Sayfa 591/743 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon
Arama sonucu : 5938 madde; 4,721 - 4,728 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Üç_kırkbeş ustad degerli bilgiler icin teşekkür ederiz.

Paylastiginiz bilgilere göre baskili nevresim ihtacati son ceyrekte bir onceki çeyreğe göre tl bazlı %25, baskisiz nevresim ihracatı ise %6,5 düşmüş.

Işler pek iyi gitmemiş ve gitmemeye de devam ediyor gibi görünüyor. Doviz kurlarinda kayda değer artış olmadan mndrs gibi ihracat ağırlıklı çalışan şirketlerin belini dogrultmasi zor görünüyor.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    bu kurlarla yapılacak ihracattan kar vs gelmez yönetim muhasebesi için (sabit giderleri karşılama ve verimlilik vs) ihracata devam eder
    iç piyasada ne yaptıysa yaptı

hükümetin politikaları baskılı kur bu sebeple zaten sürdürülebilir değil

cari açığı dizginlemek için altın ithalatı bile kısıtlandı bankalar döviz açığı vermeye başladı

en son isteyecekleri şey seçimi ertelemek

ben seçime kadar bile bu sistemin dayanabileceğini düşünmüyorum

ihracatçı maliyeti artarken satış fiyatı o oranda artmadı bunu hem tarım hem tekstilde göreceğiz

enerjide sıkıntı yok iyi favök üretmeye devam edecek

tekstilde tek avantajımız avrupaya olan yakınlık termin süresi ,navlun vs maliyetlerde rakiplere göre avantajvar

seçim sonrası kurlarda normalleşme olacak sene sonuda konut satışları başlar şirket normalleşir

arkadaşlar şundan adım kadar eminim burayı okuyup ona göre hareket ediyorlar
    hatırlarsınız geçen gün trade markt pi sahibindende ilan konulmuş yazdım 3.150 idi akşamına kaldırmışlar

2. Çok saygı duyduğum bir hocam geçenlerde hatırlattı. Ben de burada paylaşayım

Son 1 hafta navlun fiyatları

Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

3.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    ges 48,77 mw üretmiş.. doğalgaz üretimi yok.. net olarak görebiliyoruz günlük üretimi..

dolar bazında borçların azalması önemli.. bir de net borç/favök rasyosu daha önemli.. yekdem gelirleri ve ihracat nedeniyle şirketin favök ü artıyorsa net borcun tl bazında artmasını fazla önemsememek gerek..

zira şirket ne kadar yüksek kapasite ile çalışırsa o kadar verim elde ediyor.. zira üretilen parça başına maliyetletin sabit kalemleri mevcut.. ne kadar yüksek kapasite kullanım oranı o kadar az maliyet artışı demek..

dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama bu ilk çeyrek maliyetler satışlardaki artıştan çok çok daha az yükselmiş.. işte ihracat artığı sürece problem yok.. elektriğini kendi üreten bir sistem var.. işçilik maliyetleti son derece ucuz.. hammadde maliyetleti önem arz ediyor.. yönetim bunu düşünmüş olmalı ki ciddi anlamda stok görüyorum finasallarda..

elektrik yekdemle satılıyor, tarım tarafında sorun görmüyorum zira gıda ne olursa olsun tüketiliyor.. tekstildeki endişem de uzun süreli sabit müşteriler nedeniyle bir parça hafifliyor.. navlun pahalı kaldıkça çinle rekabet şansımız olur, olacak da.. petrol fiyatları taşıma maliyetletini artırıyor.. enerji fiyatlatını da artırıyor.. bunlar menderes için ikili bir avantaj sunuyor aslında..

bu yıl görelim bakalım neler olacak..

Aylardan haziran. Çerçeveletilip duvara asılacak bir yorum
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

4.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Aylardan haziran. Çerçeveletilip duvara asılacak bir yorum
    Rüzgarın mndrs in arkasindan estiği donemlermis.
    Ahhhh... ahhhh... özledik öyle günleri.

Seçimden sonra kurlarin yukselmesiyle yine öyle bir donem içine girebiliriz belki.

Bugun ki hareket bilanço için acaba (surpriz iyi mi gelecek) dedirtti bana. Beklentiyi düşük tutuyorum ki hayal kırıklığı olmasin.

5.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Bu kış almanlar soğuktan titrerse Türkiye gelebilecekleri rotasyonlardan en uygunu: Hem ucuz hem sıcak.

İklim turizmi mi ,ısınma turizmi mi hangi ad konulursa. Daha çok euro getirebilir.

Kuru stabil hale getirebilme şansı var

3. Çeyrek konusunda sayın minikyatırımcı çok haklı:
    2018,2019,2020,2021 yıllarında Pamuklu çarşaf başlığında Kg bazında en çok ihracat temmuz, ağustos ve eylül ayını kapsayan çeyrekte olmuş hep
     Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Rüzgarın mndrs in arkasindan estiği donemlermis.
    Ahhhh... ahhhh... özledik öyle günleri.

Seçimden sonra kurlarin yukselmesiyle yine öyle bir donem içine girebiliriz belki.

Bugun ki hareket bilanço için acaba (surpriz iyi mi gelecek) dedirtti bana. Beklentiyi düşük tutuyorum ki hayal kırıklığı olmasin.

Eylülde bekliyorduk kurun stabil hale gelmesini de hocam. Bunu kastetmemiştik

Bu kurla gidilemeyeceğini herkes biliyor. Kemiği sıyırıyorlar artık.Son 4 5 aydır mobilya sektörü hareketliydi. Menderes iç pazardan kendine pay çıkardıysa ne âla.. Yine gözümüz kulağımız döviz cinsinden borçların dağılımında olacak

6. 10-15 gün kadar önce yatırımcı ilişkileri ile Bornova'daki inşaat projesi ile ilgili görüştüm teslimlerin Temmuz ayında yapılacağını proje detaylarını teslimler yapıldıktan sonra kamuya açıklanacağını, inşaatın takvime uygun bir şekilde devam ettiğini ve Menderes Tekstil'in projeden şimdiye kadar bir satış yapmadığını söylediler. Projeden şirkete kalacak konut ve dükkanların ne şekilde tasarruf edileceğine (satış yada kiralama) teslimler yapıldıktan sonra şirketin finansman durumuna göre karar verileceğini belirttiler.

Son olarak projenin web sitesindeki soru cevap kısmında bölgedeki bitmiş benzer daire kiralarının 14-17 bin TL arasında olduğu belirtiliyor. Buna göre projedeki gayrimenkullerin kiralanması durumunda kabaca yıllık 25 milyon TL civarı bir gelir elde edilebilir.

7. Hiçbir akıllı kurumsal şirket daire kira işiyle uğraşmaz. işyeri, AVM, otel vb olsa neyse; ki onla bile GYO lar hariç sanayi vb. Firmalar yapmaz..
     Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    10-15 gün kadar önce yatırımcı ilişkileri ile Bornova'daki inşaat projesi ile ilgili görüştüm teslimlerin Temmuz ayında yapılacağını proje detaylarını teslimler yapıldıktan sonra kamuya açıklanacağını, inşaatın takvime uygun bir şekilde devam ettiğini ve Menderes Tekstil'in projeden şimdiye kadar bir satış yapmadığını söylediler. Projeden şirkete kalacak konut ve dükkanların ne şekilde tasarruf edileceğine (satış yada kiralama) teslimler yapıldıktan sonra şirketin finansman durumuna göre karar verileceğini belirttiler.

Son olarak projenin web sitesindeki soru cevap kısmında bölgedeki bitmiş benzer daire kiralarının 14-17 bin TL arasında olduğu belirtiliyor. Buna göre projedeki gayrimenkullerin kiralanması durumunda kabaca yıllık 25 milyon TL civarı bir gelir elde edilebilir.
    CPH2009 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    10-15 gün kadar önce yatırımcı ilişkileri ile Bornova'daki inşaat projesi ile ilgili görüştüm teslimlerin Temmuz ayında yapılacağını proje detaylarını teslimler yapıldıktan sonra kamuya açıklanacağını, inşaatın takvime uygun bir şekilde devam ettiğini ve Menderes Tekstil'in projeden şimdiye kadar bir satış yapmadığını söylediler. Projeden şirkete kalacak konut ve dükkanların ne şekilde tasarruf edileceğine (satış yada kiralama) teslimler yapıldıktan sonra şirketin finansman durumuna göre karar verileceğini belirttiler.

Yıllık 25 mln kira geliri elde edecegi yere bu daireler satilir ve elde edilen nakit ile bir kısım borçlar odenirse, burada ki finansal giderlerden 25 mln dan cok daha fazlasi şirkete kalir diye düşünüyorum.

Bakalım şirket ne kadar vizyoner.

Sayfa 591/743 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •