu. benim takibimde. .63 den alıp karı görünce vermiştim. şimdi bölündükten sonra .83 oldu. bence pahalı hem de çok pahalı ama alan var
    bu orandan isyat hesap etsek 1.11 fiyatlanması lazım ama (şimdilik) olmuyor.

7.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    Serkan hatırlıyormusun işyata ilk girdiğimdeki işyatla ilgili görüşlerimi aynı senin şuanki görüşlerindi ,benim şuanki görüşlerim ise senin OZAMANLARKİ görüşlerin gibi.rolleri değişmiş gibiyiz. İŞYATI SEN VE BİRKAÇ KİŞİ SAYESİNDE SEVDİM VE TANIDIM İYİKİ TANIMIS VE SEVDİRMİSSİNİZ DİYE DUA EDİYORUM AÇIKCASI.
    kalvin bir fark daha var. geçen yıla göre piyasa çok farklı, faizler yüksek, risk çok yükseldi. Bundan dolayı benim bakışım değişti daha az risk almayı tercih ediyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    kalvin bir fark daha var. geçen yıla göre piyasa çok farklı, faizler yüksek, risk çok yükseldi. Bundan dolayı benim bakışım değişti daha az risk almayı tercih ediyorum.
    haklısın tabiki,neticede ortaya bir para koyuyoruz ve bu para piyasa koşullarına göre şekilleniyor ki bizlerde mevcut koşullara göre yatırım için planlayıp çizdiğimiz yolu revize edebiliyoruz son derece haklı bir davranış.

Sayfa 563/930 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573613663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •