Sayfa 576/751 İlkİlk ... 76476526566574575576577578586626676 ... SonSon
Arama sonucu : 6008 madde; 4,601 - 4,608 arası.

Konu: VESTL - Vestel

1. Şirketi tahmin edebilmek mümkün değil. Mesela meta ya 250 milyon dolar verip yüzde 50 sini almışlar.
    İki senede 900 milyon tl zarar yazmış güncel değer de 135 milyon dolara gelmiş.

Ama öbür yandan üretilen maden pil teknolojilerinde yaygın şekilde kullanmaya başlansın muazzam kârlar da yazamaya başlayabilir. Yeni cevher projesinde alt yükleyicilerden olmuş. Bu proje hedefine varır ise zaten yıllarca otomatikman kâr yazmaya başlar.

Mesela iki yıl önce şu anlaşma var;

"Bu anlaşma ile GSR Capital, Zorlu Grubu şirketlerinden Vestel ile elektrikli otomobiller ve enerji depolama pillerine yönelik 25 bin megavatlık potansiyel kapasiteye sahip olması hedeflenen bir mega batarya fabrikasını yüzde 50 ortaklıkla kuracak."

Bu yatırımın 2023 te tamamlanacağı söyleniyor. Bir gelisme var mı diye bakıyorum ama şimdilik yok. Mesela bu gerçekleşsin bistin en değerli üç beş sirketinden biri olur ama şimdilik alçak irtifada surunecegiz. Allah'tan temettü sigortası var. En az 1 yıl kazandırmış oluyor yatırımcısına. Hele şuan temettü verimi nette yüzde 20,7 ye tekabül ediyor.

Sat al fırsatını teptik. Mecbur bekleyeceğim kendi adıma.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Bedelli mi yapacak acaba fikri olan var mı

3.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Bedelli mi yapacak acaba fikri olan var mı
    Bedelli niye yapsın? Zorlu yüzde 64 üne sahip şirketin. Zorlu'nun paraya ihtiyacı var. Bu ihtiyaçtan ötürü Vestel de yıllardır vermediği temettüyü verir oldu.

Bedelli falan olacağını zannetmiyorum.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

4.  Alıntı Originally Posted by alikkkk Yazıyı Oku
    Birebir sizin gibi düşünüyorum, eğer 27 altına sarkarsa enjsa larima veda ederim ki enjsa bu çeyrekte de surpriz zarar yazarsa fiyata bakmadan Vestel ederim onları, 31,4 civarı maliyetim. İş modeli olarak bırakılmayacak kağıtlardan biri görüntüde ama temettü verimliliği ve kur baskısını olcemiyorum daha yeniyim hissede, bununla ilgili yatırımcı ilişkilerine mail atmayı düşünüyorum, hammadde stokları ne durumda, kur 9-10 lira olursa brüt kârdan yemeye devam mı edeceğiz, temettü politikası önümüzdeki dönemlerde de devam edecek mi falan, buna robotik cevaplar gelebilir ama kur ve hammadde cevabı önemli kısa vadede
    Boşuna mail atma klişe cevap vereceklerdir

5. İhracat verileri açıklandı, Manisa ili elektrik elektronik satışları yüzde 98 artış göstermiş geçtiğimiz yılın nisan ayına göre dolar bazında

6. Emtia ve hammadde fiyatları le çip meselesi baskı kuruyor. Kar marjlarının daralmasından endişe ediyor piyasa. Arçelik de rekor bilanço getirmesine rağmen o da aynı durumda. Özellikle yassı çelikteki fiyatlar ne zaman düşüşe geçer o zaman yolu açılır sektörün. Ereğli ile ters orantı gideceğini düşünüyorum.

Sayfa 576/751 İlkİlk ... 76476526566574575576577578586626676 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •