Sayfa 577/1001 İlkİlk ... 77477527567575576577578579587627677 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 4,609 - 4,616 arası.

Konu: Viop XXXVII

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Tuvalet kağıdı kullanmayan kişiler için buna zam gelmesi sevindirici bile olabilir.
    internette gördüm biri eskiden tuvalet kağıdı mı vardı anaalrımız babalarımız havlu kullanırdı (bez demek istedi herhalde) ne diye bana tuvalet kağıdı sorusu soruyonuz dedi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    internette gördüm biri eskiden tuvalet kağıdı mı vardı anaalrımız babalarımız havlu kullanırdı (bez demek istedi herhalde) ne diye bana tuvalet kağıdı sorusu soruyonuz dedi
    Bunu söyledikten sonra soru sorana "cep telefonunu çıkart bakalım" diye de sordu mu?
    Sormadıysa da unutmuştur sormayı embesil yaratık.

1 ay once endeks tl bazlı zirve yaparken aynı esnada dolar bazlıda artmaya başlamış ama sonra endeks tl bazlı hareketini sürdürmesine rağmen dolar bazlı dip yapmıştı endeks, deval sonrası..

bu süreçte endeksi shortlasaydın biterdin.. tl bazlı çok çıktı diye shortlayanlar yani..1500 den 2200 lere geldi.. kontrat başına 7000 tl..

burada kimse endeks eskiden 600 dolardı şimdi de o kadar olacak demiyor.. ama kararlarını alırken elindeki bir çokk aracı kullanıyor.. dolar bazlı bakma da bunlardan birisi.. aşırı uçlar üzerinden dolar bazlı bakılmayı anlamsız hale getirmek manasız..geçen ay graifkteki bariz farklılaşma her yatırımcının alarma geçmesini gerektirirdi.. bir nevi erken uyarı sinyali oldu dolar bazlı grafik yani..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

4.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    dün 2 vadede açtığım shortlarlarla güne başlıyorum...

bugün eksi bekliyorum...

stop dünün üstü...kaç gündür longtan götürdük...

olmadı palaya mazot oluruz...

hedef 2,100

Ben geceyi bekleyecem , haftaya düşüş beklentim mevcut gün içi oyun indir bindir döner.

5. o diil de, dolar bazlı çok ucuz kaldık...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

dolar bazlı yeterli mi? hayır.. haber akışı, şirket değerlerlemeleri ve haberleri, deval devam edecek mi? , ihracat tarafı nasıl devam ediyor, şirket nakit akışları ve döviz pozları nasıl gibi bir sürü faktör var karar alırken..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,784
    4 tane orta vadeli alım stratejim var.

1-
    2-
    3-
    4-BIST100 dolar bazında gördüğü zirvenin 1/4 üne gelirse: ne olursa olsun hisse al. (orta -uzun vadeli)..Kimse ile de tartışmaya niyetim yok.20 yıldır forumda bu tartışmalar olur.SEN DE HAKLISIN, der geçerim.

Kimse ile kendi açımdan defalarca HÜKME BAĞLANMIŞ,DOSYASI KAPANMIŞ olayı müzakere etmem.Herkesin hikayesi kendi açısından doğrudur.

kısa vade için elbette -%10-15 düşüş her zaman olasıdır.onu kimse bilemez ancak piyasa yapıcı karar verir.

kanımca EN UZUN GECEYE UÇ NOKTALARDAN BİRİSİ OLUŞABİLİR.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

8. bu thy yine gidiyor... dün tavı kaptırdım bu gidişle thy'yi de kaptırıcam...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Sayfa 577/1001 İlkİlk ... 77477527567575576577578579587627677 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •