Sayfa 641/1006 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691741 ... SonSon
Arama sonucu : 8045 madde; 5,121 - 5,128 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IV

Ne kadara sattin golfu gerci tdi sanirim 10 yasinda?
    Ben olsam elektrik li araba alirim.ucuza gezersiniz.

2.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    arjantin vs olacak , 5 yıldır olamıyor , 1 ayda ev araba fiyatları %50 arttı , ne oldu ? gece yarısı bile satiliyor .ihtiyactan mi sanki alan alıyor , hayır tabiki , yatırım icin. demekki kriz namına bir sey öngörülmüyor
    Şu an Arjantin gibiyiz zaten. Sadece açıklanan rakamlar gerçek değil, hamdolsun Müslüman yalan söylemez.

Sünnetsizlerin gavur parasını da aldık, hamdolsun Müslümanın sırtı yere gelmez artık...

Neymiş ev ve araba gece yarısı bile satılıyormuş, uçuyoruz...

Sanki Arjantin de ev ve araba satılmıyor.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yeter be..
    60 senedir dinliyorum bu masallari.
    Batalim da kurtulalim artik.
    Az sonra Istinye Park Avm'ye gidecegim.
    2 hafta once gittim canli ve dolu idi, eski gunleri aratmiyordu.
    Millet borc harc taksit bi sekilde tuketiyor.
    Ic piyasa canli..

Syg,
    Bazen kendin ile çelişiyor ve beni şaşırtıyorsun.

Emekli maaşın dolar bazında ne kadar düştü? Alım gücün ne kadar azaldı? Bunlar batmak değil mi zaten?

Dün florya **uapark a gittim. Bütün arapların yüzü gülüyordu:-) Daha ne kadar batacaksın zaten ?
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

4. Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IV

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Sn. Vivatrader,

Çalışan orta maaşlı bir beyaz yaka, maaşının %35 - 40 civarını vergiye verir.

Yetmez, benzinde sigarada alkolde arabada akılla izanla açıklanamayacak oranda vergi verir.

Sonra hasta olur, doktor yok. Çocuğunu okula verecek, okul yok. Doktor özelde, okul özelde. En dandik küçük illerde bile özel okullar mantar gibi türemiş. Özel sağlık sigortası marifet gibi olmuş. O da çoğu şeyi kapsamaz fark çıkar vs..

Soru şu, bu vergiler nerede?

İkinci soru, bu adam neden bu ülkede devam etsin, Hollanda Almanya gibi seçenekler varken, kendine çoluğuna çocuğuna yazık değil mi?

Bu sorular artık çok rahatsız edici boyutlara geldi. Malesef çok, çok fazla arkadaşım yurt dışına gitti, önceden tartışıyorduk hak versem de hala kalmaktan yana idim, artık ben de bunalmaya başladım gerçekten.
    Dünyaya bir kere geliyorsunuz. Burada bir altyapının kurulmasını beklemektense, hazır kurulmuş bir yerde yaşamak insana daha cazip geliyor.
    Bazen işe bisiklet vs gibi araçla gitmeyi hayal ediyorum sonra yol olmadığını, asla olamayacağını fark ediyorum. Üstelik trafikte öküzün biri tarafından ezilebileceğim aklıma geliyor. Vazgeçiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. TL devalüe oldukça alım gücü azalıyor. Avrupa ya da Amerika ya 10 gün tatile gidin ne demek istediğimi anlarsınız.

Çocukluk arkadaşım yabancı firma da Meksika da çalışıyor. Dün konuştum kendisi ile, Meksika şu an daha iyi diyor. Geçen yıl 1 dolar 19.50 peso iken bu yıl 19.60 oldu diyor. Stabil para olunca herkesin yüzü gülüyor diyor. Renault fluence 2nci el almış 50 bin TL civarı :-)

Siz çok fakirsiniz, bizde o araba en az 200bin dedim, güldü...

Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Dünyaya bir kere geliyorsunuz. Burada bir altyapının kurulmasını beklemektense, hazır kurulmuş bir yerde yaşamak insana daha cazip geliyor.
    Bazen işe bisiklet vs gibi araçla gitmeyi hayal ediyorum sonra yol olmadığı, asla olamayacağını fark ediyorum. Üstelik trafikte öküzün biri tarafından ezilebileceğim aklıma geliyor. Vazgeçiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Zebra yaya geçidinde dahi yayanın hakkına tecavüz eden toplumda, bisikletle Dolaşmak intihara eş anlamdadır.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Nitelikli işgücü olsa ne olucak.fabrika uretimmi var.neden yatirim yok.

8. An itibariyle ben de arabamı sattım ve hatta kirada oturuyorum. tüm paramla yatırım yapıyorum. Mülkiyetsiz yaşamı savunuyorum.

Elon Musk bile 7 tane malikanesinin hepsini satıp 38 metrekareleik prefabrik eve yerleşti. ve tüm parasıyla yatırım yapıyor. Benzer kafadayız ama o benden daha şanslı çünkü fırsatlar ülkesinde yaşıyor.

Bizim milleti bitiren ve zihnen fakirleştiren şey mal mülk sevdası
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Sayfa 641/1006 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691741 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •