Sayfa 64/1013 İlkİlk ... 1454626364656674114164564 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 505 - 512 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Deprem insandan daha az tehlikeli...
    "Doğru yer"i okuyunca benim de ilk Avustralya geldi aklıma...��
    2014'de ailemle Avustralya'dan kesin dönüş yaptım, bilginize Hiç de pişman değiliz. Bizim gibi 3-4 aile daha var. Avrupa'dan da.

Yurtdışı sizin sandığınız gibi güllük güllistanlık değil. Hele Türk ve Müslüman iseniz, bırak 2. sınıf, size 3. sınıf muamelesi yapıyorlar. Çinli, Hintli birisinden daha aşağılıksın. Diplomanız bir şeye yaramaz. Çöpçü, temizlikçi falan olursunuz artık.
    Son düzenleme : uthmani; 28-02-2017 saat: 10:14.

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    iyi uykular.... AKAPE kırsalı iyi uyutuyor,bir çoğu hiç üretim yapmadan avantanın yolunu buldu. 2002 den itibaren iki kıbrıs büyüklüğündeki alan ekilmiyor. ekonomi önce şehirleri vuruyor fakat kırsalada sıra geliyor.
    Sn. powerpc,

2 kıbrıs büyüklüğündeki alanın ekilmediğinden bahsetmişsiniz.

Hatırladığım kadarıyla TİGEM Sudan'da tarım arazisi kiraladı, orada tarım yapacağız ülke olarak. Bir de üstüne orada örnek çiftlik kurulacaktı.
    Paylaşımlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez... Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene...

3. çiftci halinden memnun, esnaf tarihinni en güzel günlerini yaşıyor

eskiden ot yolardık şimdi iphone kullanıyoruz vs.. türü laflar geçince aklıma yunanistan geliyor.

2008 e kadar gerçekten imrenilen bir refah seviyeleri vardı.

-işe zamanında geldiği için prim alan devlet memurları
    -birçok avrupa ülkesinden yüksek emekli maaşları
    -çiftciye, esnafa onlarca tip teşvik

vs..

sonra ne oldu gerçeklerin en kötü huyu olan er yada geç ortaya çıkma huyu nüksetti...

hikayesinin gerisini biliyorsunuz, kesien onlarca teşvik yarıya düşen emekli maaşları işten atılan memurlar....

it is n

Alıntı Originally Posted by snowdancer Yazıyı Oku
    3,60 üzeri bir kapanış bekliyorum
    Dün 3,60 üzeri bir kapanış bekliyorum dedim ve tuttu.

Bugün için de öngörüm 3,65 e doğru bir yolculuk.
    Paylaşımlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez... Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bir soru:

ABD hisse senedi borsalarında bir ciddi geri çekiliş Dolar/TRY kurunu nasıl etkiler acaba?

6.  Alıntı Originally Posted by uthmani Yazıyı Oku
    2014'de ailemle Avustralya'dan kesin dönüş yaptım, bilginize Hiç de pişman değiliz. Bizim gibi 3-4 aile daha var. Avrupa'dan da.

Yurtdışı sizin sandığınız gibi güllük güllistanlık değil. Hele Türk ve Müslüman iseniz, bırak 2. sınıf, size 3. sınıf muamelesi yapıyorlar. Çinli, Hintli birisinden daha aşağılıksın. Diplomanız bir şeye yaramaz. Çöpçü, temizlikçi falan olursunuz artık.
    İstisnalar her zaman olur. Sizler de istisnasıniz.
    Ayrıca Türkiyenin durumunun eskiye göre çok çok iyi olduğunu iddia eden binlerce gurbetçiye; e o zaman dön deyince ipe un seriyor.
    İkinci olarak yabancı ülke vatandaşlarina bir ülkede yapılan muamele genelde ülkelerinin saygınlığı ile ilgilidir.
    Mesela Ab vatandaşlarina bırakın vize uygulanmasını sadece kimlik ile Tr'ye girebilmelerine ilişkin düzenleme gündeme iken başka ülke vatandaşlarından vize istiyoruz.
    Kısaca eğer Türkler yurtdışında 3. Sınıf insan muamelesi görüyor ise (sizin iddianız bu) bu tamamen TR'nin dünyadaki saygınlık durumundan ileri gelir.

Sent from my SM-A710F using hisse.net mobile app

KRAL ÇIPLAK..!!!
    Tulumbada su kalmadı....!!!
    CRASH TÜM HIZIYLA YOLDA..!!!
    Üretmeden tüketen toplumların acı sonu..!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

8. Genelde "kriz" deyince herkesin aklına 2001 krizi geliyor. Faizlerin bir gecede %1500 lere çıkmasıni, doların bir günde 2 katına çıkmasını falan bekliyor.
    Ancak 2001 deki ekonomik yapı ile şimdiki ekonomik yapımız çok farklı. En basitinden ekonomide sigorta görevi gören serbest döviz kuru, işsizlik sigortası gibi uygulamalar yoktu. Büyük projeler devlet eliyle yapılırdı vs.
    Bu nedenle 2001 krizi çok derin ama kısa süreli idi.
    Yakın zamanda yaşamaya başladığımızı düşündüğüm kriz ise 2001 kadar derin olmayacak ancak daha uzun süreli olacak gibi. İnşallah olmaz. Orası ayrı.
    Yani 2001 krizi bir insanın kaval kemiğine beyzbol sopası ile vurulması yada kişinin kaba etinden bıçaklanması gibi ise kapıdaki kriz kişinin kanser - verem vs. olması gibidir.

Sent from my SM-A710F using hisse.net mobile app

Sayfa 64/1013 İlkİlk ... 1454626364656674114164564 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •