Sayfa 61/1009 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 481 - 488 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Sen merak etme Türkiye'de kaliteli dediğin eti pahalı olmasından dolayı zaten geniş halk kitleleri yiyemiyor..onun yerine senin deyiminle millet ucuz olan sahte et, tavuk etine dadanmış durumda..halklar bu durumda 1-1 berabere yani...
    ABD ve Kanada'da Amis'ler vardir.

Tarikat gibi farkli bir dinleri vardir, teknoloji, elektrik, arac kullanmazlar.

Bazen filmlerde gorursunuz, siyah giyen fotorlu sakalli insanlar.

Yerlesim yerlerine en cok iki saatlik mesafede yasarlar.

Istediklerinizi gider onlardan alirsiniz.

Ne katki vardir ne birsey, sutun yagini almazlar, Bal'lari mukemmeldir.

Fiyatlarda supermarketlerdeki gibi son derece makuldur.

Insan akliyla mantigiyla her seyi cozer, hele ABD'de.

Ama tv basinda siyahlari izler, onlarin fast-food'larda neler yediklerini gordukce de ABD boyle diye yazarsaniz, kimse inanmaz.

ABD'de deniz yokmus.

Dunyanin en buyuk Yarimadasi, her yer deniz, plaj sayfiye.

Ne diyeceksin, adam yaziyor.

2. Lokantada 70$ a steak yemisligim vardir 14 oz.

Iyi restoranlarda kullanilan et ile Walmart ta satilan et ayni degil.

Sayin AhmetG, Amerika da kuyumcu var mi Gold Bar mesela 1kg 5kg alabilecegim? Ben o kadar mall gezdim. 1 tane goremedim. Bana mi denk gelmedi? Yoksa dedigim gibi ABD de fiziksel Kulce Altin almak zor mu?

Peter Schiff ve Jim Rickards gibi adamlar ABD disindaki Safety Vault larda depoluyorlar.

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Amerikan sistemi en iyisi

Hormonla steroid le dana besleyip uretip sonrada kilosu 15 -20 liraya biftek satiyorlar. Tabiki hic lezzet yok et demeye bin sahit ister ama butun Amerika yiyor bunu. O yuzden Amerikan kulturunde olan ve TUrk kulturunde olmayan sos diye bir sey var. Icinde MSG ve gida boyasi esans ne ararsan var. Gercek olmayan etin yada tavuk etinin uzerine gercek et yada tavuk kokusunu lezzetini verecek soslar satiyorlar millette onu yiyor

Turkiyedeki insanlarda zannediyorki ABD de et cok ucuz. Ucuz olan et degil ucuz olan sahte et. Yanlis seyi karsilastiriyorlar

Turkiyedeki etin karsiligi grass fed beef tir. Onunda biftegini ABD de kilosu 100 TL ye bile bulamazsin. Hele Nusretin kullandigi et tahmin ediyorum TR den pahalidir.

Yani Turkiyede et pahali degil ABD de cok ucuz cunku sahte et.

Not:Lezzet ve kalite birbirinden fakli ogelerdir. Sokaktaki averaj beyinli adam lezzete bakar. Isi bilen kaliteye bakar. Lezzet yanilticidir.

3. Turkiye nin en buyuk ithalati petrol. Petrol harici cari fazla veren bir ulke.

Petrolde dusus uzun suredir devam ediyor. Ruzgar Turkiye den yana esiyor.

Turizm de toparlama devam ediyor. Bu yaz 2 Kere yurtdisina ciktim. Dondugumde kuyruklar gorulmeye degerdi. Gecen seneden cok iyi durumda. Eskisinden daha kotu ama iyilesme var bariz sekilde.

[QUOTE=elma;617217]
     Alıntı Originally Posted by sermo Yazıyı Oku
    DOLAR = 4.86 TL HAZIRMIYIZ MİLLET.

$ Ağustos sonu 4.05
    Yıl sonu 4.24
    2018 Mayıs 4.41
    12 Ay sonunda ise 4.86 görebilir

21 Temmuz Fitch ve 25-26 Temmuz Fed kararları öncesi belirsizliğe dayalı dalgalanmalar görebiliriz, ancak Fitch'ten olumsuz bir karar ve Fed'den Eylül ayına kadar faiz artışı bekliyor muyuz? Ben şahsen beklemiyorum. Petrol fiyatları düşük seyrine devam ediyor. Hatta Fitch'ten sürpriz not artışı dahi gelebilir. Tatminkar faiz oranı oldukça döviz kurlarının Eylül ayına kadar rahat kontrol altında tutulabileceğini düşünüyorum.

Birileri çıkar da şimdilik rafa kaldırdıkları TCMB'na banka senedi satma niyetlerini icraata dönüştürmek isterse, döviz kurlarının 12 ay sonrası için öngördüğünüz seviyesini çok kısa sürede aşmasını beklerim.

4. Köpekbalığı konusunda haklı aslında. Açılmak biraz yürek ister okyanusta.

Akdeniz kraldır bu anlamda.

Alıntı Originally Posted by yeşilsıpa Yazıyı Oku
    Fed yanlış mı yapıyor demiş kimileri.
    Reel enflasyon %2 iken faizleri %1.25 de tutmak yanlış evet.
    Enflasyon 5 lere çıkar ise fiyat istikrarı korunamayacak.
    Enflasyon demek büyüme demek değildir.
    Fiyatların arttığının göstergesidir.
    İstenilen ise enflasyon %2 iken büyümenin kuvvetlenmesi.
    Amma velakin büyüme arrttığı zamanda ticaretin doğası gereği artan talep enflasyonuda artacaktır.
    Enflasyon büyüme varken nasıl kontrol altına alınır.
    Faiz oranlarını arttırırsanız ekonomiye talep olarak giden para geri çekilmiş olur.
    Birde arzı kesebilirsiniz. Enerji fiyatlarını baskılar iseniz enflasyona geçiş baskılanır.
    Sanırım Amerika bu enerji fiyatlarını baskılayarak ( gizli bir şekilde ) enflasyonu baskılıyor.
    O yüzden yellen bas bas bağırıyor. Eğer petrol 60 dolar olsaydı fedin %2 enflasyon beklentisi 3 lere çıkardı.
    Millet bir iki verinin kıçına takılmış. Enflasyon büyüme işsizlik vs. Ama fedin elindeki veri seti daha geniş.
    Bir zamanlar bende kendi beklentimi oluştururdum verilerden. Böyle yapmamak gerek.
    Fede inanmak gerek. Para kazanmak için. Fed bizi kandırabilir mi ? Evet Çok rahat bir şekilde.
    Tarihi ndx çöküşü. Ama piyasalarla savaşmamak sevişmek gerekli.
    O yüzden kendi dünya modelimizi oluşturma gayretine girmemeliyiz.
    O model bizi yanlış yerlere götürebildiği gibi parasızda bırakabilir.

Naçizane Düşüncelerim.
    Sevgili Gundwane demişki Sn. Yeşilsıpa'da benim gibi düşünüyor..yani faiz artışları peşisıra gelecek vb..merak ettim okudum..

Faiz artış serileri için en önemli şart daha önce belirttiğim ''escape velocity'' durumunun oluşmasıdır..yani biraz abartayım ama uçanla kaçan durumunun oluşması durumudur..ABD'de var mı böyle bir durum, yok..enflasyon boynunu bükmüş aşağı bakıyor..yani şu anki enflasyon ekonominin cansız olmasının bir göstergesidir ancak..

Artı, ücret artışı var mı, yok..demek ki oda cansız..aksi takdirde kazanan insan harcar, ekonomi canlanır vb..

İşsizlik kısmına girmiyorum orada başka numaralar var gibi..

Sonuç olarak her hasta iyileşmek ister..soranlarada iyiyim der..FED'in durumu bundan farklı değildir bence..

Bu açıdan bakıldığında petrol fiyatları artsa, dolayısıyla enflasyonda artsa, yani kısaca hasta kendini iyi hissetse daha iyi olmaz mı..bana göre Sn Yeşilsıpa tam tersini düşünmüş..

Neyse düşünceler muhtelif..doğaldır..saygılar..

6.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Lokantada 70$ a steak yemisligim vardir 14 oz.

Iyi restoranlarda kullanilan et ile Walmart ta satilan et ayni degil.

Sayin AhmetG, Amerika da kuyumcu var mi Gold Bar mesela 1kg 5kg alabilecegim? Ben o kadar mall gezdim. 1 tane goremedim. Bana mi denk gelmedi? Yoksa dedigim gibi ABD de fiziksel Kulce Altin almak zor mu?

Peter Schiff ve Jim Rickards gibi adamlar ABD disindaki Safety Vault larda depoluyorlar.

gir adamların sitesine ayağına kadar getiriyorlar, sanki külçe altın bizim bütün avm.lerde satılıyor

http://www.apmex.com/apmex-reviews-and-testimonials

7. Biz de heryerde satiliyor.

Senior disindaki MALL dan birinde Lux bir pirlanticiya girmistim. Min 5k$ dan basliyor. 100k$ a kadar cikiyor.

Altin bilezik kolye Falan da satiyordu. Ama dusuk ayar.

Adam ile konustum. Neden satmiyorsunuz kulce diye? Devlet izin vermiyor demisti.

Yani senior icinde de AVM ler de de ABD de kulce ALTIN bulmak kolay degil. Ben gordugume inanirim. Duyduguma degil.

Amazon da var mi bak bakalim kulce altin? Herseyi satan Amazon neden kulce altin satmaz.

1 milyon$ lik Saat bile satiyor halbuki Amazon.

Coin ler disinda kulce yok Amazon da!

Alıntı Originally Posted by best Yazıyı Oku
    gir adamların sitesine ayağına kadar getiriyorlar, sanki külçe altın bizim bütün avm.lerde satılıyor

http://www.apmex.com/apmex-reviews-and-testimonials

8. SİZ DAHA DOLARI DÜŞÜRMEYE DEVAM EDİN. KIZILAYDALİ BU MANZARA DOLAR DÜŞMEYE DEVAM EDERSE TÜM YURDA YAYILACAK.

Sayfa 61/1009 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •