Sayfa 6/157 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon
Arama sonucu : 1251 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,978
    Regaib Kandilimiz mübarek olsun
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

2.  Alıntı Originally Posted by atmaca124 Yazıyı Oku
    amin ,işlerimizi rast getirsin inşALLAH ..cümlemize nice kandillere sağlıklı huzurlu eriştirmek dileğiyle
    herşey gönlümüzce hayırlısıyla olsun

Hayırlı haftalar...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir hafta olmasını diliyorum...

Bu hafta yağış var. Parka girip gezinemedim...

Yine de arabanın içinden park manzarasını haftalık koleksiyona eklemek için çekebildim... :mutluyum

2 haftadan fazladır Metastock veri alma, düzenleme ve işleme programı ile uğraşıyorum. İlk başlarda Metastock dosya yapısı zorluk çıkarıyordu. Format yapısını çözmek ve kullanmak zordu. Çok şükür bunu çözdüm ve her türlü okuma, ekleme ve düzenleme işlemlerini gerçekleştirebildim...

En son bedelli/bedelsiz bölünme ve temettü ödemelerinde hisse fiyatının güncel fiyata göre düzenlenme işi sorun olmuştu. Bunun için 1 hafta kafa yorup emek verdim ve sorunu çözdüm. Bu defa da gelen veriler istediğim gibi değilmiş. İşin içine girince anladım...

Birkaç farklı yerden veri alıp inceledim. Birisinde eski veriler güncellenmiyor. Birisinde güncelleniyor ama hacim lot bazlı değil fiyat bazlı geliyor. Bu hacim işi zaten tam bir rezillik. Koskoca Tradingview hacmi paralı da olsa parasız da olsa fiyat bazlı veriyor...!

Son çare Yahoo kaldı. Onda da veriler gün içi alınamıyor. Gün sonu verileri alınabiliyor. Hadi bu şekilde idare ederim desem bile günlük hariç, verilerde son kapanış verilerini vermiyor...!

Şimdilik tek kârım 20 seneden fazladır çözemediğim Metastock yapısını çözmek oldu. Diğer çalışmalar öylece çözüm bulana kadar beklemeye geçti...

Görünen o ki, tek bir kalıcı çözüm var: o da gün sonu günlük veriler için BIST Günlük Bülten üzerinden en sağlıklı verileri alıp işlem yapmak. Tek sorun gün içi güncellenmemesi ve saatlik, 5dk.lık verilerin olmaması...!

İlgilenenler için paylaşmak istedim. Gün gelir birilerine lâzım olur. Boşuna zaman kaybı yaşanmasın...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku

İlgilenenler için paylaşmak istedim. Gün gelir birilerine lâzım olur. Boşuna zaman kaybı yaşanmasın...
    Hocam siz daha iyi biliyorsunuz Bilgi de sevgi de paylaştıkça artıyor sabırla çalışmalarınızı takdir ediyorum başardığınıza sevindim inşaallah benzeri bir konuda takılanlar olursa notunuzu iletirim

7. Huzurlu sağlıklı ve mutlu bir hafta dilerim tüm dostlara.

8.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Turuncu çizgi 249.5 Yeşil 2.65 usd buraya kadar çıkışlar tepki olarak kalır.

2.65 lik yeşil çizgi 2.68 usd ye yükselmiştir, kırmızı düşen çizgi 2.63 civarıdır.

Sayfa 6/157 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •