Sayfa 6/992 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    dört işlem bilen adamsın !
    net ile brüt arasındaki farkın 0.50-0.35 falan olmadığını hesaplayabilirsin.
    Ankara şubesini arayıp yoklama çektim 23.80 dediler ,hesap açtığım şube 23.50 dedi sen 23.65 almışsın buraya yazan başka bir arkadaş 24.00 yazdı.
    Repo oranları da sabit değil şubeden şubeye değişiyor ! Gıcık oldum açıkçası
    Bana bugün günlük repo için verilen oran %23.49. Pay repo için dün MT nitelikli yatırımcı için demişti limit belirtmedi sadece talep fazla olursa talimat gerçeklemeyebilir dedi. Sanırım her MT farklı şeyler söylüyor.

2. pay repoda 500000 istiyorlar
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Bana bugün günlük repo için verilen oran %23.49. Pay repo için dün MT nitelikli yatırımcı için demişti limit belirtmedi sadece talep fazla olursa talimat gerçeklemeyebilir dedi. Sanırım her MT farklı şeyler söylüyor.

3.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    dört işlem bilen adamsın !
    net ile brüt arasındaki farkın 0.50-0.35 falan olmadığını hesaplayabilirsin.
    Ankara şubesini arayıp yoklama çektim 23.80 dediler ,hesap açtığım şube 23.50 dedi sen 23.65 almışsın buraya yazan başka bir arkadaş 24.00 yazdı.
    Repo oranları da sabit değil şubeden şubeye değişiyor ! Gıcık oldum açıkçası
    Şimdi ben mi suclu oldum anlamadım .Bak sende aramışşın farklı vermişler .3 tane fiyat dolaşıyor ortada ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Pay repo olayı vadeli hisse senedi satıp spottan hisse senedi alımı mı oluyor .’

Misal bu şekilde olursa bazılarında 29/30 bile var .

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
     Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Şimdi ben mi suclu oldum anlamadım .Bak sende aramışşın farklı vermişler .3 tane fiyat dolaşıyor ortada ..

Talebe göre olabilir mi acaba? Önce yüksek, sonra o günlük talep çoğaldıkça oranlar düşecek şekilde. Uçak biletleri vb gibi. Bi fikir...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku

suçlamak değil konu, ''net ile brüt arasındaki farktır'' diyerek müşteriyi dört işlem ile stopaj hesabı yapmayı bilmeyen aptal yerine koyup dalga geçiyorlar adeta.Güya maliyeti 24.00 imiş şubeye, komisyon kesip satıyorlarmış.24.00 verilmesi mümkün değil dediler üstelik.Halbuki buraya yazan diğer arkadaşa teklif edilen oran 24.00
    Son düzenleme : memorex; 02-04-2019 saat: 13:16.

7.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Pay repo olayı vadeli hisse senedi satıp spottan hisse senedi alımı mı oluyor .’

Anlattıklarına göre bir geceliğine hisse senedi veriyorlar( mesela garanti bankası vs.) yarın senden geri alıyorlar ve karşılığında faiz ödüyorlar.29-30 var dediğiniz aracı kurumlar hangileri?

8.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Pay repo olayı vadeli hisse senedi satıp spottan hisse senedi alımı mı oluyor .’

Reponun tanımında bankalarca yapılan, belli bir faiz oranıyla ve belli bir süre sonra geri satın alınmak güvencesiyle bono, tahvil ve benzeri değerli kâğıt satma işlemi.

Pay repoda sadece hisse senedi oluyor geri alınma güvencesinde olan teminat varlık.

Sayfa 6/992 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •